Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

catt

Objektivně je to zcela průměrný příběh a pěkná vizuální podívaná. Po vizuální stránce je to na čtyři, jako film na tři, ale zase je to příjemné, tak možná spíš vyšší hodnocení. ()

Case_f

Tenhle film se evidentně snaží sdělovat velmi zásadní věci, ale bohužel mě jeho forma těchto sdělení naprosto míjí, takže je to z mého pohledu ve výsledku někde na úrovni Eat, Pray, Love nebo The Life of Pi - plytký a kýčovitý příběh plný rádobyhlubokomyslných sdělení pro ty, kterým je potřeba všechno servírovat poněkud polopatičtěji a pomaleji. Tedy pokud to celé nebyla záměrná ironie - u tohohle filmu si nejsem úplně jistý. Nicméně Stiller je tu výtečný, Island je úžasný (jako vždy) a místy jsem se docela zasmál, o bizarní nápady tu rozhodně nouze není, takže to naštěstí ve výsledku není až tak špatné. Navíc film, ve kterém zazní Space Oddity, nemůže být úplně špatný (a vlastně mi až teď došlo, že přes ty Bowieho písničky mi to vlastně místy docela dost připomínalo jiný poněkud bizarní - ale jinak celkově o poznání lepší - film, a to sice The Life Aquatic With Steve Zissou). ()

mireczech11

Ben Stiller přišel s něčím, co jsem opravdu nečekal. Jeho Walter Mitty je bez dohadů jedním z nejlepších feel-good filmů letošního roku. Je plný režijních nápadů, milého humoru a hlavně životního elánu, který snílek Walter vyzařuje. Nádherné scenerie, podkreslené hipsterským soundtrackem, vybízí zvednout zadek z gauče a vydat se vstříc dobrodružství. Příběh o hledání fotografie se smyslem života je originální a osvěžující. Pokud tedy hledáte něco, co vám zvedne náladu tak neváhejte. Nesmíte však začít příliš přemýšlet o jeho myšlenkách, které ne příliš chytře prodává. ()

ppetrnosek

Tenhle podivuhodný snímek slibného Stillera (jako režiséra) by mě teoreticky neměl ničím zaujmout. Je to něco, co už známe z mnoha jiných filmů - ubožák na začátku, skutky veprostřed, frajer na konci. Je to zvláštní, ale Walter Mitty na mě působí tak nějak poeticky krásně. Každý se někdy zasníme, ale pak se vracíme do kruté reality. Tím, že to dobře znám, jsem si k Walterovi vytvořil teď už ne tak obdivuhodné sympatie. ()

Kingjiri

Takováhle sympatická hollywoodská komediální produkce se jen tak nevidí. Potěší zejména decentní humor, sympatickej Ben Stiller, dobrej soundtrack a pohodová atmosféra. Příběh neni nijak objevnej, ale na necelý dvě hodiny spolehlivě zabaví. Solidní "feel-good" jednohubka, ve který si každej najde něco, co ho zaujme/potěší. Za pěknej závěr čtvrtá slabší hvězda. ()

Pathrose

Ben asi hodně moc chtěl Oscara a proto nám předhodil líbivou, podmanivou, ale bezobsažnou podívanou. Asi je tu něco, co mi na Walteru Mittym uniklo. Film nás chce vytrhnout ze zažité rutiny, ale nakonec nám tvrdí, že esencí života je každodení práce obyčejných lidí. Co se dá vyzdvihnout jsou skvělé lokace jako Island, Himaláje či hubda. Např. scéna s Seanem Pennem a focení sněžného Leoparda či následný fotbálek jsou skvělé, pohodové, radostné, ale ze zbytku filmu takový pocit nemám. Ben Stiller se sice snaží co může, aby se dostal ze své role věčného 'trouby', ale i zde to chvílemi nejde. Co hůř, není to trouba ala Forrest, nýbrž trouba úplně obyčejný. ()

crackonosh

Místy docela vtipná sluníčková pitomost. Jedna z těch mála, kde se Stiller nechová jako úplný kokot. Přesto je to jen taková sladká pohádka, která moc nedává smysl a za deset minut už si na ni nevzpomenu. Sean Penn si zahraje asi dvě minuty, ale díky za něj. ()

Psycho.R

Starou verzi jsem neviděl, proto nemůžu porovnávat, ale je to hodně milej film, u kterýho se rozhodně nebudu nudit ani v budoucnu. ()

E lan

Velmi překvapivý a příjemný film, který člověka baví a potěší jeho celková melancholická nálada. Ben Stiller se konečně nepitvoří a vše má tak až nádech nezávislého filmu. ()

Veronica27

Walter Mitty, tak od toho jsem čekala více.Jeho cestování je sice fajn, skok z helikoptéry, jízda na skateboardu, ale jinak mi to nic nedalo. ()

Mira90

Krásný film, který se vám musí jednoduše líbit! Tedy pokud nejste uživatel CSFD.cz, snažící se za každou cenu řešit nepodstatné prkotiny (vážně, první stránka komentářů jsou takové 'vědecké' výblitky, že by jeden brečel) - a tedy neužívající si tuto podívanou. Scény, scenérie, soundtrack - jednička s hvězdičkou. ()

Chosef76

Asi jsem divnej...., ale pecka !!! Pomo píše omalovánky , kleopatra hry na to, či ono. Mě film dostal veskrze, zaryl se mi pod kůži a podívám se na něj znovu. Bene, tohle se Ti seksakramentsky povedlo. ()

bono22vox

Musím souhlasit s Chosef76, tohle je film pro nás všechny co jsme aspoň trošku snílci. Ben ho natočil jednoduše a přitom ohromně. A především z lásky... Obrazově krásná a jen mírně nesoudrzna dobromyslna komedie s prvky atraktivního cestopisu po odlehlých krajinách, melancholické chvály staré dobré poctivosti a dojemné pocty neobyčejnosti skryté v každodennosti... ()

Forty-

Meh. Príbeh losra, z ktorého sa v práci posmievajú, zamiluje sa do krásnej ženy a chce zmeniť svet svojími hridnskými činmi. Príde vám to originálne? Ani mne. Toto všetko sme to už milión krát mali. Ako som už povedal, Walter je taký obyčajný babrák, ktorý ma špecifickú schopnosť - je intenzívny daydreamer. Predstavuje si veci, ktoré sa nedejú. Aj keď to môže znieť lákavo, tak nie je. Toto bol asi najotravnejší aspekt filmu - všetky Walterove daydreamy boli tak nenormálne umelé, neprirodzené a gýčové, že filmu imho len škodili. Priznám sa, že po prvej polovici som to už ani nechcel dopozerať, ale film ešte ako-tak zachránil celkom príjemný soundtrack a krásne príridoné zábery z Grónska a Islandu. Celkovo však sklamanie. ()

jan008

Cele se to nekam valilo, az to skoncilo na zacatku. Film s nijakym pribehem, az romatnickym humorem, mizernymi hereckymi vykony a tak komplikovanym sdelenim, ze ani sami tvurci jej podle me nepochopili. Film, diky kteremu se stahovanost bestofky Davida Bowieho docasne zdvojnasobi a Islandani se budou divit necekanemu naporu nactiletych turistu s longboardy, pripadne gumovmi figurkami. Chvalit muzu jen tri "P" - priroda, pisnicky, Penn. Takze chvalim. Ostatni atributy, stydte se. ()

Primavera

Zábavná mala byť zrejme premena zakríknutého úradníčka na dobrodruha, čo však je už dosť obohrané klišé, takisto romanca Walter-Cheryl je banálna. Ale - film je kompozícia fantastických záberov z krásnych kútov sveta, do toho prelínanie fantázie a života - snívame všetci, niektorým sa to možno darí až takto farebne, trikové zábery sú také vydarené, že mi prídu až reálne, celé to je príjemná oddychová koláž, netreba veľa rozmýšľať, len pozerať. ()

PF 2014

PF 2014