Hubis_

Až na ten zmatený konec,který toho vlastně moc nevysvětlí to nebyl vůbec špatný film.Výborný Christian Bale svoji roli zvládnul opravdu skvěle a jako vrah mi dokonale seděl.Škoda toho konce jinak bych dal pět hvězd! ()

kkarx

Brilantní! Tohle není ani tolik o životě smetánky (Batemana) z Wall Street jako spíš o otázce kam až může člověka dohnat čirá povrchnost. A na těch nejbohatších se to ilusturuje nejlépe. Většina lidí soudí člověka podle oblečení, účesu, platu, hudby kterou poslouchá, vybavení bytu či společenského postavení. Americké psycho jde do extrému. I zcela nepodstatná věc jako je např. vzhled vizitky dokáže připravit Batemanovi bezesné noci. Paradoxně Bateman je jediný, který se chce vzepřít, jenže už zašel příliš daleko a návrat se zdá nemožný... P.S. Docela by mě zajímalo kolik lidí se v tom vidělo ()

kukys

"Pořád smrdím hejtem, říkej mi Patrick Bateman..." Kurvy, chlast a chlebíčky a občas nějakej insane mord -> asi nejvíc vystihující. ()

John8

Zajímavý snímek s překvapivě komediálními prvky, a rozhodně se nejedná jen o další "Slasher" film, jen po prvním shlédnutí mám 3 teorie o tom co se vlastně v AP stalo a já teorie rád :) ()

Rockerman

Je mi to trochu líto, protože tento film měl na víc. Chybí tomu nějaký děj, tak je to jen o chorobné mysli jednoho sadistického psychopata, ukrývajícího se za maskou renomovaného ekonoma z Wall Streetu. Na takový masakr tu je i málo napětí, jakoby se ty vraždy děly jen tak nějak mimochodem. Nicméně dívat se na to rozhodně dalo a Christian Bale zvládá svého "psychouše" skvěle, jak jinak. Jestli na Wall Street pracuje více takových týpků, pak už rozumím tomu, proč vznikla ta světová finanční krize! ()

t0ny

Bale by svedl prodat Total Gym člověku chromému od očí dolů. Batemanova přeměna ve vraždící monstrum je totiž natolik přesvědčivá, že si začnete myslet, že má doma Christian zvukově izolovanou komoru, kde po nocích dřevorubeckými nástroji porcuje prostitutky za tónů "I will always love you" od Whitney Houston. Transformace jeho postavy přitom začíná nenápadně; cukáním v obličeji, falešným úsměvem, zatínáním pěstí, zkrátka dušením vnitřní bestie (pochopíte, až uvidíte). Kde ovšem frustrace normálních lidí končí, tam teprve začíná krvavá Batemanova realita. Právě proto jsem absolutně nepochopil konec, který zazdil celou myšlenku, aniž by celou záležitost jakkoli dovysvětlil. Velká škoda. ()

GMVajgl

Film, který srozumitelně vykresluje tu neautentickou kulturu konzumu a konformity - která potlačuje temnou a nevědomou část lidské psyché. Ta část je společensky nepřijatelná, ale zároveň nelze být potlačena - tento konflikt je tu krásně a silně konstrastně zachycen. Až do groteskní míry - postavy mají mezi sebou povrchní vztahy, jde jim jen o to zapadnout a zároveň se chovají naprosto pokrytecky a v přímém protikladu ke svým slovům. Tyto okolnosti postupně vyvrcholí a dokonce ani potom se protagonistovi skoro kafkovským způsobem nepodaří navázat opravdový lidský kontakt, ani dosáhnout nějaké objektivní pravdy / spravedlnosti, což naprosto zpochybňuje jeho i divákovo chápání reality. Perfektní poselství a varování modernímu člověku. ()

KNTRFKT

"Pořád smrdim hatem, řikej mi Patrick Bateman, to je to, co jsem, to je to, kdo jsem." Patrick měl očividně, coby malé děcko, sex s nesprávnym psem, a tak se přizpůsobil systému po svém. Přes den splývá s vyšší třídou a v noci dává průchod svým nefalšovaným pocitům. Čili-všichni jsou falešný, jen vražda je ryzí. Celý je to ale tak nešikovně popadnutý za varlata, že kdyby Bale vyloženě ve svý roli tenkrát neExceloval, asi by se celej tenhle příběh propadnul do hlubin exkrementů. Já mu ale ten jeho svět plnej nenávistnejch vizí žral i s navijákem. Sekat, osekat, rozsekat a mohlo to bejt daleko lepší, přeci jen exhibice násilí a psychopatie to byla solidní. ()

Folky

Úmyslně kontroverzní film s podivným koncem, nad kterým budu ještě chvíli přemýšlet. Po všech směrech ale zajímavý zážitek, se skvělým Balem. ()

Pat_rick_fan

Tak geniálny námet, ktorý však vo filmovom prevedení nemá potrebné tempo a gradáciu, aby dostatočne ilustroval to, čo chcel povedať. Jednotlivé scény ale dostatočne hrôzostrašné, aj vďaka perfektnému Bale-ovi. ()

domirovec

Christian Bale je pro tuhle roli prostě jako stvořený.. Americké Psycho je skvěle vyvážené drama-krimi a černá komedie, která zajímavým způsobem vypráví příběh narušeného vraha, který však vypadá až MOC nevinně. Celé je to čas od času prolínané pěknými killy a gore, no a Patrick Batman (ano, ten vtip jsem si musel udělat taky) působí opravdu pěkně komediálně-hororovým dojmem. 5/5 ()

levente

Sám dost dobře nevím, proč se takové filmy točí. Nejlepší scéna je ta nevinná s vizitkama. Od té doby nic a klid, narušený narušeným Balem a pitomým scénářem. Možná kdyby tomu trochu ubrali na brutalitě, bylo by to zajímavá sonda do života yuppies, ale takhle je to velmi povrchní film sázející na krev a maso. ()

mutace

V názoru na tento film jsem rozpolcený. Najednu stranu musím plně souhlasit s tím, co napsal POMO, ale musím přiznat, že jako shluk nezavyslich absurdních scén a obrazů to nebylo úplně nezajímavé. Pravdou je, že na homogení filmové dílo to je dost málo. ()

GIK

Moc hororové to není. Nejlepší je začátek, kdy si Patrick Bateman objednává pití u baru a jeho výhružky, které barmanka kvůli hlasité hudbě neslyší. Kdyby to takhle pokračovalo dál, asi by se ve mě krve nedořezal... Spíš se jedná o originální psycho drama obsahující překvapivě velmi vtipné scénky. Jako obvykle výborný C. Bale. ()

Yomega

Celé to má jednu velkou výhodu a jednu velkou nevýhodu. Výhoda je Christian Bale a nevýhoda vše ostatní. Mary Harron měla radši zůstat u TV seriálů… ()

foundation

Vynimocnost tohto filmu som si uvedomil az po druhom pozreti niekolko rokov po tom prvom. Prakticky som si uz film nepamatal a tak som v nom z 80 percent plaval na slepo. Christian Bale ako je uz u neho zvykom podava excelentny vykon.Nepatri to sice k jeho top najskvelejsim filmom ale jeho herectvo dokaze urobit aj z priemerneho filmu vyssi nadstandard. Scenar nejak nehapruje, prave naopak by som povedal ze je velmi podareny a cele to presvisti az zazracne rychlo a preto si myslim ze je na mieste odlisit to stvrtom hviezdou od sedeho priemeru do ktoreho sa ten film urcite nehodi. Ako tak pozeram niektore mudre komentare nie vsetci zrejme pochopili o com to bolo ()