Bankovní úředník Matt Dillon dostal ze dne na den padáka, jeho dívka Christina Applegate se s ním rozešla a navíc mu někdo ukradl auto. Společně se svým bývalým kolegou Stevem Zahnem se rozhodl vzít věci do vlastních rukou a začít jednat. Nejdříve ze všeho si ale pořádně užije svůj poslední pracovní den. Jenže i ten nejlepší plán může někdy selhat...
Život každého z nás se může změnit za jediný den, ne-li za jediný okamžik. Vtipná americká komedie plná nečekaných zvratů dokáže nejen pobavit, ale přiměje diváka také k zamyšlení nad otázkou, jaké náhody mohou ovlivnit náš život. Populární herci Matt Dillon a Steve Zahn koření svěží příběh svými hereckými výkony, zatímco atraktivní Christina Applegateová dodává snímku půvab a eleganci. Divácky vděčný film. (oficiální text distributora)

honajz

Matt Dillon hraje bohatého a úspěšného mladého muže, který ze dne na den přijde o všechno – krásnou snoubenku (Christina Applegate), nejlepšího přítele (Steve Zahn) i pozici bankovního manažera. Teda o přítele nepřijde až tak doslova, protože ten ho zatáhne do přepadení banky, ale ian tak žádná sláva. Film trpí přílišnou doslovností a pomalostí, kdy sice některé scény jsou filmařsky precizně vycelizované, avšak ztrácí se poselství, děj i zaujetí diváka. ()

Jenda

Já zřejmě viděl uplně jiný film než ostatní. Mám taktéž pocit, že tento je pouze složeninou a vykrádání z dějů několika filmů minulosti a veškerý rádoby vtip sestává z fekálního a vulgárního humoru, který byl scénářem předepsán do úst Zahnovi. Nehledě k tomu, že že podobné "zvraty v posledních dvaceti minutách filmu" jsou dnes snad hollywoodským sportem a já osobně vím o třech filmech z posledních dvou letk ,kde se takové nacházejí, takže pro mne byl závěr vrcholně průhledný. Do té závěrečné dvacetiminutovky navíc nuda, kterou se scénárista snažil schovat za snůšku filosofických keců. Pokud bych neměl hodnotit jen scénář tak bych se kladně mohl vyjádřit například o Stevie Zahnovi a možná o Dillonovi, i když zde ani jeden neměl moc příležitostí rozvinout svůj herecký talent. Na to jsou ale jiná díla. ()

Necrotongue

Druhá dnešní repríza mě příliš nepotěšila, takže došlo na degradaci původního hodnocení. Měl jsem dost velký problém s tím, abych přišel na to, proč je v žánru uvedena komedie. Po delší analýze viděného mě napadla ujetá myšlenka, že by humor zprostředkovávala postava Jacka v podání Stevea Zahna. Pokud to byl skutečně záměr tvůrců snímku, pak mě úplně minul, protože mě tyhle uječené figurky spíše vytáčejí. Za mě se celá záležitost plácala od ničeho k ničemu, po celou dobu jsem se spíše nudil a úžasný zvrat v závěru, který přiměl mnohé uživatele k vyššímu hodnocení, mě docela otrávil, protože vzhledem k předchozímu ději nedával vůbec smysl. Tohle finále ve mně vyvolalo pocit,že se Mitch Rouse minul povoláním, protože měl být raději iluzionistou. / Poučení: Ve chvíli nejvyššího triumfu můžeš zažít to největší zklamání. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Láska je Sněžnej muž !! Jen mýtus !! ;) Popálený Matt Dillon si střihnul bankovního úředníčka Davida Walshe, kterému se ze dne na den zhroutí celý svět jako domeček z karet, v bance dostane padáka, sexy Christina Applegate v nejpozoruhodnější roli svého života mu přijde na nevěru, David a tak dostane navíc ještě kopačky.. Ani ho moc nelitujete, protože David je jen arogantní hajzlík a lhář.. Kouzelně nevyzpytatelná černá komedie Miche Rouseho staví na suchém humoru, parádních dialozích a Stevu Zahnovi, který s vizáží "Big Lebowskiho z komiksu" hláškuje na všechny strany a dokonale kontrastuje s drsným sociopatem Matta Dillona.. Finálních dvacet minut filmu staví celý příběh na hlavu a pomocí několika zvratů jej posouvá někam úplně jinam, než bych čekal, dělá z něj velmi inteligentní záležitost s ( naprosto šokující ) vycizelovanou pointou.. ()

st.ranger

Sympatická komedie s náhlým zvratem událostí na konci, jejich vývoj ale nic nezachraňuje a celkově jsou stejně lehce prokouknutelné. U takového filmu ale nečekané. ()

nirvanafan odpad!

Režisér evidentně netuší, jak s filmem naložit. Celou dobu se to tváří jako hodně špatná komedie, (která zrovna nesrší humorem), a pak přichází naprosto stupidní závěr, podle něhož mi přišlo naprosto nelogické, co tam všechny ty postavy do prčic celou dobu dělaly. Fakt mě tam nezaujalo absolutně nic. Dala jsem už horší odpady, ale je to fakt kravina. ()

jajinka

Co to bylo? Z počátku náběh na klasickou romantickou komedii, prokládané spoustou rádoby střihových scén, a nakonec se z toho vyvrbí špatná verze Dannyho parťáků.. ()

Eldrick

Nato, že jsem čekal přiblblou romantickou komedii, mě ten závěrečný rozuzlující sled událostí připomínající hybrid NEBEZPEČNÝCH HER, mile překvapil. Ne nadarmo v tom hraje Matt Dillon, Steve Zahn otravnej jako vždy, Christina Applegate do počtu jako vždy. Od dob OBVYKLÍCH PODEZŘELÍCH sice tyhle pointy nikoho moc neodzbrojí, ale občas můžou mile překvapit, když čekáte shit. ()

Martin741

Poznam podpriemerne komedie, priemerne komedie, no a tato je bez vtipu. Uz som pocul, ze aj take existuju, ale az touto som sa presvedcil, ze aj existuju. 15 % ()

bogomira

Dokud se to tvářilo jako pěkně černá komedie, tak to bylo dost zábavný, hlavně Steve Zahn. Ten překombinovanej a nevypointovanej konec u mě sundal z hodnocení. ()

Fallen_One

Za ten konec si to skoro plnej počet zaslouží. Heh, tenhle film boří mýty o předvídatelnosti. Problém je, že to musíte dokoukat a občas se vám může stát, že uprostřed filmu usnete. Škoda že ten zbytek už neni tak našlapanej. ()

c.tucker

Normální kousek, který sice značně překvapí na konci, ale nijak to na mě nezapůsobilo a nevtáhlo mě to nijak ošemetně do děje. Celou dobu jsem čekal nějaký zvrat a překvápko, ale to co přišlo bylo velmi příjemné a nečekané překvápko. Steve Zahn předvedl perfektního a vtipnýho burana, docela dost mě pobavil. ()

TO

Ještěže alespoň ten konec je takový, protože všechno předtím mě moc nebavilo, k závěru jsem se vesměs jen pronudil, ani herci se mi nezdáli moc přesvědčiví. Nárazově sprosté, morbidní a překombinované, což jsou plusy, ale současně i mínusy. ()

_DAVE_

Zacatek je uplne o necem jinem nez konec, tam totiz prijde tak podivna serie zvratu, ze jsem nad tim celkem kroutil hlavou. Pokud se nad tim na konci filmu zamyslite, prijdete na to, ze hodne veci z kraje filmu nedava zrovna moc velky smysl. Rovnez mi posledni dobou velmi vadi radoby "cool" urychlovacky obrazu s pitomou muzikou, ktera vytvari jakesi videoklipove vsuvky. ()

pytlik...

Viděl jsem asi pět minut, ale upřímně, budu si to pamatovat do smrti, protože hláška "strč si (něco) do ... pinďoura" (alespoň tedy podle českého dabingu) se zkrátka člověka chytí a už nepustí. ()