Bankovní úředník Matt Dillon dostal ze dne na den padáka, jeho dívka Christina Applegate se s ním rozešla a navíc mu někdo ukradl auto. Společně se svým bývalým kolegou Stevem Zahnem se rozhodl vzít věci do vlastních rukou a začít jednat. Nejdříve ze všeho si ale pořádně užije svůj poslední pracovní den. Jenže i ten nejlepší plán může někdy selhat...
Život každého z nás se může změnit za jediný den, ne-li za jediný okamžik. Vtipná americká komedie plná nečekaných zvratů dokáže nejen pobavit, ale přiměje diváka také k zamyšlení nad otázkou, jaké náhody mohou ovlivnit náš život. Populární herci Matt Dillon a Steve Zahn koření svěží příběh svými hereckými výkony, zatímco atraktivní Christina Applegateová dodává snímku půvab a eleganci. Divácky vděčný film. (oficiální text distributora)

DooFooS

Nebýt Steveho Zahna, nemohla by být o komedii ani řeč, ale ani on to nemohl vytrhnout. Krom několika trapnějších situací, nad kterými se dá se sebezapřením i pousmát je překvapivý až úplný konec, který ovšem zasazen do zbytku souvislostí filmu působí víc než šroubovaně. ()

Prubner

Téměř celý film je nudný a zoufale nevtipný. Teprve v posledních deseti minutách se konečně začne něco dít a zvrat stíhá zvrat, ale to už tento film nemůže zachránit. Navíc tyto zvraty stavějí všechno předchozí dění na hlavu. ()

lmc

Poměrně nuda a dost průhledné, ve finále scénaristé překombinovali sami sebe... Navíc nemusím Matta Dillona ()

waltosin

Byla to prostě Nudáááááá! Jenom tam dostane padáka a pak jenom kecaj, kecaj a nic se neděje akorát tam padají vulgární slova. Vydržel jsem něco pres půlku filmu a pak jsem šel radši spát. :( ()

Dangerman

Kdo by to byl řekl, že to právě takhle skončí? Prožijete den blbec, aby se ukázalo, že je to ten nejlepší den ve Vašem životě, ale aby se ukázalo také to, že je to Váš poslední den. Průměrný filmek, plný chyb, ale s opravdu pikantním a nečekaným závěrem 65% ()

miko105

Film, ktorý mi pripomenul film Adaptácia, kde sa trištvrte filmu nič nedeje a zrazu sa dej začne neuveriteľne zamotávať. Ale pri tomto filme sa to zaplietlo až príliš, čo bolo na škodu. Inak to stávkovanie nato kto umrie ako prvý alebo to okrádanie mŕtvol bolo dosť dobré, za to 1* pridám. ()

J2

Neskutečně špatně natočený film, který si hraje místama na komedii, místama na akční film, ale tomu všemu chybí špetka logiky a smysluplnosti. Dokoukat se to dá / i kvůli konci, aby člověk zjistil, jakej byl záměr scénáristů/. a dvě hvězdy jsou za "povolání" kamaráda hl. hrdiny. / ovšem i tady u téhle scény je jasně vidět, jak režisér z relativně vtipné situace chtěl dostat víc - prostě ji natahoval a natahoval a natahoval až vtip skoro zmizel. místo minuty a půl trvala asi minut pět. škoda, takhle to je ve filmu několikrát.../ ()

Mr.Dark

Tenhle film jsem vůbec neznal.Ale konalo se večerní překvapení na TV Nova a zase po dlouhé době mě něco udrželo u tv.......Já čekal nějaký zvrat na konci.....ale tolik? a takových? ()

Fenk

Po hodině mě z letargie probudila na 5 minut Jenna Fischer a blížící se "vševysvětlující" finále, kdy mi došlo, že sem měl co do činění s černou komedií, zábavnou jako ožralovy plky. ()

Johgas

Nic není tak, jak se jeví. Ale než to odhalíte, tak musíte přetrpět 80 minut nudy. Skvělé herecké výkony jsem nějak přehlédla, obvzláště koroner Zahn otřesný (ale ono se mu to ke konci vrátí). 2 hvězdičky za podle mě nejlepší hlášku "představ si, jak se bude tvářit uklízečka, až objeví tu spoušť". ()

Pythonator

Film, který se tváří jako další komediální drama o jednom ztroskotanci nakonec vyvrcholí v něco úplně jiného. Přiznám, že jsem vůbec nečekal kam film míří a už vůbec jsem nečekal, že z toho bude nakonec něco jako jiný film s Mattem Dillonem, Nebezpečné hry. Nic není jak se zdá. Jisté je jen to, že celý film narušuje příšerná technoidní sračkohudba. SPOILER: Asi nebude moc v pořádku, když hlavní hrdina střelí svého kamaráda nemilosrdně do hlavy. Pro někoho je to možná cool, ale mně se podobně založený narušený debil pěkně hnusí a dívat se na to ve filmu není moc příjemné. ()

r3musko

Už na začiatku písania tejto recenzie, by som chcel apelovať na ďaľších, ktorí sa do toho pustia, pretože až priveľmi upozorňujú na záver filmu (ospravedlňujem sa aj za seba). Ten je mimochodom perfektný, ale o tom až neskôr. Hlavne nechcem, aby ľudia očakávali príliš, pretože potom z toho nebudú mať také potešenie, ako my, ktorí sme to pozerali nevedomky. Takže, celý film je istý druh čiernej komédie. Technicky slušne spracovaný, avšak ničím nanadchne, ani nepobúri. V strednej časti som rozmýšľal nad 3*, možno by som aj jednu pridal za pár skvelých monológov. Hlavná postava mi bola (zatiaľ) sympatická. Takže som pozeral hodinu na film, ktorý ma síce nenadchol, ale aspoň udržal v kresle. Potom prišla posledná fáza a s ňou už toľkokrát ospevované dejové zvraty. Moje nadšenie vzrastalo neuveriteľnou rýchlosťou, až somk sa nakoniec ani nemohol čudovať, iba som sa usmieval a vychutnával. Ak mali tvorcovia zámer zanechať čo najlepší dojem, tak sa im to podarilo. Film bol pre mňa ako droga, ktorá nevyprchá ani v čase písania tejto recenzie. Každopádne, videl som záver, ako nikde inde a pociťujem neskrývané nadšenie. Spracovanie nebolo úplne dokonalé, ale cení sa nápad a ten bol brilantný. ()

Aloika

Už len kvôli koncu sa to oplatí pozrieť! Na chvíľu mi počas filmu preletela hlavou myšlienka, že to vypnem a kuknem na niečo iné. Som veeľmi rada, že som to neurobila, lebo ten koniec ma fakt dostal. S polodrámy sa vykľula akčná komédia :) Doporučujem. ()

Mazmen

Ke konci se to výborně rozjelo, ale ten poslední zvrat byl už na můj vkus překombinovaný. Připomínalo mi to krapet drsnější nebezpečné známosti 3. ()