Reklama

Reklama

Krvavé pobřeží

Trailer 2

Obsahy(1)

Příběh filmu Krvavé pobřeží se odehrává v roce 208 v Číně během vlády dynastie Han. Ačkoliv Číně vládl jeden císař - Han Xiandi, země byla rozdělena do mnoha proti sobě bojujících států. Na západě měl vládu v rukou ambiciózní premiér Cao Cao, který používal císaře jako svoji loutku, východ ovládal císařův strýc Liu Bei. Cílem Cao Caa bylo zničit všechna království a prohlásit sebe za jediného vládce sjednocené Číny. Jeho protivník Liu Bei se snažil získat na svoji stranu království Wu, ležící na jihu zemi, kterému vládnul Sun Quan. Liu Bei k němu vyslal svého vojenského poradce Zhuge Lianga, který se zde seznámil s místním vicekrálem Zhou Yu, s nimž se velmi spřátelil.

Když Cao Cao zjistil, že se tato dvě království stala spojenci, vyslal proti nim armádu osmi tisíc mužů a dvou tisíc lodí. Doufal, že zabije dvě mouchy jednou ranou. Armáda se utábořila v lese Crow u řeky Yangtze, na jejímž druhém břehu, tzv. Krvavém pobřeží tábořili spojenci. Zdálo se, že se zmenšujícími zásobami jídla a prořídlou armádou, jsou spojenci v koncích. Zhou Yu a Zhuge Liang dali hlavy dohromady a díky své moudrosti se jim podařilo obrátit vývoj války. Následovaly nespočetné bitvy na zemi i na moři, které vyvrcholily nejslavnější bitvou v čínské historii - bitvou u Rudého útesu (Čchi´ Pi) na jižním břehu Jang-tse. V boji bylo potopeno dvě stě lodí a směr čínské historie byl navždy změněn.

Tato slavná bitva byla jednou pro vždy zachycena v románu „Romance of the Three Kingdoms“. Přesto, že je kniha stará více než 700 let, pořád je v celé Asii velmi populární. Bylo podle ní uděláno více než tucet počítačových her a množství komiksových knížek. Režiséra Johna Woo tento příběh přitahoval více než 20 let, ale v tehdejší době neexistovaly vhodné podmínky, technické ani finanční, které by umožnily vznik tak velkého a nákladného filmu. Příležitost přišla v létě 2004, když producent Terence Chang poprvé přiletěl do Pekingu a začal dávat dohromady plán i potřebné finanční prostředky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (198)

Aky 

všechny recenze uživatele

Nádherná podívaná nešetřící na výpravě a navíc těžící z krásné čínské přírody. Oslavný paján na přátelství, pevnost slibů a věrnost ve víře v pozitivní hodnoty života. A jestliže se nás při jejich ochraňování nezastane ani císař - stejně jsme povinni nenechat je zplanět. Že je to trochu pohádka? Určitě ano, ale takové nám při dnešním ohlédnutí staré dějiny připadají vždycky. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Druhé století n.l. doba, kdy Číňané ještě neuměli vyrábět nejlepší mobily na světě, ale kdy už uměli docela slušně válčit včetně užití tehdejších nejmodernějších technologií. Ve filmu padne zmínka na Sun-c'eovo Umění války, to ale bylo napsáno jak se odhaduje až v pátém století, takže tady se kucí od filmu krapet sekli. John Woo točit velkofilmy umí a co je nejhlavnější, točí je v zápaďáckem stylu a outfitu, i když se jako tento odehrávají pouze a toliko ve staré Číně a hrají tam jen Asiaté. Asijské filmy až na výhrady točené čistokrevnýmými Asijci jsou uřvané, afektované a ač to asi domácí divák takto rád, nás ze západu to dost vytáčí (nebo alespoň mne). Samozřejmě nelze vynechat při umírání hrdiny (a pište si,  že tam vždycky nějakej umře) jeho tradiční flasbacky než vydechne chudák naposledy... Zkrátka a dobře, toho jsme zde byli ušetřeni. Obličeje jednotlivých aktérů byly od sebe dobře rozeznatelné, přiznávám, že v tomto typu filmů v tom občas mívám chaos. Tady se moc nepletichaří, ani diplomaté nemají moc práce a ten jeden, který se ve filmu objevil měl celkem rychlý konec. Tady se jde pěkně po čínsku přímo na věc a tak můžeme sledovat v podstatě dvouhodinovou řežbu na suchu i na řece. Což o to, já řežby rád. Navíc z prostředí, které až tak dobře neznám a rád se lecčemus přiučím. Ale méně je někdy více. Zkrátka a dobře už po hodině vás to začne nudit. Navíc leckde je dost znát, že i přes výkonná písíčka, je vidět, že u masových scén jde o animace. Ne pořád, ale občas to do oka koplo. No a pak tam byla špiónka princezna, co se dostala prakticky všude (mohla tedy hlavního záporáka rovnou zapíchnout a bylo by po válce) a láska. Ke konci to dokonce připomínalo Opičího krále. Dělka a toto mne nakonec odradilo od čtyřhvězdičkového hodnocení. Podtrženo sečteno a sírou zapáleno, dávám za 3 misky čaje. Jo a to jamování na ty zheng citery bylo super! * * * ()

Reklama

kinderman 

všechny recenze uživatele

Místopřísežně prohlašuji, že během projekce mezinárodního sestřihu Krvavého pobřeží mne John Woo nestihl indoktrinovat čínskou komunistickou ideologií, protože mé smysly (především sluch) byly většinu času totálně zahlceny, a tak jsem vítal každý oddechový okamžik, jako např. chlapec s flétnou nebo čajový obřad. A ačkoli to rozhodně není to nejlepší, co kdy Woo natočil, pořád je to o třídu lepší než většina jiných historických válečných velkofilmů. ()

MrPierc 

všechny recenze uživatele

Začátek filmu se slibně rozvíjí, ale postupem času se i bojové scény okoukají a film je dosti monotóní. Všichni sypou z rukávu moudra jak v továrně na výrobu hlášek Moudra s.r.o. Je to moc heroické a kopí se tu používá snad i na vytírání zadků. Vtipné scénky a typická asijská mimika leze na nervy. Proč se ten film zaplatil a děla rekordní tržby ? Protože v Číně dostali příkaz jít na to všichni do kina :-) ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Velkolepý čínský historický velkofilm z roku 208 vyrobený roku 2008 připomíná v mnohém největší klasické sovětské či americké válečné velkofilmy, nebo taky počítačové hry. Lodí jsou tisíce, bojovníků statisíce, efektů taky tolik. Bohužel hlavních postav je taky mnoho a do konce filmu, prý příliš prostříhaného, jsem se v nich zcela neorientoval. Občas v bitevní řeži ani v tom, která strana je která, i když vlastní příběh je prostinký. Nakonec hlavní se v tomto filmu stalo užít si bitvy jednotlivců, překrásných scén s metáním ohnivých pum a podpalováním nepřátelských lodí a jen občas si, s nejvyšší opatrností, odpočinout u čaje. Trailer: http://www.csfd.cz/film/118015-krvave-pobrezi/videa/ ()

Galerie (83)

Zajímavosti (9)

  • Čínská armáda uvolnila neuvěřitelných sto tisíc vojáků, aby hráli kompars. (Karlos80)
  • Při natáčení námořní bitvy se zabil třiadvacetiletý kaskadér. (TomikZlesa)

Související novinky

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

26.12.2010

V květnu odstartuje Christopher Nolan natáčení The Dark Knight Rises a jeden by čekal, že Christian Bale se v klidu připravuje na návrat do Batmanova kostýmu a v další sebevražedné tělesné proměně… (více)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama