Hunter "Patch" Adams studuje v pokročilejším věku medicínu, aby mohl v praxi prosazovat zcela odlišný přístup k pacientům, než na jaký jsou v nemocnicích zvyklí. Při pobytu v psychiatrické léčebně v roce 1969, když se pokusil o sebevraždu, si totiž uvědomil, že pacienty je možné zbavit stresu a trápení zábavou a humorem, který často jiným připadá až nemístný. Patch věří, že lidé, kteří se smějí, zapomínají aspoň na čas na své trápení. Během studií si to ověřuje v praxi ve fakultní nemocnici. Získá pro svoje metody také několik spolužáků. Proti němu je naopak děkan, který ho po skandálu při uvítání hostů na sjezdu gynekologů chce vyhodit ze školy. Patch s několika kolegy otevře v přírodě neobvyklé lékařské zařízení Gesundhait, kde se svou metodou má při léčení velký úspěch. Zamiluje se do něj spolužačka Carin, ale když ji jeden z pacientů zavraždí, Patch prožívá krizi a začne o všem pochybovat... (TV Nova)

zdeny99

Robin Williams coby vyšinutý, i když nejlepší student medicíny. Hraje si to své, na co jsme od něj zvyklí. Celý film vlastně na něm stojí, ale pořád to prostě není ono. Studium medicíny prostě není nijak přitažlivé nejen pro divácké oko (s výjimkou Kleinových Básníků). Robin Williams i režisér Tom Shadyac mají na svém kontě rozhodně lepší filmy. [2603. hodnocení, 100. komentář, 69%] ()

Johnny

Bol by to len obyčajný rodinný sentimentálny "doják", keby to nebolo podľa skutočnej udalosti. Keď si človek uvedomí, že scenárista je sám život... ()

tuwanakha

Doporučuji před zbrklým odsouzením filmu mrknout na http://www.patchadams.org , kde zjistíte, že vše ve filmu je OPRAVDU podle skutečnosti, takže kecy o zbytečných scénách jsou stejně nesmyslné jako divit se, proč ve filmu o Hitlerovi má hlavní postava pitomý účes a směšný knírek. Patch Adams je rozhodně člověk, kterému se podařilo zcela změnit pohled na medicínu a lékařské metody, už jen proto má mou úctu. ()

Hapretor

Ze začátku dojemné a hezké. Poté se už moc tlačí na pilu a já už nemám čím slzet. Vražda jeho přítelkyně je podle mě scénáristicky úplně zbytečná - jen aby se vyzdvihlo to jeho utrpení a prozření - nadbytek. Film by fungoval i tak. A byl by bez toho, myslím, lepší. R. Williams patří mezi dobré herce a mezi komiky bezpochyby také, díky němu jsem se upřímně smál. Jen ta jeho postava to už ke konci dost přeháněla. Někdy je méně více, pane Flastr. V duelu Dr. Patch versus Dr. House bych ale vsadil na Dr. House. ()

GOREGASM

Zpočátku dobře vybalancovaný mix dramatu s komediálními prvky, který stojí především na Williamsovi. Asi v tom nebyl záměr, ale jako bych se přes kopírák díval na Good Morning, Vietnam. Williams bojující proti konvencím, tentokrát jako odrostlý student, který se po krátký hospitalizaci v blázinci rozhodne, že chce léčit lidi především smíchem. Zní to naivně a naivní to také je. Tvůrcům ale šlo určitě především o kontrast s realitou, která je z hlediska lékařů bez osobního přístupu a vytrácí se onen podstatný lidský prvek ve vztahu pacient - lékař. Přesto je nastavené zrcadlo stručně řečeno hollywoodsky vykalkulované, a i když hrdinu ve druhé polovině postaví tvrdé realitě čelem, chybí hlubší rozpitvání Williamsovy postavy a tím i silnější dramatický prožitek. A to už ani nehovořím o hollywood endingu. Je holt vidět, že Shadyac více tíhne ke komediantsví než k dramatu. Stejně tak Williams, který sice umí být vtipný, některé jeho výstupy ale působí otravně. Ve slabších Williamsových chvilkách ho plnohodnotně nahrazují Phillip Seymour Hoffman (vynikající jako vždy) a Monica Potter (milá, sympatická a herecky se překonává). Sečteno, podtrženo - 60% ()

Anduril

Tak tento film sa mi veľmi páčil. Mal pekný, ľudský, príbeh, Robin Williams podal skvelý herecký výkona nezaostávali však za ním ani spoluherci. Celý film hral dosť na city, ale nezdalo sa mi to veľmi silené, proste plynul dosť prirodzene. Už som si myslel že nastane absolútny Happy End, ale dejový zvrat ma dosť dostal. Zaujímavo otvoril pekné otázky o živote, smrti, morálke, pýche, motivácii, ľudskosti...mal som z neho naozaj dobrý pocit. Jediné čo ma tam vyrušovalo, boli dosť prehnané a do extrémov podané vtipy, ale budiš, mladý sa zasmiali. Odporúčam ho púšťať mladým od 15 rokov a samozrejme poskytnúť im aj možnosť depaty. ()

Nerd4Dreaming

Hodněkrát jsem se zasmál, takže za mě super. Hvězdu srážím za vyjádření skutečnýho Adamse, kterýmu se ztvárnění jeho osobnosti vůbec nelíbilo. ()

Rathalos

Krasny,aj ked smutny film,pri ktorom si mozeme aj poplakat a o to viac zaposobi na ludsku dusu,kedze je to natocene podla skutocnej udalosti,doteraz nechapem,ze clovek akym bol Robin Williams spachal samovrazdu,z jeho tvare,oci ci usmevu vyzarovalo nieco velmi dobre,mile a pozitivne,je to obrovska skoda i velikanska strata pre tento svet,nech odpociva v pokoji a spat k hodnoteniu,pre mna osobne je to za pat hviezd,urcite nadherna zalezitost...:-) ()

Skleni

Tento film sa dá a poprípade je nutné ho aj hodnotiť z dvoch perspektív. Jedna je samotný film a druhou je herecký výkon Robina williamsa a jeho celkové hranie vo filme. záver je skvelou ukážkou ako sa pri komediálnom počine dá utvoriť volne a bez nátlaku romantická zápletka s hlbokým citovým základom ktorý sa na konci tak nabúra, že sa vás to až dotkne. Mňa sa dotklo. Zároveň film akoby poukazoval, že nie všetko je vo filme možné dosiahnuť iba priamym obrazom a vhodením diváka do stredu diania ako to je obvykle. Proste tvorcovia, začo vďačíme najmä scenáristom tohto filmu, si zvolili miernu a istým spôsobom tajuplnú cestu ako doviezť diváka ku koncu. A ten naozaj stojí zato. Avšak film je nevýrazný ostatnými prvkami a je priemerný čo sa týka kameri a hudobného doprovodu ( mne sa nepáčil). Ani to že tvorcovia neapelovali nato, že je to podla skutočnosti mi tam dosť chýbalo. Ale ináč je tento film hlboko vrytý v mojej pamäti a som tomu nesmierne rád. 76% ()

tranquill

"Naše práce je zlepšovat zdraví. To znamená, že máme zlepšit kvalitu života, ne jenom prodloužit umírání!" Nevím, jak to ten Robin dělal, prakticky všechna díla, ve kterých se objevil, jsou nadstandardní a on v nich exceluje. Možná si uměl citlivě vybírat, možná jejich tvůrci přesně věděli, pro jaké role je stvořený. Je ho velká škoda... "Není lékařem každý, kdo pomáhá druhým?" ()

Psycho.R

Krásná idea, kterou se řídí, bohužel, velice málo lékařů. Avšak existují. Myslím, že Patchův příběh je silný, aby utáhl celý dvouhodinový film. Hlavně i díky Robinu Williamsovi, který dokáže vdechnout postavám skutečný rozměr. Konec byl trochu moc sentimentální, ale celý film mě hodně uchvátil, což se poslední dobou stane málokdy. Ps. Osud jeho přítelkyně mi do tváře vnesl i pár slz. ()

Likan7

Ničím vyčnívající dramedie, která se v poslední třetině šíleně snaží dojit z diváka nějaké city a lítost. Jenže scénář je tak obyčejný a zvraty zbytečné, že ani skvělý Robin Williams nedokáže zachránit když ne nudu, tak průměr, který z průměru nevybočí ani na okamžik. Takových filmů vzniká spousta, a často jsou lepší. ()

Bounded

Jediné co mi brání udělit vyšší hodnocení, je přílišný útok na city. Možná je to způsobené onou přehnaně americky-ideální hudbou, která si mě už pár let nedokáže získat. ()

donkocicak

Tragikomický příběh z lékařského prostředí, ve kterém se student medicíny Robin Williams snaží léčit lidi svými novátorskými metodami. Lékem k uzdravení může být i smích... Moc hezký příběh a finále vskutku stojí za to. Doktor Flastr rozesmutní, pobaví i pohladí. ()

Petike odpad!

Tento film je urážkou reálneho Huntera Adamsa a nadácie, ktorú založil. S jeho reálnym životom a dielom to súvisí asi ako Hamlet s hemendexom. Navyše, sfiktívnená verzia Adamsa v podaní Williamsa je nielen neuveriteľnou karikatúrou a znôškou klišé, ale jej pokrytectvo je prezentované ako pozitívna vlastnosť. ()

Duke90

Robin Williams má určitě lepší filmy, ale Patch Adams je docela milé překvapení kombinující humor, romantiku i smutek v pěkně vyvážené formě a právě humor je zde nejvíce pamětihodný díky Robinově přirozenosti. Nemohl jsem se ale zbavit dojmu, že ještě ve filmu postrádám nějaký větší náboj. Nevím jestli to bylo režií nebo scénářem, ale přišlo mi to víc jako taková jednohubka na odreagování a nešlo si nevšimnout té přílišné naivity. Každopádně Robina mám rád skoro všude a navíc nemám problém se stále pořádně zasnít, takže zůstávám na silných třech hvězdách. ()

DJ Kritik

Opäť jeden film o človeku, ktorý sa snažil niečo zmeniť. Jeho víťazstvá a aj prehry sa striedajú tak ako v živote. Tento príbeh je poňatý mierne odľahčene, ale škoda, že nie je viac takých lekárov.A dúfam, že ma pochovajú tak, aby nebol so mňa "stojan na bicykle". ()

svetylko

Nebýt doporučení mého bráchy, tak si film, který se může jmenovat tak hloupě, nepustím. Očekávala bych nepovedenou komedii a to je možná důvod, proč tento film nevstoupil do širokého diváckého povědomí. Teď navrhuji s okamžitou platností sebrat tužku tomu, kdo si připadal kompetentní přejmenovat toto dílo o životě člověka, který zásadním způsobem zasáhl do zatuchlého akademického přístupu k léčení pacientů v mnoha státech světa. Film o složitém a smysluplném překračování hranic, odvaze přinést oběti a touze pomáhat a vidět i na nemocničním lůžku v první řadě konkrétního člověka. Pro sílu skutečného příběhu a herecké výkony promíjím otřepaná filmová klišé. 80%. ()

Blazkowicz

To jsem zase jednou naletěl. Podle názvu to vypadalo na dobrou komedii. Ve skutečnosti je to nějaké životopisné drama, které hraje na city. Sice je dobré mít povědomí o tom, že někdo takový existuje, ale jinak je mi to úplně u prdele a nezajímá mě to. Kdo to překládal by potřeboval nakopat do koulí. 2+* ()