Propad do temnot

Pomstychtivý duch ženy, která byla v roce 1800 lynčována v malém americkém městě, se vrací. Když byl Kyle (Chaney Kley) ještě chlapec, pokusil se ho duch zabít. Teď je z chlapce dospělý muž a celé městečko si o něm myslí, že je blázen. Jedině jeho kamarádka z dětství Caitlin a její mladší bráška vědí svoje. A jsou to právě oni, kterým hrozí největší nebezpečí. Přízrak mrtvé ženy v porcelánové masce je zpátky a Kyle musí čelit své minulosti. Americko-australský film natočil Jonathan Liebesman. (oficiální text distributora)

goofey

My u nás žádnou zubní vílu víceméně neznáme, ale toto hororové zpracování mi opravdu nahánělo husí kůži. Jinak je film spíše z té kategorie, která se označuje "B", ale na podívání a mrazivé chvíle u obrazovky moc pěkný. ()

Soubi

Body můžeme přičítat hezké víle Zubničce :). Miss porcelánová maska. Také se mi líbil začátek, a vykreslení potíží, které provází ty, kteří se neovladatelně bojí tmy. To je tak všechno. ()

Pitryx

Už od počátku po větě, že nesmí na světlo jsem tušil, oč půjde, a nespletl jsem se. Občas nějaká šmouha ve tmě a sem tam zříme i kousek Matildiny masky. Děj nic moc, občas hlucho, trikově to ujde, ale těchto je ve snímku skutečně poskrovnu. V závěru zajímavá maska upálené. Celkově tedy nic moc. Slabě průměrný film kategorie B. Nova09080087152,8201 ()

Dr.Loomis

Jo to je horůreok o zoubkové víle,ještě že už jsem "dospělý".A nemám mléčné zuby.. Hodně povedený snímek,tak nechápu,že ho ostatní tady srážejí na kolena.Za mě 75% ()

Todd_Hewitt

Slušná atmosféra a začáteční scéna naprosto mrazivá. Teda aspoň pro mě. Ale po tom už je to jedna velká nuda. Mělo to skvělý nápad a "Zubněnka" bez masky byla hustá. /55%/ ()

kacir

Chcel som dať tri.. Ale bol som viac v napätí ako pri dead silence..takže už len preto dám o jednu viac. ()

PamelaJJK

Jednohubková rádoby strašidelná pohádka o Zoubkové víle. Obsazení nic moc. Atmosféra kolísající od nudy k napětí. Takový šedý průměr, který kolem vás prosviští a v podstatě nezanechá žádný pocit. ()

J.Mayen

Zde se jedná o opravdu velmi levné Cčko, jediný co je na celém filmu dobré je tak maximálně finální odhalení hlavního netvora a jeho spařené držky. Celý film se tu běhá, schovává, panikaří a začátek filmu mi přišel teda dost nemravný na to že se tam v olizujou dvě děti kterým sotva vypadl poslední mléčný zub takže asi tak. ()

Mistle_

"Asi nás to zabije, co?" "Asi jo." " A to všechno jen kvůli po*ranýmu zubu!" Nejlepší scéna z celého filmu byla na začátku, když dala Katie malému Kylemu dvě pusy. Jinak opravdu brak. ()

Gawain

Víla zubnička tu sice ještě nebyla, ovšem to je asi jediná stopa originality, není to moc promyšlené, jsou tam chyby, přežívání "klaďasů" a likvidace zubničky je klasicky nepravděpodobně směšná - vlastně ničím nevybočuje, ovšem pokud máte větší představivost a díváte se na film za tmy, může vás párkrát slušně vyděsit... ()

Sobotinka

Horor. Che. Jedna hvězdička za začátek a druhá za pobavení. Děj strašně předvídatelný, typický konec aneb příšeru nutno překonat dvakrát. Nemohu se zbavit pocitu "náhodné" podobnosti s Kruhem (kdo ji spatří, má to spočítané; kluk s kruhama pod očima jak přes kopírák, žena ochránce). Taky by mě zajímalo, jak na byť spoře osvětleném schodišti může vzniknout tak temný úsek... ()

Carnosaurus

Co se filmu nedá upřít je zajímavý nápad a naprosto perfektní zpracování. Víla není sama o sobě příliš děsivá, když je vidět (přestože vypadá stylově), ale snímek je nejsilnější právě v momentech, kdy očekáváme, že se objeví. Tímto musím vyzdvihnout zvukovou složku filmu, která diváka doslova přimrazí ke kavalci. Zvukaři se neuvěřitelně vyřádili právě ve scénách plíživého děsu, kdy se hrdinové krčí pod peřinou nebo kdekoliv jinde a ve stínech hledají náznaky něčeho nevítaného. Jakmile film přejde do akčnějšího módu, atmosféra tím trochu utrpí, ale ne tolik, aby pokazila celkový pocit z dobře odvedené práce na tomto filmečku, který mě až do teďka zcela neprávem míjel. ()

Scaevola

Už po té, co bylo hlavní strašidlo odhaleno v prvních pěti minutách, mi došlo, že nepůjde o ledajaký horror. Strašení klesá k nule do poloviny snímku, herecké výkony jsou mírně řečeno amatérské a scénář psal spíše fanda, než profesionál. Ale přesto scény v druhé polovici nesou alespoň náznak "survival horroru". Inu poučení pro mne, abych si nevybíral filmy ke shlédnutí podle hereček ve vedlejších rolích. ()

Prepad série do temnôt?

Prepad série do temnôt?

25.05.2005

O tom, že štúdio New Line Cinema chystá prequel k úspešnému hororu TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU (ktorý vychádzal z rovnomennej snímky z r. 1974), sme už informovali. Okrem klasickej zápletky … (více)