tomino28

Hodně zvláštní film, opravdu hodně moc. Během celé doby sledování jsem přemýšlel o tom, jestli je snímek "dobře zvláštní" nebo "špatně zvláštní". Na závěr jsem si říkal, že minimálně zajímavý určitě je, herecké obsazení zde také stojí za povšimnutí. A konečně - názor si po zhlédnutí může udělat každý sám. ()

Syndrom

Hodne jednoducha adaptace z valny casti kvuli Ellisove durazu na formu, ktera je u filmu na hranici televizni produkce (rezijne). Bale je ovsem skvelej, takhle se ma prehravat. Brat ho jako vrchol cerny komedie ctyri to da bez problemu. Desi me jak moc pripomina myho nejstarsiho brachu, coz na cernym humoru jeste pridava. ()

Andrrew

Z tohohle filmu mám děsně smíšený pocity… Na jednu stranu velmi nápaditá kritika „yuppies“ z Wall Streetu, egocentriků, kteří jsou naprosto odtrženi od reality, navlečeni ve stejných hadrech, navštěvující stejné podniky, pronášející prázdné fráze naoko zaobalené hlubokomyslností a předhánějící se v tom, kdo získá největší prestiž (scéna s vizitkami je asi ten nejvtipnější a nejabsurdnější příklad celého toho blázince). Na druhou stranu se zde najde spoustu slepých uliček, scén, které nikam neposouvají děj, neprokreslují postavy a neobohacují celkové vyznění. Tím mám na mysli zejména scény detektivního „vyšetřování“, Batemanovy rozbory popových nahrávek a interpretů (jakkoliv ikonickými se pro tento film staly) nebo jeho poměr s jednou z přítelkyň jeho kolegů. Co však musím, stejně jako spoustu zdejších uživatelů přede mnou, vyzdvihnout, je Christian Bale, který ztvárnil sebestředného, emočně vyprahlého psychopata bravurně. Jeho postava mne iritovala natolik, že na ní asi do smrti nezapomenu, přičemž kdykoliv potkám podobného maníka v reálu, a že jsem jich už pár potkal, nejspíš už si vždycky vybavím právě tenhle film. Největší ironie celého filmu tkví v tom, že Bateman evidentně chce, alespoň závěr filmu tomu nasvědčuje, aby v něm ostatní viděli chladnokrevného psychopata, kterým bez pochyby je (neodehrává-li se to celé v jeho hlavě, což by leccos vysvětlovalo). Ale ani to se mu nepodaří, protože všichni ostatní jsou zjevně ještě větší psychopati než on sám. ()

KukulienkaHO

"Americké Psycho" je skutočne psycho, hlavne ku koncu. Christian Bale v hlavnej úlohe predviedol fantastický výkon vyšinutého magora, ale aj Willem Dafoe sa svojej menšej roly zhostil perfektne. Vystavaný príbeh tu chýba, skôr to je sled určitých udalostí a sledovanie života protagonistu. Vadilo mi to, no na konci sa všetko vysvetlilo a dáva to zmysel. Jedná sa o slušný psychologický film, ktorý sa občas pohrá aj so psychikou diváka. Musím ale povedať, že som čakal dačo iné. ()

panki9922

Baleov herecký koncert a zaujímavý pohľad na život hocikoho z nás, kto si vážime materiálne veci, image a sociálny status viac, než svoju vlastnú vnútornú integritu. K dokonalosti chýba lepší záver, ako sa aj samotní tvorcovia vyjadrili - divák by nemal po dopozeraní Amerického psycha odchádzať s pocitom, že to všetko sa odohrávalo len v Patrikovej hlave. ()

KoudyTheAlko

Těžko se mi rozhoduje jestli je to vlastně master piece a nebo jen taková béčková slátanina. Každopádně Jsem zjistil, že Patrick Bateman (Christian Bale) je velmi kvalitní muzikolog. ()

exlax

Jedním slovem geniální. Mohl bych tu dlouho porovnávat, co ve filmu bylo jinak než v knize, ale řeknu jen to, že chytře zobrazoval věci, které byly v předloze popisované v jiných částech a v podstatě nezfilmovatelně, neb šlo jen o myšlenky. Například Batemanovy monology o albech jeho oblíbených muzikantů těsně před sexuálními scénami fungují brilantně. Jediné, co filmu můžu vytknout, je nezahrnutí poměrně důležité scény, kde Patrick zavraždil dítě v zoo, a snad ještě to (ač je to jen můj názor), že oproti v románu velmi jednoznačně popisované atraktivitě žen, se kterými se Patrick stýkal, byla ve filmu jejich drtivá většina poměrně nepřitažlivá. Ovšem zachytit všechny aspekty atmosféry předlohy se bezpochyby povedlo na výbornou a navíc mi film umožnil knihu pochopit ještě o něco lépe. A ten Bale!!! Doporučuji se podívat až po přečtení. ()

PanPyzamo

Docela jak už název vypovídá psycho film. Po skončení pořádně nevíte, co to vlastně mělo jako znamenat a přichází na řadu teorie a různé vysvětlení na internetu. Těžko říct, co bych ještě tak dodal. Je to celkem matoucí. Film ale nabídl pár supr scén. Za mě nadprůměrný film, který spíš nedoporučuji. 6,5/10 ()

BrusVejn

American Psycho si Christian Bale ukradol celé pre seba, jeho výkon je perfektný a dokonale vtipný. Film je aj vďaka nemu a vďaka absurdným scénkam skvelou komédiou a jediné v čom stráca je nie príliš podarený koniec. Vyvrcholenie, ktoré ani na viacero pozretí nedáva príliš zmysel, nemá žiadnu pointu a v divákovi necháva na môj vkus až príliš priestoru na vlastnú interpretáciu. Človek potom nevie čo tým vlastne autorka chcela povedať. ()

brasek

Christian Bale je famózny, výžíva sa vo svojej postave. Príbeh však u mňa veľmi nerezonuje. Čiastočná nuda. ()

Lendak

Sigma Male Grindset je chujovina a toto nevynímajúc. Len to že Bruce Wayne vraždí prostitútky z toho nerobí jeden z najlepších filmov. Ale niektoré sigmy ktoré celý deň sedia za kompom a leštia bambus nad Belle Delphine z toho robia veľdielo. Ajm Beta Mejl end aj dont giv e šit. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 0/10 ... Celkový dojem: 4/10. Tento film mi nesedl, ale oceňuji především vizuální stránku filmu. ()

nasqyy

Film je dnes poměrně podhodnocený, ale je třeba zahrnout několik aspektů, které film dělají odlišným. Podstatou je rok, kdy byl vydán. Na přelomu devadesátkových filmů s 21. století byli tyto filmy běžné, avšak American Psycho navíc v sobě nese myšlenku, která se dá přenést i do dnešní společnosti a najít si v ní určité spojitosti. Film často bývá nedoceněný, protože spoustu divákům nedojde jeho vlastní kontext a skrytý symbolický vzkaz. Film hodnotím kladně a dá se považovat za nadčasový. Herecké výkony Christiana Bale byly skvělé a do této role se opravdu hodí. Zbylí herci nebyli tak výrazní. Záběry a návaznost scén dává hlavu a patu. ()

VktrCZ

Tenhle film je v mém okolí dost hajpován a já čekal fakt bombu. A to jsem částečně dostal, ale čekal jsem to lepší. Konec mi pěkně zmátl kebuli a bez internetu bych byl úplně zmatenej. ()

Modular

Za mě naprostá klasika. Pokud nežijete pod kamenem a aspoň trochu se angažujete v moderní kultuře, tak vám bezpochyby neunikl trend "doslova já" filmů. A pokud ano, jedná se o kolektivní označení filmů, jež obsahuje postavu, se kterou je snadné soucítit a do které je jednoduché se vžít. Ne v doslovném smyslu, neboť ve valné většině případů jde o psychopaty, ale divák (většinou mužský) dokáže díky jejich důvodům a akcím pochopit, co se postavě děje v hlavě. A Americké psycho je jedním z nejznámějších. I když se jedná o krvák, tak i přes to film obsahuje spoustu dramatických scén, jež analyzují aspekty muže v moderní společnosti a co se od něj očekává. Je velmi příjemné pro změnu vidět film, který není jen "postava zabíjí, protože je psychopat", ale "postava zabíjí a je psychopat, protože udělá cokoliv pro to, aby byl in". Jinak má snímek příjemný scénář a práci s kamerou a taktéž hvězdné obsazení, v čele s představitelem Patricka Batemana, Christianem Balem. Film bych určitě doporučil, i když nemusí bavit každého. 8/10. ()

PTuranyi

Celkom dobre natočený príbeh prachatého sociálneho psychopata. Produkcia je kvalitná, len škoda, že thrillerová atmosféra sa často rozplýva v narcistických výstupoch hlavného hrdinu, ktorý sa predvádza v spoločnosti či medzi priateľmi/kolegami. Na druhej strane takto lepšie spoznávame jeho psychopatickú stránku. V tomto je Christian Bale výborný a jeho hudobno-kritické výstupy sú excelentné. Škoda, že nie je v každej polohe takto presvedčivý. Postava detektíva, ktorú hrá výborne Willem Dafoe, je skôr okrajová a film málo využíva jej potenciál stupňovať napätie. Napriek tomu film prináša dobrý príbeh s výborným profilom vraha a dobrou atmosférou. 75% ()

GaiusPapulus

Nevím co si o tomhle filmu myslet, je tak šilenej a brutální že jsem se až divil co se tam zrovna děje. Jinak ale v celku dobrá podívaná, není to sice baleův nejlepší film to vůbec, ale hrál to sakra dobře, někdy až výborně, prostě chladnej, doslova psycho vrah, a těch hlášek a legendary scén co tam je,  no prostě paráda. Užil jsem si to. 7/10 ()