Vlčí lov

• Jižní Korea Project Wolf Hunting (více)

Akční thriller odehrávající se při eskortování nejhorších zlončinců mezi Jižní Koreou a Filipínami. (mikki089)

PiLgRiM

Průměrná mlátička, která všechny dějově potencionálně zajímavé nápady topí v galonech umělý krve a absolutně nezajímavou choreografii ředí přehnaným body countem.  Ono i to avizované násilí, které slouží jako hlavní lákadlo, zůstává stále ukotveno v žánrových mantinelech a veškerá snaha šokovat, plyne jen z opakování té samé formule napříč celým filmem. Pubertální provokace bez nápadu. Kim Ki Dukovu obdobnou plavbu v oblacích jsem si užil výrazně víc. ()

Skeksis

Juhokórejci si asi predstavovali, že masakrujú Severokórejcov na čele s Kim Čurákom Unom. Preto toľko supernásilia v tomto nezmyselnom a bezdejovom filme. Bolo to ako pozerať sa na vydarený, násilný, stodvadsaťjeden minútový videoklip. Ja mám supernásilie a krv vo FILMOCH rada, niekedy mi to pripadá komické, ale keď sa dej dá zmestiť nielen na jednu stránku, ale do jednej vety: masaker na lodi, tak mi je jedno, aký žáner to je. Proste sek, sek, sek, bum, bum, bum, rez rez rez, krv, krv, krv, a bla, bla bla... Keby ASPOŇ natočili film o tom, ako zabijú toho kokota na severe, tak by som im dala sto hviezd a iba čakala, čo sa stane. ()

Wade

Jednoduchý akční krvavý nářez, který totálně vybuchne po příchodu Alfy na scénu. Celá ta scéna kdy se Alfa pustí do akce si zaslouží jednu hvězdu a i proto nakonec dávám plnou palbu a docela jsem i zvědavý na pokračování pokud nějaké bude.  86% --- 9/10 IMDb ()

bizz_mjc

Přiznám se, mám ve filmech rád násilí a klidně krev po kotníky, ale většinou když je prostředkem k něčemu. Tady je krve do půl pasu, ale až příliš 'tupého' zabíjení působí, že tvůrci vsadili na tuto kartu skoro bez přemýšlení a namísto pohrání si s napětím v útrobách lodi a využitím neobvyklých prostor servírují hlavně akci, kde kostka nezůstala na kostce. Holt krvavý násilný akčňák, kde bys hororu pohledal. ()

MichelSmith

Kur... tak toto ano aziati znovu deklarujú že sú majstri úchylnosti,toto nemože nechať chladným nikoho,teda až tých čo nemajú dobrý krvný obeh a prekrvenie im končí pod ču... !(to my pripomína,že borec sa tam rád pošťával ,hlavne do ksichtu) Zato prekrvenie protagonistom tejto jednohubky presakovalo cez stenu do dalšiej miestnosti vytieralo stropi po prípade mali viac krvných obehov!(jeden ho mal doslova všade až na hajz... tesne pred ním sa posral,no dvere boli už otvorené)... opspavedlňujem zhoršené vyjadrovanie no malo to byt tematické... ()

coscarelli

Kórejský [čistokrvný] GORE špliechanec do ksichtu bez "pokojnej minúty." Títo zažltlí drobní maníci servítky a ani toaletný papier nepoznajú a servírujú (občas nápadité) nonstop červené "vodné delo" na pozadí 1,5-stránkového scenára, v ktorom podčiarknuté , hrubo vyznačené písmená sú použité až pri zatváračke. Aspoň, že sa na nič nehrali, to samozrejme nemajú vo zvyku. 4ka postačí. ()

sedm.1

Jakožto obrovský příznivec toho nejbrutálnějšího, nejnekompromisnějšího a nejefektnějšího násilí a krvavých masakrů ve filmech nemohu dát této podívané naprosto nic jiného, než samozřejmě maximální počet hvězd, jelikož v tomto ohledu se Project Wolf Hunting řadí k té absolutní špičce, co filmy něco podobného nabízejí, jelikož celý film se skutečně nedá označit jinak, než jako opravdu ultimátní jatka, masakr a řezničina v jednom velkém luxusním balení, a výraz luxusní bych rád zvýraznil a dvakrát podtrhnul, protože kvalita veškerých zde přítomných efektů je vážně na té nejvyšší možné úrovni, a je prostě znát, že tvůrci jednak měli k dispozici slušný finanční obnos a jednak určitě lze z daného výsledků vytušit i jejich neoddiskutovatelný talent a nadšení pro věc. Vzhledem k tomuto faktu je pak ovšem těžké hodnotit cokoliv jiného, co tento snímek nabízí. Zápletka je jednoduchá a přímočará, což mi na jednu stranu určitě vzhledem k typu filmu nevadí, na druhou stranu ji nelze zároveň považovat ale ani za jakkoliv pro film přínosnou, není zábavná, nepřináší nic nečekaného, či výrazného, prostě tu tak jenom nějak je, ovšem její vliv na výsledný dojem tu je nulový. Co mě ovšem bavilo hodně , jsou jednotlivé postavy, které jsou hodně výrazné, zajímavé a ty na rozdíl od zmiňované zápletky vliv na film mají, a rozhodně k tomu přispěli jednotliví herci, s charismatickými a sympatickými ksichty, a co se ještě týče atmosféry, tak i ta zde působí poměrně pozitivním dojmem, ovšem stejně jako vše ostatní, i ona je evidentně přebyta dominantním působením ultranásilných scén, což mě k naprosté spokojenosti absolutně stačilo, nicméně pochopím i argumenty diváků, kteří by od filmu chtěli víc, a to jim Project Wolf Hunting rozhodně nedopřeje. ()

borec999

Myslel som si, že väčší masaker ako Terrifier 2 či tajwanský The Sadness tento rok neuvidím, ale na úplný záver tohto roka sa mi to predsa len podarilo. Project Wolf Hunting v aspekte kvantity a kvality prevedenia gore a krvavých scén obidva filmy strčí do vačku. Menší problém však je, že kým Terrifier 2 mal okrem krvavosti aj desivú postavu klauna, ktorá celý film zdobila a Sadness dejový presah a paralelu s Covid pandémiou, Project Wolf Hunting nemá absolútne nič. Prvých 15 minút sa nastolí dej, ktorý by sa dal popísať 1 vetou a potom sa už začne krvavá vybíjaná: polícia vs trestanci a v druhej polovici po prebudení kórejského zombie Frankensteina Zombie vs všetci ostatní. 15 minút dokonca v podstate ani nevieme kto je hlavná postava, ani nič viac z deja ako spomínanú 1. vetu. Nemôžem povedať, že by som si film neužil (v spomínanej krvavosti a prevedení gore je film absolútne špičkový a masaker je to ultimátny), no na plný počet by som osobne potreboval ešte o niečo viac. 80% ()

iXtr3m3

Stručný popis: MASAKRÁLNY MASAKER A OVER THE TOP SPLATTER... Rozviniem: Kým inde tečú litre krvi, tak tu vytečie taký menší plavecký bazén krvi. Jasné, scenár bol tak na jednu stranu, jasné, toľko sa tam zabíjalo, až to niekoho možno začalo nudiť (mňa našťastie nie), jasné, postavy tu toho moc nenarozprávajú, ale... ALE ten GORE FEST, nech bol akokoľvek nereálny (krv je tu vlastne červená voda a má úplne inú konzistenciu, ako v skutočnosti, takže sa chová tak, ako sa chová), tak to je niečo neskutočné. A pozor, nebolo to až tak hlúpe, ako by si niekto myslel. Za prvé, dostali sme slušné flashbacky, ktoré by si pýtali rozšírenie príbehu do spinn-offov aj prequelov, za druhé, nerobili to amatéri, ktorí by zabúdali na kopu vecí len a len kvôli GORE scénam, všimol som si, že napríklad mysleli aj na takú drobnosť, ako rozžeravenie ústia zbrane po streľbe v automatickom režime a následné schladnutie (scéna, kde dostane na frak "vedúci" väzňov). Bolo to jednoduché, priamočiare, ale vedel by som si predstaviť pokračovanie, ktoré by naväzovalo na posledné scény a taktiež nejaký prequel, ktorý by sa vrátil napríklad do roku, kedy hlavného "supersoldiera" vytvorili. Takže dávam za štyri hviezdy a nesúhlasím s niektorými užívateľmi, ktorých sledujem a veľakrát sa s nimi zhodnem, ale toto je jeden z prípadov, kedy sa naše názory rozhádzajú. Nehrá sa tu na choreografiu súbojov, ale na brutalitu supersoldiera, ktorý láme, trhá, holými rukami preráža oceľové pláty a podobne a je takmer nesmrteľný. Takto nejako by som si predstavoval R-kovú variantu Captain America... :) Čerešničky na torte: Prerazenie rebier a vytrhnutie časti pľúc, alebo utrhnutie ruky a umlátenie ňou? WTF? Tak to bolo niečo fakt že z iného súdka, ako som doteraz poznal. P.S. Kde sa na toto hrabe Halloween Ends... :) ()

Torako.chan

Kriv, kriv, kriv a zase kriv. Nic víc, nic míň. Ale zasmála jsem se možná víc než u kdejaké rádoby komedie. A moc mě bavil In-guk Seo. ()

Silwer

Krvavy to je teda dost, alepribeh je strasna sracka..skoda ze to nezustalo u prevozu veznu a museli tam dattoho nesmrtelnyho ksichta ()

Corpsegrinder

Je to jak 4 filmy dohromady ale aspoň je o zábavu postaráno, směr jakým se to vydalo ke konci už mi přišel hodně hloupej ale i tak se celkově jedná o přímočarou řežbu kterejch se dnes už bohužel moc nedělá. Žádná z postav není ušetřena ať je vám sebevíc sympatická (policajtce jsem fandil ale bohužel to tentokrát nevyšlo :)), a některý zabití opravdu nejsou hezký, i když si myslim že pokud máte dost nakoukáno tak vás to gore na prdel neposadí. Čichám čichám blížící se americkej remake. ()

TERRORDROME

Je to taký zmätenejší Kórejský Con Air akurát že Con Water, plus nejaký zombík z druhej vetovej a nadopovaný supermani vylepšený vlčím semenom. Prevoz väzňov sa zmrší ako vždy, takže zbytok filmu je o tom ako sa všetci ukrutne márujú a poctivá malinovka strieka prúdom aj z bodnutia komárom. Počet mŕtvych narastá takým tempom že človek vôbec nevie kto a či vôbec môže niekto prežiť. Pôvodne jasne tipovaný záporák s potetovaným zadkom je nečakane rozmrdaný a nastupuje iný, ktorý ale nie je vlastne zloduch a tak potrebujeme ešte iného a slizkejšieho. Dejovo je to jasná volovina ktorá pôsobí ako adaptácia nejakej generickej mangy o brutálnych superbúchačoch, ale je prekvapivo dobre urobená, vizuálne na úrovni, choreograficky vytancovaná, krvavá ako moslimský jarmok a nestihne za tie dve hodiny nudiť. Nie som fanúšikom Kórejských filmov, ale občas sa aj im niečo podarí. ()

Zombi

Kdyby tam všichni na záporáka stříleli a ne jen mířili a ječeli než je zmasakruje, dal bych 4 hvězdy, ale tohle mi vyloženě kazilo dojem. ()

Flopik

Ako fanúšikovi takéhoto akčného inferna by sa mi tento film mal páčiť, preto som troška v šoku, že tomu tak nie je. Najväčší problém je za mňa absencia nejakého hrdinu/ky. Nemáte tu vôbec komu fandiť a čo je ešte horšie, dokonca aj tie záporné postavy hneď umrú. No a potom tu máme hlavného hrdinu, ktorý má ale charizmu mŕtveho kuraťa.  Príbeh sa za mňa zbytočne snažil kombinovať, mne by úplne stačilo keby tam boli len väzni, takýto maser a niekto komu viem fandiť. Čo je ale obrovský plus je krvavosť, naozaj tu krv strieka zo všade, lámu sa ruky nohy, pukajú hlavy, podrezávajú krky, no proste v tomto je to masaker a hore by mal  byť rozhodne dopísaný horor. Finále oproti zvyšku filmu slabučké.  Krvavosť za 5* inak ale čisté 3*. ()

warrenur

Film, v ktorom ma ludska krv zatial najredsie skupenstvo, ake ste kedy realne, ci vo filme videli. :) Kvantum patosu a hysterie, na ktore sme u Korejcov zvyknuti a mnozstvo prilis pozerskeho a excesivneho konania postav. Napriklad typci tazko nad vecou, kludni s dokonalym ucesom, rozhnevani ukricani bosikovia, uziapani chlapi/zenske, co je vlastne tiez typicke "korenie" korejskej kinematografie. Vynasobte to vsak aspon dvomi a pridajte desiatky litrov fontan s cervenou vodou. Fakt si mohli dat zalezat, aby to krv aspon pripominalo, ked uz cely film vsadza iba na to. Bezducha slabota.  Btw. ked "zadrotovany zombie-vlko-clovek" bosymi nohami dupotal po palube zvukom evokujucim pol-tonoveho brava, mal kostru tazsiu ako komixovy Wolwerine? :D Ledva dvojhviezdie. 35% Neodporucam. ()

AnanAss

Mix Přepadení v Pacifiku, Univerzálního vojáka a japonských splatterů je vizuálně klasicky na úrovni, ostatně jak už je u Korejců zvykem. Jatka jsou to solidní, ale čím dál, tím více monotónní a ke konci už mi bylo jedno, kdo koho zrovna kosí. Škoda, přitom by stačilo vybudovat si k postavám větší vztah a zážitek by byl lepší. Každopádně plusem je určitě i nepředvídatelnost, kdo zrovna v dané chvíli pojde. ()

Rathalos

Project Wolf Hunting je brutalny,drsny,nekompromisny a krvavy masaker z Juznej Korei,takmer celu stopaz,dve hodiny sa vo velkom zabija,mrtvol je tu pozehnane,gore efekty dokonale,kamera neuhyba,nasilie je na tej najvyssej urovni,jednoducho peklo na zemi,pre vyznavacov sialenych krvakov je tento film povinnost...:⁠-⁠) ()