Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Janathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. On zase své číslo píše na pětidolarovku. Nakonec jdou do hotelu a každý jede svým výtahem. Pokud se sejdou na stejném patře, patří k sobě. Jonathanovi vše ale pokazí spolucestující. Saru už nenajde... O pár let později má Jonathan před svatbou s Halley. Stále si ještě občas vzpomene na Saru. Ta zatím pracuje jako terapeutka a také ji její přítel hudebník žádá o ruku. Jonathan ji zrovna znovu, ale zatím bezvýsledně, začne hledat. Náhodně ale objeví účet od dárku, který tenkrát chtěl přenechat Saře. Je na něm číslo jejího účtu. Jonathanovi se nepodaří získat její příjmení, ale starou adresu ano. Sara se též zaměstnává myšlenkami na Jonathana. Rozhodne se odjet se svou kamarádkou do New Yorku, kde ho tenkrát potkala. Začíná jejich vzájemné hledání a téměř střetávání se... Sara s kamarádkou potkávají Halley. Sary kamarádka ji zná a odchází s ní na zkoušku svatby. Za Sarou zatím přijíždí její snoubenec. Mezitím zve Halley Sařinou kamarádku na svatbu a Sara má jít s ní. Halley dává Jonathanovi malý dárek – knihu. Je to právě ta, do které kdysi Sara napsala své telefonní číslo. Jonathan konečně zjistí její současnou adresu a s přítelem Deanem odlétá za ní. Sara je však stále v jeho městě – New Yorku.. (TV Prima)

cityman

Možná jeden z nejlepších filmů o lásce za poslední dekádu. Vlastně na něm není vůbec nic neobvyklého, až na teploučký pocit který se vás v závěru tohohle filmu zmocní u srdce. Je to prostě taková Pretty Woman nového tisíciletí. :o) ()

Yardie

Slabších 60%, resp. lepších 50%. Zdá se mi, že film postrádá jakousi atmosféru a náboj. Připadá mi, že na to, jak se hlavní hrdinové snaží najít jeden druhého, tak je v tom velice málo emocí. Na to, jak je film krátký se to i docela dlouho "táhlo". Vtipných momentů tam taky moc nebylo, řekl bych tak 2, takže o komedii se nejednalo. Spíše ta romantika, ale s málo emocemi. Trošku zklamání, takové nijaké. Na druhou stranu to bylo takové milé a pohladilo to po duši. Howgh! ()

HonzaSim

Docela mě překvapilo, že mě tento film dlouho míjel, když v hlavních rolích jsou moji oblíbenci. Díky Nova Cinema jsem to ale mohl napravit. Filmy na bázi náhodných setkání a shod náhod se mi líbí, takže tohle byl můj šálek kávy. I když některé hry na osud už mi přišly až bláznivé. (SPOILER: Skvěle to však do sebe zapadalo a líbilo se mi, jak vše vyvrcholilo znovushledáním po letech.) Johnu Cusackovi a Kate Beckinsale to "spolu" slušelo a příjemně se na to koukalo. Filmy, které mě vyloženě baví hodnotím automaticky pěti hvězdičkami. Tady hrálo menší roli i to, že k tomuto příběhu mám určitý vztah. Hudba celý snímek pěkně dokreslovala a byla velice vhodně vybrána. Lásce na stopě je spíš taková pohádka, ale zázraky se přece dějí, ne? 75% ()

zelvicka.

Nepochybuju o tom, že když svýmu Y přikreslím nožičku, tak z toho budu totálně na větvi. Jenže je to pešek, když nerad nakupuju. Ale na filmy koukám rád, takže uschovám kousek pro příležitostné obohacení nějaké té polovičky. ()

lucinkapes

Na tenhle film jsem se dival na doporuceni kamarada a kdybych na nej nemel 5 hvezdickove doporuceni asi bych ho po 15 minutach vypl. Zacatek je nic moc... pak uz se to sice rozjede, ale i kdyz jsem nemel pocit, ze sem u toho stratil cas, tak mne to nenaplnilo dojetim ani se do krve nevyplavil zadny endorfin, takze davam za 3. JInak komedie je zalozena na hromade neuveritelnych nahod a paradoxu a na muj vkus (byt to ma byt romanticky film) mu chybi stava a trocha akce. ()

Kratoc

Jak je John Cusack sympaťák a Kate Beckiinsale krásná, tak tenhle příběh mne prostě vůbec nezaujal. Tisíckrát ohrané klišé o osudovém setkání / rozloučení / hledání / opětovném setkání jsme mohli vidět už ve spoustě filmů a dle mého názoru i mnohem lépe zpracované. Jako romantika možná ještě, ale komedie? Moc komediálních prvků jsem nepostřehl. Vlastně žádný. ()

toi-toi

Čisté zlo vo vizuálnej podobe. Ja, úbohý romantik, som bol donútený mojou milou skuknúť túto hrôzu. Závidím nezadaným ľudom... A i tak mala ísť Sarah s Larsom do Dusseldorfu. Aspoň by to skôr skončilo. Na tento film by mali dávať varovanie, že môže spôsobiť telesnú ujmu, keďže za moje poznámky som bol intenzívne bitý po hlave.. ()

cherita

Příjemná romantická pohádka, na které mi ale vadí jedna věc - John Cusack a Kate Beckinsale tvoří tak sympatický pár, a přitom spolu v celém filmu stráví dohromady tak deset minut. Po zbytek času pak zůstanou každý zvlášť a to je velká škoda. Ale i tak těm vyšším hodnocením docela rozumím, obzvlášť pokud se na to člověk dívá v období vánočních svátků. ()

daduza

Pěkně natočené „komediální drama“ o emocionální nezralosti lidí, u kterých by bylo očekávatelné, že už vědí, co vlastně chtějí. Nevědí. A film to vše prezentuje jako romantickou záležitost. Fuj. ()

Tomislav

Přiznávám, že jsem fanoušek romantických komedií, což ale nic nemění na tom, že tahle je opravdu výborná. Rozhodně jsem hlavnímu hrdinovi nezáviděl, protože vybrat si mezi krásnou Bridget a krásnou Kate, to musí být něco strašnýho! ()

Amper01

Film je o tom, co se nikdy nikomu nemůže stát, aneb pohádka pro dospělé. Přesto se na to dobře kouká, protože člověk si odpočine, trochu se zasní a možná i nabere novou naději, co když přece jen... Příjemní herci, pěkně zpracováno a natočeno... a koukal jsem na to už minimálně podruhé... ()

Erinien

Romantický film, který je o tom, že se hlavní hrdinové vidí jen deset minut na začátku, pak se většinu stopáže hledají a pak se vídí dvě minuty na konci. Ale těch dvanáct minut bylo parádních. Och krutý osude! ()

Narciska

Mám ráda romantické komedie a tato měla kouzlo i ono jemné a rozumu se vzpírající rozechvění, zda to šťastně skončí (protože romantické komedie přece vždy šťastně končí). Milí hrdinové a milé dialogy. Milé překvapení. Milé se s milostí snoubí. Říkej tomu osud, náhoda, život či naděje, říkej tomu, jak chceš, ale žij a věř a začnou se dít zázraky...!!! ()

Dr.Manhattan

Príliš dokonalé na to aby to bola pravda. A vetičke „tá pravá a jediná vo vesmíre, ktorá je stvorená pre mňa“ vôbec neverím. Ale aj tak si na tom ulietam po každé keď to vidím v tv. Skvelá romantika... a veľmi sympatický hlavný hrdinovia, ktorým držíte palce aby našli jeden druhého ;) ()

merigieren

Za dávných časů sem dal 4* a už je i nechám, i když by si to zasloužilo jen 3*. Je to takový příjemný příběh založený na náhodě (taky rád zkouším lidi :-)), Sara je hezká, hledání ujde, osud založený na rozchodu před svatbou bych nekomentoval, ale mě se asi líbí ta samotná myšlenka dělat bezúčelné věci založené na osudu se závěrečným sněžením. ()

vojo

Príbeh akých už bolo veľa, no na mňa akosi zapôsobil až nevysvetliteľne dobre. Určite odporúčam na romantický večer pri telke vo dvojici. ()