Americká dvoudílná minisérie vychází z biografického románu Anna Franková od Melissy Müllerové a z původního výzkumu a rozhovorů Kirka Ellise. Některé scény filmu lze rovněž najít ve známé knize "Deník Anny Frankové".
V úvodu říká dospívající Anna: "Chci se stát bruslařskou mistryní a spisovatelkou. Chci svou fotografii ve všech časopisech. Možná ze mě bude filmová hvězda. Chci být jiná než všechny ostatní holky. Chci být moderní ženou, chci cestovat... a studovat jazyky. Chci dělat všechno."
Osud jí však nepřál. V rámci genocidy, již nacisté nazývali "konečným řešením", bylo zavražděno půl druhého milionu dětí. Příběh Anny Frankové je příběhem pouze jednoho z nich. "Deník Anny Frankové" se prodal ve více než 30 milionech výtisků a byl přeložen do 60 jazyků. Je po bibli druhou nejčtenější nebeletristickou knihou světa.
Film režiséra rumunského původu Roberta Dornhelma (nar. 1947), který vznikl v koprodukci s Českou republikou, byl nominován na 3 Zlaté glóby a získal řadu dalších ocenění. V hlavní roli uvidíme Hannah Taylor-Gordonovou a Bena Kingsleyho. (oficiální text distributora)

saaaky

Perfektní film, který rozhodně patří a bude patřit na přední příčku mého TOP listu. Velmi pěkně zobrazený pohodlný předválečný život obce Židovské i pozvolný nástup fašistické moci korunovaný vpádem Hitlera do Nizozemí a ukrytím rodiny Franků do přístavku. Průběh jejich života v něm je velmi hezky zobrazen. Myšlenky, problémy a ideály Anny jsou velmi hezky podány, divák se do života v ukrytí doslova vžije. Velmi emocionální a napjaté je i postupné odhalení úkrytu a odvoz do táborů včetně krutých podmínek v něm. Bez ostychu mohu říci, že koncem filmu skápla i nějaká ta slza. Film ve mne zanechal plno zážitků a dojmů a byl tak příjemnou náhradou knižní podoby, kterou si nyní jistě rád přečtu. ()

Prusovka

Velmi pěkně a poutavě zpracovaný film. Opravdu jsem hltala každý moment! Jen kdyby člověk věděl, jak to bylo doopravdy. ()

EdieSedgwick

Životopisný film, ktorého hrdina je inšpiráciou pre tisícky ľudí, prináša pomerne veľké očakávania. Nesklamal, ale rovnako ani nenadchol. Najväčším problémom bola samotná dĺžka. Dornhelm mal skvelý námet s nadčasovými myšlienkami, ktoré stačilo jednoducho spracovať. Hodnotím ako priemerný film, ktorý si s najväčšou pravdepodobnosťou už druhýkrát nepozriem. Škoda Robko, ale Anne Frank je moja srdcovka. ()

marien1039

Inu...tahle adapatace je poměrně možná až zbytečně dlouhá. Jako jsou v ní skvělé herecké výkony a všechno, ale na můj vkus tam bylo příliš moc věnováno tomu životu před schováváním a taky tomu, jak jsou v koncentrácích a neskutečně moc osekaná byla doba, kterou strávili v zadním tratku. Tolik věcí tam chybělo a nebylo, třeba její vztah s matkou nebo s Peterem, ale hlavně, že poslední hodina byl detailní popis každého dne, který Anna v táborech prožila a přitom na rozdíl od doby před tím k tomu vůbec nejsou důkazy... ()

Lucy1905

Tohle je jeden z nejznámějších příběhů 2. světové války. Jeho zpracování se podařilo na výbornou. Je to pro mě jeden z nejemotivnějších filmů, které jsem zatím viděla. ()

sukov

Myslím, že tento film nebudu hodnotit po filmové stránce, ač si myslím, že je natočený dobře. Ale měl by se hodnotit z pozice obrovské tragédie a zvůle pár moci chtivých šílenců. Je o krutosti člověka proti člověku. Příběh Anny Frankové je "jen" jeden z mnoha osudů dalších lidí na které bylo zapomenuto, ale nemělo by být zapomenuto. Tito lidé šli rovnou do nebe, protože v pekle už byli. Anna je jedna z mnoha lidí, kvůli kterým jsem se stal pacifisticky a humanisticky smýšlejícím člověkem.. Díky Anno. ()

Feacher

Silný příběh v silném filmu, po kterém nemáte vůbec příjemný pocit. Co mě strašně mrzí je ten "TV film look", který z toho v první části dělá takovou lacinou nedělní pohádku bez pohádky. Jelikož jsou to dva díly, tak nelze říct, že je to dlouhé, samozřejmě pokud na to nekoukáte jako já dohromady. Nicméně ačkoli to mělo přes 3 hodiny, rozhodně jsem se nenudil. Herecky skvěle padnoucí, celý příběh velmi dobře příběhově zpracován... jen ten nízký rozpočet a vše s ním související... 85% ()

draxxi

Ta predstava, ze je to pribeh jen jednoho z jeden a pul milionu deti je proste strasna a srdcervouci. 6/2/2023 87% ()

katjaaa

Třikrát jsem shlédla, třikrát doufala a třikrát plakala.O 2. světovou válku se hodně zajímám a přečetla jsem bezpočet knih a viděla mnoho filmů a dokumentů. V tomto i dalších se odráží krutost té doby. Snímek je dojemný, realistický, mrazivý. Herci odvedli skvělé výkony. Pouštěla bych ho povinně ve školách, protože je ostudné, že valná většina dnešní mládeže o 2. světové válce nic neví a někteří dokonce s nacisty sympatizují, já osobně i když jsem zaujatá i po těch desítkách let cítím k němcům odpor a bohužel se ho dle mého nikdy nezbavím a tyto snímky mě v mém negativismu jen utvrzují. Za mě rozhodně 100% ()

kinematograf

Anne Frank Příběh dívky, která se narodila nesprávnou dobu a v nesprávném místě. Kdyby se narodila dejme tomu třeba roku 1950 tak je tu doteď s námi a je to určitě skvělá spisovatelka. Jenže ne narodila se rohu 1929 čily krátkou dobou před válkou a holocaustem. Ve filmu prožíváte celý její život. Od krásných časů před válkou s milující rodinou v jížním Amsterdamu až po ponuré časy války, jako židé musí nosit hvězdu nesmějí chodit po chodníku jezdit tranvájí atd. Sestra Margot dostala předvolání do sběrného tábora Westboork a tak se rodina rozhodne schovat se v kanceláři schovávají se zde 3 roky tedy do té doby než sou předáni gestapu a všichni odchází do vyhlazovacích táborů. Z celé velké rodiny přežije jen otec Otto Frank. Film v každém vyvolá veliké emoce a stojí za shlédnutí. Dnes již moc mladých lidí neví kdo byla Anna Franková, ale měl by to vědět naprosto každý. Válečná tématika nemá být nikdy zapomenuta a je velmi dobře že tento film vznikl na její veliké připomenutí. Proto je tento film rozhodně správné hodnotit 5 hvězdičkami!!!! ()

Iveta47

Čo dodať k tomuto filmu.Je to sfilmovaný skutočný príbeh dievčaťa,jedného z mnohých,ktoré bolo židovského pôvodu a neprežila nezmyselné besnenie 2.svetovej vojny.Skrývanie v dome z rodičmi a známymi na poschodí u priateľov a nasledné odhalenie vďaka udaniu.Dievča,ktoré verilo,že dospeje a bude úspešné ako spisovateľka.Smutné.Nemôžem inak ako 5*. ()

Nereida18

Opravu dojemný, smutný a tragický film. K filmu jsem se dostala díky knížce, která ale končí asi v polovině filmu. Proto pro mě bylo příjemným a zároveň nepříjemným překvapením, že film pokračuje. První polovina filmu je naprosto shodná s obsahem knihy. Řeší se zde mezilidské vztahy, nicméně napětí či strach je zde nulový. Vše se obrací přibližně v polovině filmu a druhá půlka míchá všechny možné pocity diváka. Od znechucení, přes lítost, až po nenávist. Z filmu vyzařuje jakási autentičnost, až to diváka zamrazí. Když si pak divák spojí dvě a dvě a uvědomí si, že to se opravdu stalo, že Anna byla jen jedna z milionů, jde tu už o jisté ochrnutí smyslů. Po shlédnutí filmu se mi udělalo šíleně nevolno. Dusila jsem se slzami a opravdu mi nebylo nejlépe. I přesto, že film je perfektně natočen, nemám v plánu se na něj koukat frekventovaně - ten strašný pocit ve mně stále je a brání mi se odpoutat od reálného příběhu, který se stal předlohou tohoto filmu. ()

MaleRipley

Celkem působivé zpracování tohoto hrozného příběhu, který bohužel napsal sám život. Jediné mínus je trochu přehnaná stopáž, některé scény mě trochu nudily, přesto se jedná o velmi kvalitní válečný film, který by měl vidět každý, kdo v dnešní době volá po návratu Hitlera. Obzvlášť sympatická mi byla postava Otto Franka (Ben Kingsley) a jeho věčný nadhled, který si dokázal i přes všechny ty hrůzy zachovat. ()