Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Janathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. On zase své číslo píše na pětidolarovku. Nakonec jdou do hotelu a každý jede svým výtahem. Pokud se sejdou na stejném patře, patří k sobě. Jonathanovi vše ale pokazí spolucestující. Saru už nenajde... O pár let později má Jonathan před svatbou s Halley. Stále si ještě občas vzpomene na Saru. Ta zatím pracuje jako terapeutka a také ji její přítel hudebník žádá o ruku. Jonathan ji zrovna znovu, ale zatím bezvýsledně, začne hledat. Náhodně ale objeví účet od dárku, který tenkrát chtěl přenechat Saře. Je na něm číslo jejího účtu. Jonathanovi se nepodaří získat její příjmení, ale starou adresu ano. Sara se též zaměstnává myšlenkami na Jonathana. Rozhodne se odjet se svou kamarádkou do New Yorku, kde ho tenkrát potkala. Začíná jejich vzájemné hledání a téměř střetávání se... Sara s kamarádkou potkávají Halley. Sary kamarádka ji zná a odchází s ní na zkoušku svatby. Za Sarou zatím přijíždí její snoubenec. Mezitím zve Halley Sařinou kamarádku na svatbu a Sara má jít s ní. Halley dává Jonathanovi malý dárek – knihu. Je to právě ta, do které kdysi Sara napsala své telefonní číslo. Jonathan konečně zjistí její současnou adresu a s přítelem Deanem odlétá za ní. Sara je však stále v jeho městě – New Yorku.. (TV Prima)

slovan1

Velmi příjemná romantická komedie s krásnou Kate Beckinsale. Takový nápad tady ještě nebyl a myslim, že funguje na výbornou. Hledaní dvou lidí, najít sebe navzájem je svižné a vtipné. Může se zdát, že hlavní hrdinové si jsou souzení od počátku, kdy se potkají, ale tenhle příběh jim přichystal řadu překážek k tomu, aby se mohli znovu setkat... ()

Lenarek

Díky tomuhle filmu jsem si zamilovala Johna Cusacka :-) Pěkný romantický film o osudu, kterému jsem přišla na chuť už od začátku. Katie s Johnem hráli skvěle :-) Co víc dodat... ()

Lencha

Pěknej romantickej film. V podstatě jednoduchej děj, ale hodně chytlavej. Myslím, že se nenajde nikdo, kdo by si nepřál, aby už konečně Cusack sehnal tu správnou knihu a aby se na scéně konečně objevila ta pravá bankovka:-))) ()

adam9

Mám prostě slabost pro takové zázračné příběhy, kde vládne osud. Ten pocit něčeho většího, ten pocit, že o všem, i o životní lásce rozhoduje vesmír (prosím neplést s Bohem!). Jsem zkrátka uvnitř romantik a nestydím se za to. ()

cab

Slusna romanticka komedie s originalnim napadem, kdy vrtochy lasky zavisi na vsudepritomnem osudu. Laskyplne vypadajici herci a "klasicky nahodne" vyplyvajici situace zaruci klidny pozitek mimo jine v rytmu Amstrongova jazoveho doprovodu. 55% ()

Paity

John Cusack tyhle romantické filmy asi musí točit, aby dostal do ruky nějaký pořádný scénář, jinak nevím, proč to dělá.- Dobrý v tom není, scénáře také stojí za vyližkapsu, tak snad kvůli těm penězům. ()

BuddyO

Tohle se může stát opravdu jenom ve filmu... :) Ale na mě to zafungovalo. Jedná se o krásný romantický film, který si pokaždé rád znovu pustím. A to zas tak často o filmu z tohoto žánru říci nemohu... ()

seth82

Celkom svojská romantická komédia, v ktorej som držal dvojici Cusack a Kate Beckinsale palce, aby sa našli. Príjemné relaxačné pobavenie na večer. ()

Chandell

Jeden z mých oblíbených romanťáků - mám rád to tajemno, kdy do našich životů zasahuje Osud a my zběsile obracíme každou pětidolarovku a procházíme každičký antikvariát, kde hledáme tu pravou Lásku, přestože je za času cholery … Že se to běžně denně neděje? A přesně právě proto se mi to líbí, protože … protože ten film tak pěkně plyne a všechno do sebe krásně zapadá a Kate Beckinsale je nádherná tak, až se tají dech! --- “Přece mi tě osud nedal, abych tě hned zase ztratil.“ ()

DaliGala

Na úplném počátku je nám nastolena originální zápletka, která provází celý film a vlastně tam nic moc dalšího není. Je to tak trochu jiná oddychovka, romantika, legrace, není to uplně hloupé. Ale mě to prostě tak deptalo, jak se celou dobu naše dvě hlavní postavy míjejí! I když jsem to viděla již po několikáté a 100% vím, jak to dopadne (i když na to ho snad ani nemusíte vidět dokonce), tak na ten film nemam nervy. Všechny ty náhody a osudy mě vytáčí. Takže to chce asi trpělivějšího diváka (a nebo o něco zkrátit)... ()

peetriss

Tuctová romantická komedie vezoucí se na záplavě klišé a jednoduchosti, která má své nepostradatelné kouzlo především díky jisté režii a sympatické hlavní dvojici. Koukatelná jednohubka, která zemětřesení v žánru romantických filmů určitě neudělá. ()

lucijelucije

Ne že by náhody a víra v osud byly špatná věc, ale někdy člověku nepřejí a pokud si sám nepomůže, může se stát, že ztratí svou životní lásku mezi prsty, jenom proto, že věří ve vyšší moc, která jestliže mají být spolu, nezahálí. Jenže někdy si musíte pomoct, někdy prostě musíme jednat právě jako J. Cusack, a své lásce jít naproti. Milé, pěkné, zábavné. ()

prezdivaka

Příběh dvou pitomců, kteří oba ve stejnou dobu nechtějí svatbu s partnery, kteří je milují a přesto k ní svolí. Kdysi se totiž potkali v supermarketu. Celá léta na sebe občas myslí. Jak romantické. Ale proč plánují svatbu s někým, koho nemilují se neřeší. Ubožáci, kteří se potřebují zadat? Celá léta po sobě pátrají ve 200 mil. Americe. Celá zápletka je tak nesmyslná, že jí může uvěřit jen malé dítě. Svá jména postupně najdou na pětidolarovce (kolik jich tak asi je v oběhu, a navíc se po čase likvidují) a knížce z antikvariátu, kterou on dostane od své snoubenky na svatbě na zkoušku. Samosebou on musí těsně před svatbou zjistit, že žena která si ho tak chtěla vzít, mu je najednou nevěrná. Jedinou možnost, aby si film zachránil aspoň částečně opodstatnění své existence by bylo, popřít happy end a vytřít zrak natěšeným divákům hltajícím svůj popkorn. To by to ovšem musel režírovat Woody Allen. Ovšemže se setkají na kluzišti v central parku, kde tehdy jezdili, sněží. Divačky zamačkávají slzy. To se musí líbit vážně jen citovým deprivantům. Mělo by se to jmenovat Serenstupidity. ()

dormouse odpad!

Naprostý hnus. Nesympatické postavy, špatně zahrané, příliš nablýskané zuby, mnoho odhalených břich a nezakrytých krků ve sněhové vánici, žádná chemie. Kdyby to alespoň byl kýč! Ale je to bohapustá nuda. ()