Propad do temnot

Pomstychtivý duch ženy, která byla v roce 1800 lynčována v malém americkém městě, se vrací. Když byl Kyle (Chaney Kley) ještě chlapec, pokusil se ho duch zabít. Teď je z chlapce dospělý muž a celé městečko si o něm myslí, že je blázen. Jedině jeho kamarádka z dětství Caitlin a její mladší bráška vědí svoje. A jsou to právě oni, kterým hrozí největší nebezpečí. Přízrak mrtvé ženy v porcelánové masce je zpátky a Kyle musí čelit své minulosti. Americko-australský film natočil Jonathan Liebesman. (oficiální text distributora)

Deimos

DVD/// Obsazení 2/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +zvuky, atmosféra, příběh -děj, postavy, nuda/// Příběh který je nakousnut v úvodu mohl být zajímavou předzvěstí filmu, avšak nestalo se tak. První dvě třetiny filmu nuďí, děj se nikam neposunuje. Z herců vás zde nikdo nezaujme, nečeká vás žádný oslnivý výkon, ani pěkná hlavní hrdinka. Film zachraňuje atmosféra, které dopomáhají zvuky, částečně efekty a sem tam hudba. Nebýt však efektního a atmosférického finále jednalo by se o těžkou nudu./// Celkem 48%/// Pozn. Určitě doporučuji rodičům, kteří mají děti do 10 let, když jim tento film pustíte, zaručeně budou mít zdrávé zoubky :-))) ()

Ruut

Jooo tak tohle měl být asi moderní horor. A všecko špatně. Napětí ani za nehed by se nevešlo. Samotný příběh má sice originalní motiv, ale to jaký z něj vylezl film! Uff! Maska "víly" ubohá a trapná. A samotný příběh přehlídka odkoukaných výstupů z jiných béček a těch největších klišé. Dojde i na lekačku se zvířaty, ale fakt nevyděsí. Mizérii podtrhuje i úděsné digitalní finále. Ještě že to trvalo celkově jen 70 minut + asi desetiminutové strašně cool titulky. ()

misterz

Keď snímok človek neberie príliš vážne, ale skôr len ako relaxačnú hororovú vecičku, tak sa zabaviť dá. Nespravodlivo odsúdená pôvodne milá babička sa vracia zo záhrobia ako zúbková víla aby roztočila svoj kolotoč pomsty. Niektoré miesta dokonca zaváňali celkom dobrou ducharinou s pár funkčnými ľakačkami. Ani po obsahovej stránke to nebolo najhoršie, stále sa niečo dialo (inak začiatok bol asi najlepší) a nechýbala ani istá dávka napätia. U mňa celkom spokojnosť. 60/100 ()

kingik

Od tohoto hororu, jsem po velmi působivém a vysvětlujícím začátku o neprávem popravené ženě, která proklela s posledním vydechnutím městečko, čekal pořádný hororový krajíc. Místo toho přišlo jen pár drobečků z toho krajíce v podobě nudných scének a bez působivého průběhu děje se u mě nemůže jednat o zajímavý přírůstek do žánru. Když se u hororu víc nudím, než bavím, není to dobře. Tady až na skvělý úvod, slabý prostředek a ještě slabší závěr, nebylo o co stát. Z filmu je cítit silně promrhaný potenciál. Je to velká škoda, ale ne. 40% ()

Omnibus

Spočítá nám zoubky, zježí všechny chloupky.“ Co je to? Lítá to líp než Batman, chová se hůř jak Demolition Man a škodí to víc než kuna, viz přehryzaná palivová hadička na generátoru v majáku. Ne, není to okřídlený Rock, ten strašil až v r. 2010. Že nevíte? Chápu, korunky zpod polštáře za mléčné zuby už jste dávno utratili za korunky v hubě, jako já, i spát už chodíte bez baterky. OKÉNKO KOUPELNY: [][] Když si chlapec vyviklá poslední mléčný zub, co může očekávat? ⓿ Padesátikorunu pod polštářem. A na peřince? Flek od poluce. ⓿ První pusu od své holky se smyslně odulými rty. ⓿ Remcání Emily Browning, že polibek chutnal po krvi (asi jí to připomnělo neblahou ztrátu panenství o rok dříve na Lodi duchů). ⓿ Že se už ani jednou nevyspinká a příjde si pro něj Zubatá. [][] Celkem strašidelná světloplachá paní s vlastní noční můrou (že se ocitne v seriálu See), s vypálenými dírami v hnusné držce i v logice scénáře. „Hlavně se jí nedívej do tváře... nebo tě zabije!“ Snadná pomoc. Místo honění množstevních slev na baterky v hobbymarketech si pořídím šátek na zavázání očí, no ne? Víc zaujaly Zuběnka sekající penisy nebo Faustčina oblíbená italská, co přišla o všechny zoubky. ()

strougy

Nápad s vraždící zubní vílou je tak kouzelně pitomý, až z toho mohl být vážně zábavný film, nebýt toho, že jak scénáristé, tak režisér jsou neskutečný patlalové a nejradši bych na ně za trest poslal vílu. Někdo by jim měl vysvětlit, že dobrý horor potřebuje takový drobnosti jako napětí a atmosféru, u který se člověk bojí i zvednout ze židle, takže rytmus několik minut nudy / baf a tak dokola až do strašně trapnýho konce prostě nestačí. Filmům od Liebesmana se příště vyhnu, těch 85 minut jsem totiž měl raději strávit příjemným spánkem. ()

PetrPan

Lehce podprůměrný horor, který ničím nepřekvapí... Některé scény jsou sice vydařené, ale celé poměrně zajímavé téma je podáno hloupě, naivně a zamýšlená strašidelná atmosféra úplně vyprchá. Docela slušný B-film, ale nic víc. ()

nash.

Tak s touhle zoubkovou vílou to fakt nebyla legrace a některé zuby přišly hodně draho.. :-) Slušná atmosféra, svižně odsýpající příběh a zoubková víla docela šik, takže když člověk odhlédne od několika lapsů v logice a absenci výraznějšího dějového zvratu, nebylo to uplně nejhorší.. (**1/2) ()

Chrustyn

Občas z filmu vykoukne slušná atmosféra a nějaká ta lekačka, avšak vše je nakonec utopeno v nudě, kterou podporují špatní herci. Ale jak je vidět tak Zubní víla si občas vezme více než první vypadlý dětský zub. ()

lillien

Nudná krávovina pro osmileté děcka, kterou strejda verbal a peytl očtyřkovali zřejmě na základě dávné vzpomínky, kdy jim při vytržení posledního mléčného zubu ztráta krve způsobila chvilkové poruchy vnímání a ti dva infantilové věří na zubní vílu dodnes. Na mě bohužel poletující strašidlo (děsivé asi jako karnevalová maska z Kiku za 49kč) nezapůsobilo. Než se čas od času mihlo, z nudy jsem v těch hluchých místech dostala asi pětkrát měsíčky a když se konečně s bábou začalo to nesympatické osazenstvo v závěru trochu pošťuchovat, uondaný divák již ztratil zájem. Jednu hvězdu za zábavu, kterou jsem si užila při finálním odhalení masky, aneb Freddyho stará goes to Hollywood. ()

Pítrs85

Jediné pozitivum na DF je jeho délka, resp. jeho nedélka (72 min. film, 10 min. titulky- nějak tu stopáž museli natáhnout :-)), ale jinak je to jen další rádoby horor, neoplývající ničím inovativním nebo alespoň zábavným. Hlavní postavy nevýrazné, hudba- byla tam vůbec nějaká(?) a to nejpodstatnější- zoubková víla- neatraktivní (v kontextu hororových "hrdinů"). Nuda a ještě jednou nuda. ()

SOLOM.

No já měl problémy abych neusnul a nakonec jsem fakt asi 15.minut prospal. Když jsem se vzbudil a zjistil,že nikdo ještě neumřel bylo jasné -- o nic jsem nepřišel. Bylo toho velmi málo co by se mi líbilo snad asi úvodní scéna je nej z celého filmu. No a když na konci strhl víle masku tak jsem si vzpomnel na Arniho v Predatorovi a jeho posvátnou větu... ()

eraserhead666

Boogeyman, Jeptiška, Bloody Mary apod., z tohohle ranku je i Darkness Falls o zoubkové víle. Stejně sterilní duch zabíjí stejně sterilně tak, aby to nešlo moc vidět a mohlo se na to dívat široké věkové pole diváků. Víla vypadá jak poletující Fantom opery, úmrtí ani nestojí za řeč (jen trocha krve a hovno nula nic), příběh je tuctový a pokud jste viděli jeden z výše jmenovaných filmů, víte skoro přesně o co a kdy zhruba půjde a jak bude bubák vypadat a zvukově se projevovat. Pozitivní se mi jeví fakt, že to mělo docela spád a s ničím se to moc nezdržovalo a ze základní premisy bubáka, který se bojí světla se film snažil vyždímat co to dalo. A (jen) proto jdu až na dvě. Ale že by mě to nějak vyděsilo nebo to mělo tomu alespoň trochu příznivou atmosféru, to se ani říct nedá. ()

ARI50

Tak jeto vždycky můžete mluvit pravdu říct o minulosti ale lidi se bojí minulosti a tak vás mají za baterkového blázna, ale ty baterky mají svůj význam protože tahle svině je ujetá a dokáže dobře nahnat strach takže koukat při světle radši. ()

Bauer

Viděl jsem zatím pár desítek hororů, které byli strašidelné ale měli pomalejší rozjezd. Tento horor má neuvěřitelně rychlý začátek a musím se přiznat, že v prvních 10 minutách jsem se tedy opravdu bál. Ze začátku jsem si myslel, že jde spíše o pohádku, přeci jen víla " Zubnička " nezní moc strašidelně. Zhruba 30 minut to mělo skvěle našlápnuto a poté to ztratilo tempo a bylo to trošku nudnější ale stále to mělo výtečnou atmosféru. A potom přišel docela slabý konec, který byl ještě ke všemu podle mně docela přehnaný. Dále bych se chtěl zmínit o výborných vizuálních efektech ale především o zvukových efektech, které byli naprosto dokonalé. Přes všechny klady a zápory z toho vytřískám nejvíc tak 3,5*. ()

becki_tu

"...a to vše jen kvůli zas...... zubu!" Průměrný horor s průměrnými herci, adekvátní stopáží, slaboučkým scénářem, bez špetky jakékoliv invence a s opravdu silně předvídatelným dějem. Takže nic nového. ()

MáŠa

ani nějak nevim, co dát, už si po pár dnech ani moc nevybavuju, jak moc to bylo béčkovité nebo nebylo. originální samozřejmě moc ne. Buď 2 nebo 3 hvězdy. ()

Prepad série do temnôt?

Prepad série do temnôt?

25.05.2005

O tom, že štúdio New Line Cinema chystá prequel k úspešnému hororu TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU (ktorý vychádzal z rovnomennej snímky z r. 1974), sme už informovali. Okrem klasickej zápletky … (více)