Série(2) / Epizody(12)

Britský seriál vznikl podle stejnojmenné knihy Bena Macintyrea a vypráví pozoruhodný příběh o tom, jak vojáci britské armády vytvořili během druhé světové války v severoafrické poušti nejelitnější speciální jednotku na světě, známou jako SAS – Special Air Service. Jednotka byla zaměřena na provádění záškodnických operací za nepřátelskými liniemi. Seriál se snaží autenticky zachytit historii a životy mužů, kteří se stali prvními členy SAS. Vojáci si prošli tvrdým výcvikem a prováděli riskantní mise, které měly významný vliv na průběh války. Scenárista a producent Steven Knight, který je znám díky své práci na seriálu Gangy z Birminghamu, byl kritikou oceněn za autenticitu a historickou věrnost seriálu. (Canal+ Action)

motyka52

Viděl jsem těsně před tímhle Band of Brothers, takže pět hvězd tomu dát nemůžu, ale čtyři úžasně zábavné hvězdy tomu dám milerád. Testosteronová jízda vyprávějící vznik jednotky SAS, která ale umí ve správný část zahrát i trochu citlivých a vážných tónů, aby si celou tu anabázi v Africe náhodou všichni nepředstavovali jak ... Hurvínek válku. Celé je to vyšperkované štylovým soundtrackem a není jediný důvod, proč se netěšit na druhou sérii. Tohle byl konec začátku jak se patří. ()

naytsirk

Je to takový….no….Britský….Kdyby to měl v ruce Američan, asi by z toho dokázal vytřískat víc akčnosti a celkově to pro diváka mého typu udělat atraktivnější… ()

Chaospunx

Zoufalá blbost s partou drsně se tvářících kokotů, kteří trapně a bez přestávky hláškují. Celé se to snaží navodit dojem, že válka je nějaké dobrodružství a zábava. ()

petisebesta

no tak to je slatanina to se ani jako porno pretacet neda, jedina realna vec je mozna ten pisek ale jinak uplne zbytecna serie.. zkusil po tretim dilu  bo se to nerozjelo skocit jeden vynechat .. a nic...nemci blbi, anglicani vtipni a nebojacni, mistni lidi neviditelni .. a jestli neumreli jsou slavni dodnes. ()

stret

Skvelá záležitosť, ktorá ku koncu strácala dych. Elitní francúzi ktorí sa pridali v druhej časti, ktorí mali byť "psami utrhnutými z reťaze" - boli skôr takí chcípáčikovia až niekam k 4%. Sofia Boutella - exkluzívna čerešnička na torte. A ten Motörhead - celkom som na neho zabudol a tu mi bol skvelo pripomenutý. Holt, Briti. ()

Zaks

Spočiatku trochu dlhý a zbytočne natiahnutý úvod, ale neskôr sa seriál pekne rozbehol a až do konca to bola riadne nadupaná chlapská jazda o vzniku a prvých krokoch slávnej SAS. ()

hypnos11

Povedené zpracování zajímavého tématu. Akce, obsazení a herecké výkony, hudba, to vše na vysoké úrovni. Za mínusy považuji tu příliš vysokou dávku šílenosti postav, které berou pokus o seskočení do pouště za silného větru jako běžnou část dne (až na to, že při tom zemřelo 30 z 55 členů. SAS skutečně vznikla na základě takové amatérské akce? Hrůza. A nejlepší je, že v seriálu si z toho nikdo nic nedělá). Další negativum jsou flashbacky a obzvlášť snové scény, ty si autoři vyloženě vycucali z prstu. Nejvíc se to projevuje při scéně, kdy zemře Jock - nejenomže se zraněný pomalu belhá pod stále dokola nalétavjícím německým letadlem (to už si rovnou mohl nalepit na záda terčík a mávat jim), místo aby zalehl na zem a předstíral mrtvého brouka. Autoři nám ještě ukáží, co se mu tak asi mohlo v okamžiku těsně před smrtí honit hlavou. Anebo taky nemuselo. Poslední výtka jde k úvodu - první dva díly jsou takové seznamovací - tohle se klidně mohlo zkrátit na jeden - není to podáno nijka zvlášť zajímavě, pouze nám to ukazuje, jací šílenci ti hlavní protagonisté jsou. Jinak ale je to nářez. ()

hujerita

Nevedel som a ani neviem ako vznikla SAS, ale toto ma bavilo nadmieru. Niekto tu vŕta do nejakých nepresností a niekomu vadí zasa hudba. mne to sadlo ako ryť na šerbeľ. Filmová zábava ako sa patrí. ()

OtokPag

Sledovat film/seroš z II.světové války odehrávající se v severní Africe, je stylové právě teď, když je venku +32’C 😎. 👍Baví mě rebelské pojetí a hudba, která by tehdy zcela jistě bavila i skvělé mladé vojáky z SAS( kdyby měli možnost jí slyšet při výcviku a boji) ()

los_ajajos

Viděno na základě doporučení a po zhlédnutí mnohokrát doporučeno dál. Neuvěřitelně cool a surové zároveň, luxusní pro oko i ucho (výběr hudebního doprovodu je tady oceňován po právu), casting dokonalý. Nejlepší (a občas absolutně neuvěřitelné) příběhy píše sám život. Who dares wins. ()

mdf

I když boj v poušti je neokoukaný a koukalo se na to dobře,tak mě to nějak moc nenadchlo,málo akce,někdy se to docela táhlo, slušný je výběr hudby. Třeba 2 série, to zvedne a něčím překvapí. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb