Krkonošské pohádky

• Československo Krkonošská pohádka (více)

Epizody(20)

Trautenberk, Anče, Kuba, hajný a Krakonoš - oblíbené pohádkové příběhy. Chamtivý a lakomý Trautenberk, žijící v horách na samé hranici Krakonošova hájemství, by chtěl být velkým pánem. Ale celé jeho panství tvoří chalupa, kousek lesa, pár luk a polí. Jedinými jeho poddanými jsou Kuba, Anče a hajný. Příběhy, např. Jak Trautenberk lovil v Krakonošově revíru, Jak Kuba utekl ke Krakonošovi, Jak chtěl Trautenberk peříčko z Krakonošovy sojky... (Bontonfilm)

Razzor_82

Krakonoši, Anče, Kubo a hajnej. Kamarádi na vás jsem vyrůstal a to už je let panečku. Můj nejoblíbenější večerníček všech dob.   9/10 ()

tančísvlky

vynikajúce dekorácie so živými zvieratami . Žiadny film s československej produkcie tieto kulisy už nikdy neprekonal. Zlaté české ručičky . Dejová línia je jednoduchá ,ale niečim Vás to chytí . Herci podali výkon na hranici možného... ()

Titus

Jo a vo tom to je! Trautenberk nic chudák nedělá, nikomu nevadí. Jenom Krakonošovi není nějak po vůli, jak se mu tam tomu buržoaznímu holomkovi, který vychcaně používá pracovní síly, daří. A sojka bonzačka (nebojte se-nikdo se nedozví, že jste jen podělanej práskač) tomu nasazuje korunu. ()

POMÍK

Co se týče vizuálnosti a hereckých výkonů (zvláště pak estébácké sojky) je to super dílko. Nelíbí se mi absolutní negativismus vůči Trautenberkovi ze všech stran, zvláště pak jeho čeládky - vždyť, když se jim u něj nelíbí, tak mohou jít pracovat jinam a né pořád si na něj stěžovat a bonzovat u Krakonoše - takové zaměstnance by si platit nikdo nechtěl. Trautenberk se mi jeví jako průkopnický podnikatel (jistě jeho počiny sledovali matadoři typu - Mrázek, Krejčíř, Pitr), kterému jeho podnikatelské či jiné aktivity vždy zmaří nepřející a nadpřirozenými silami obdařený Krakonoš. Jde zde o nespravedlivou konkurenci - jak by to asi vypadalo, kdyby měli stejný zbrojní arsenál... Také se mi nelíbí, jak Krakonoš Trautenberka týrá a hurónsky se tomu směje, to by se v pohádkách pro děti opravdu nemělo vyskytovat. ()

Sosak

Večerníčková klasika a král pohádkových seriálů. Aspoň těch hraných - to je Krakonoš. Příběhy s mírnou protiněmeckou atmosférou těší děti už spoustu let a není se čemu divit. Tohle se totiž opravdu povedlo, speciálně Trautenberg byl vysloveně gól. ()

Poker_Face

Jelikož jsem většinu léta v dětství trávil v Krkonoších a tohle byl můj oblíbený večerníček nemůžu jinak než 5*. Dal bych 5,5*, kdyby aspoň jednou dostala sojka facku za bonzování. ()

swiss

Přestože jde o kritiku buržoazie a zaměstnanci, kteří si neváží práce a stále udávají svého chlebodárce vždy zvítězí, byl to prostě nejlepší večerníček našeho dětství. Ale dneska se mi zdá seriál trochu nemorální a Krakonoš-provokatér trochu nespravedlivý. Zaměstnej si, Krakonoši, ty neloajální poskoky sám a oni začnou chodit bonzovat ke Trautenberkovi. A ten bude konečně šťastný a najme si nějaký oddanější slouhy. ()

DarkoCohen

Bez pochyb nejlepší večerníček. Jako malá jsem dlouho smutnila, když skončila jeho repríza a já musela pomalu rok čekat na jeho opakování. Děda se sice čas od času pokoušel mi Krakonoše nahradit, to ale pochopitelně nebylo ono. Závidím dnešním prckům, kteří to mají na DVD, a tak můžou koukat na hajnýho a spol. pořád dokola! ()

Grogan

V dětství můj nejoblíbenější večerníček. Trautenberk v podání vynikajícího Iljy Prachaře byl mou nejoblíbenější postavou, a vždycky jsem mu fandil, aby to Krakonošovi natřel. Z dalších postav bych se chtěl zmínit o hajném Zdeňka Řehoře, který byl takovou lehce naivní a starostlivou postavou. Jo a tu sojku- bonzačku jsem vždycky nesnášel ! ()

Panacek

Je srandovní, jak čas pootočil významy a dnešní děti nechápou, proč Řepočet trestá Trautenberka za to, že chce prodávat balenou vodu za tržní cenu. V postavách Kuby, Ančete, hajnýho a sojky dokonalá metafora toho nejhnusnějšího z české národní povahy. 89,9%. ()

mudvayner

Tohle je bezkonkurenčně nejlepší večerníček ze všech. Jak jsou teď v TV reklamy, tak sesm si to prostě musel stáhnout a dal jsem 7 dílů v kuse :) Když nad tím tak přemýšlím, ne vždy byl Krakonoš fér týpek, byl taky pěkně vyčůranej... a vždycky Trautenberkovy průsery odskákalo i služebnictvo :D Faktem je, že Krakonošovy moudra platí i dnes, po téměř 40 letech... No a až jednou zas budete koukat na Ulici na prof. Hejlovou, vzpomeňte si na Anče z Krkonošských pohádek :) ()

Wowara

Vzpomínky na dětství. Strejda mi tento večerníček pouštěl na VHSce pořád dokola a dokola. Kubo, hajnej!! Jeden z nejlepších českých večerníčků. Nebojím se na něj podívat ani dnes, kdy mě ostatní večerníčky, které jsem v dětství měla ráda, nebaví. Strejda už dávno zemřel, tak si vždycky příjemně zavzpomínám :-) achjo ()

josieaddms odpad!

Totálně příšerné, naprosto komunistické a hrozné pohádky. Navíc až na celkem dobrého Prachaře naprosto příšerně obsazené. Maciuchová a Satoranský jako hodní a spravedlivý Anče s Kubou jsou jako trest všem vkusným divákům. Vážně, nemůžu si teď v tuhle v chvíli vzpomenout na horší večerníček. Navíc už i malé děti si z toho dělají legraci. Vždyť to se vůbec nedá brát vážně! Je to celé jak když to sepsala nějaké úděsná komunistická soudružka učitelka. Opravdová noční můra v televizních obrazovkách. Je to takové káravé a vychovávající mladou generaci do silného komunistického státu. Každý díl má nějaké to poučení do života, celé položené v nakreslených kulisách. Fuj, styďte se. ()

loveless

Anče! Kuba! Hajnej! Aneb chamtivý chalupník Trautenberk a jeho neveselý život pod spravedlivou nadvládou pána Krkonoš Krakonoše (a jeho užalované sojky). Česká večerníčková klasika, která nikdy nezestárne a vždycky alespoň malinko pobaví. ()

tomlanda

Kulisy jsou pěkné, žel každý díl je prakticky o tom samém. Hlavním problémem, přes který se nedokážu přenést, je zde však ta odporná komunistická agitka v čele se sojkou udavačkou. Jako malý jsem to zbožňoval, dnes již bych si to dobrovolně pustit asi nedokázal ()

Bobšule

Naprostá klasika mého dětství. Na rozdíl od vlka, kterému jsme s bratrem fandili odjakživa, jsem se do fanklubu Trautenberka přiřadila až v dospělém věku. Jeho vynalézavost, podnikavost a obchodní duch neznají mezí! :-) Bohužel má ale strašnej pech na souseda, kterej nejenomže je téměř všemocný, ale ještě mu šmejdí po revíru sojka-práskačka. Hůř, než se sousedem, dopadl už jenom s poddanstvem. Neustále kušnící Anče, přizdisráč Kuba a totálně neschopnej hajnej. Aneb jak nebohý feudál k ještě větší bídě přišel. :-) Ale vážně. Nádherné pohádky. S tradičním dobrým koncem, navíc v tomto případě vždycky i s nějakým tím mravním ponaučením, a pro mě v dětství naprosto neodolatelným Krakonošem. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová