Bankovní úředník Matt Dillon dostal ze dne na den padáka, jeho dívka Christina Applegate se s ním rozešla a navíc mu někdo ukradl auto. Společně se svým bývalým kolegou Stevem Zahnem se rozhodl vzít věci do vlastních rukou a začít jednat. Nejdříve ze všeho si ale pořádně užije svůj poslední pracovní den. Jenže i ten nejlepší plán může někdy selhat...
Život každého z nás se může změnit za jediný den, ne-li za jediný okamžik. Vtipná americká komedie plná nečekaných zvratů dokáže nejen pobavit, ale přiměje diváka také k zamyšlení nad otázkou, jaké náhody mohou ovlivnit náš život. Populární herci Matt Dillon a Steve Zahn koření svěží příběh svými hereckými výkony, zatímco atraktivní Christina Applegateová dodává snímku půvab a eleganci. Divácky vděčný film. (oficiální text distributora)

lumiros

Už jste někdy měli špatný den? Vyhodili Vás z práce? Vaše snoubenka našla tanga Vaší milenky v kapse Vašeho saka? Levná holka Vám ukradla auto? Že né? A kdyby ano, co by jste udělali? Vykradli banku, kde jste dělali? A co když se ukáže, že je to všechno úplně jinak? Třeba Vás Vaše snoubenka podvádí právě s Vaší milenkou, tak bacha! ()

sahe

Ano, je pravda, že ze začátku to vypadá na nějakou romantik komedii, ale ke konci se to fakt zvrtne, to ale neznamená dobrý film... asi by to šlo udělat jinak... Nějak se to nevyvedlo... nejspíš i dialogy. ()

liuk

Proboha! Úkolem režiséra je kromě jiného umět zahladit nedokonalosti a případné díry ve scénáři a potlačit jeho předvídatelnost, popřípadě jeho jasnou demenci. A že se toho všeho ve zdejším vyskytuje požehnaně. O tyto věci se ale režisér vůbec nezajímá, on se v nich snad nakonec vyžívá a svůj potenciální um si radši honí na zcela nesednoucích urychlovačkách obrazu, na které je nalepená strašná hudba. Jinak ovšem něco, co se dá nazvat režií neexistuje, a tak se dá bavit jen a pouze o tak příšerně zpatlaném scénáři, který vypadá jako kdyby jeho každých pět minut psal jiný člověk. Jistě, dal by se v něm najít jakýsi experiment, jenže experiment tak nepovedený, že nad ním zůstavá rozum stát a měl by se ukazovat na všech filmových školách jako odstrašující příklad. Vtip funguje tak jeden, romance je neskutečně blbá a závěr se snad nedá žánrově zařadit jinam než do CRAP. A Dillon je dřevo. Opravdu nechápu, kde se tady všechny ty 5* berou. Nechci říct horší, ale pitomější (ach, ty koncové zvraty, co by bez nich filmařští odpadlíci dělali, ach jo) film jsem letos neviděl. Odpad! nedávám jen protože nad hovadností téhle příšernosti nedokážu přestat přemýšlet, jestli to není celé parodie. Jestli ovšem je, a zakládá se pouze na sprostém kopírování svých idolů, tak to si rovnou můžu pustit Epic Movie. ()

P1tr

Naprosto překvapující film, o kterém jsem dosud neslyšel a jen náhodou se ke mně dostal z videopůjčovny. Film se nese v celkem pohodovém tempu až do poslední půlhodiny,která je naprosto skvělá a plná zvratů.Herecké výkony nebyly nijak závratné,ale kreacím Steva Zahna jsem se s chutí zasmál. Takže rozhodně doporučuji shlédnout ()

The Viper

Dobrá komedie, která bohužel v dobře vymyšleném konci ztrácí vtip a utápí se v samoúčelnosti přičemž další zrazování je už otravné a trapné. ()

Lukoboss

Bože můj, to byla ale hrůza. Ne, že bych se bál, ale ta stupidita příběhu skoro neznala mezí. Nechci ze sebe dělat machra, ale ten závěr byl prostě předvídatelnej a opravdu jsem to tak tušil. Celkem mě překvapuje relativně vysoké hodnocení, které tady vidím. ()

dopita

Sledovat film o tom, jak se někomu hroutí život a klesá hloub a hloub sem si tak nějak masochisticky užíval. Zkrátka to člověka potěší, koukat na neštěstí druhých, zvlášť (teda hlavně) když se jedná jen o film, u kterýho bych navíc čekal, že se nějak pěkně rozuzlí. Jenže ten závěr... Všechno to, co se mi na filmu do závěrečný scény v bance líbilo, rychle vzalo za svý. Takovýhle závěrečný a rádoby překvapivý (navíc nelogický) dějový kotrmelce ať si tvůrci strčej někam, a hodně hluboko. Hodně blbej podraz na diváka. ()

MkSallam

Scénaristický mišmaš připomínající jeden velký experiment, kterým si chtěl Mitch Rouse ozkoušet, jaký že žánr mu půjde nejlíp. A tak natočil jeden film, do kterého nacpal motivy z mnoha žánrů a to celé zabalil spolu se šíleným scénářem do efektního balení. Nevyrovnanost ale tomuhle úletu hodně škodí a i přesto že jsem se chvílemi dobře bavil, tak přišla náhlá změna a já byl zas vedle a vůbec netušil co se děje, protože se tu někdo moc vyžíval v přehnaném střihu na nepochopitelné, pozdě vysvětlené detaily kolem hlavního děje. Ale konec je přeplněný šokujícími a patřičně zábavnými zvraty a celé je to takové milé filmové cvičení.Jen doufám, že si Rouse svůj žánr vybral a příště natočí něco méně experimentálního. 6/10 ()

Haymar

Zábavná multižánrová záležitost, od které jsem původně nečekal vůbec nic - o to větší bylo mé překvapení... EOTM většinu času jen tak volně "plyne", aby se v poslední třetině vše zvrtlo v totální úlet (ála Italian Job, Ocean's Eleven či Spojenec) s překvapivým koncem. Na druhou stranu, originální scénář obsahoval i dost kixů a nesmyslů, které - při bližším zkoumání, vytváří v celkovém kontextu trhliny. Stejně tak je zde až příliš výrazný symptom podrazáckých filmů a sice - mizivé procento uvěřitelnosti neboli všechno je až příliš (nereálně) bezchybně naplánováno a všechny postavy jsou až přímiš (nereálně) neomylné. O špetku více soudnosti by scénáristům neuškodilo... Ale co, vždyť je to jenom film, ne?! ()

Ondis

Opravdu jsem vůbec nečekal konec, ten mě hodně šokoval:-) Každopádně konkurence bezkonkurenčního "Cruel Intensions" tenhle kousek zdaleka není. 65% ()

dehlie

k tomu koncu- chcel byť šokujúci, skoro v každej sekunde, ale bolo to už scenáristické ad absurdum. už som tomu jednoducho neveril. ()

Blazin

Perfektní zápletka, ničím sice neoriginální, ale zajímavá. Jak přišel Matt Dillon do banky si to tam se všema vyřídit, tak jsem čekal něco výjimečného, něco super, ale dostal se mi pouze laciný konec filmu s totálně přeplácaným koncem kde jeden pozabijí druhého a třetího a čtvrtého ... ... až mě to nasralo. ()

chalp

80% filmu je jasný odpad, pri ktorom som sa dokonca ani nepousmial nie to usmial(pri komédii zásadny kameň úrazu), ale keď som sa už chystal film vypnúť a vzdať to nečakane sa to rozbehlo na čistých 5*!Všetkým čo ste to nevideli odporúčam zapnúť až poslednú pol hodinu, o nič neprídete akurát si ušetríte pohľad na neuveriteľne trápneho Stevea Zahna. ()

Hawk

Tak tenhle pokus o dokonalý zločin se příliš nevyvedl. Velmi slabé herecké výkony zapříčinili to, že mi byly všechny postavy nesympatické. Děj je ze začátku příliš mdlý a nudný, ke konci přehnaně přeplácaný. Komedie ?? Ani omylem. Veškerý "humor" se zakládá na rozsáhlé databázi sprostých slov a nadávek.. A to jsem si myslel, že je angličtina v téhle oblasti strohá. ()

Wild_man

Tenhle film mě prostě dostal! Škoda, že jako například Fight club, má i tento snímek největší efekt na první shlédnutí. Zvraty, které se odehrají v posledních deseti minutách jsou neskutečné. Ze začátku film vypadá jako pěknej slaďák, potom jako snímek o zoufalém milence, ale nakonec z něj vyleze celkem slušné drama. Určitě doporučuju všem milovníkům komedií a nečekaných zvratů. Jen víc takových filmů a lidí, co si je najdou! Všechno, co jsem, je iluze. 81% ()