Propad do temnot

Pomstychtivý duch ženy, která byla v roce 1800 lynčována v malém americkém městě, se vrací. Když byl Kyle (Chaney Kley) ještě chlapec, pokusil se ho duch zabít. Teď je z chlapce dospělý muž a celé městečko si o něm myslí, že je blázen. Jedině jeho kamarádka z dětství Caitlin a její mladší bráška vědí svoje. A jsou to právě oni, kterým hrozí největší nebezpečí. Přízrak mrtvé ženy v porcelánové masce je zpátky a Kyle musí čelit své minulosti. Americko-australský film natočil Jonathan Liebesman. (oficiální text distributora)

TomikZlesa

Začátek hodně slibnej, strach je podáván velmi dobře a do role připosraného děcka se dá sakra dobře vžít, ten nádhernej chrčící zvuk kterej ta čůza vydávala je nezapomenutelnej. Avšak na jednou tu dojde ke zvratu kdy se z perfektně rozjíždějícího hororu stane pohádka typu Lovci duchů :( ale i tak ve me ten začátek zůstane hodně dlouho. ()

emo

Celkom v pohode horrorík, so super zvukom, slušnými efektami a spočiatku aj veľmi dobrou atmosférou. Liebesman natočil maximum-vzhľadom na scenár a hercov. ()

Prometheus69

Velmi dobře zpracovaná duchařino.... z démonsou zápletkou. Mě se to líbilo. Aspoň tam tak nepoletovala a nedělala je bu-bu-bu. Ale vzala to dost razantně do pazour... :)Pak ta finální zrůdička... už v té kápi to vypadalo dost strašidelně... :) Tenhle film se vážně povedl. Teď se budu bát tmy zas o trochu víc. Super. :) ()

Avathar

-Všetkých nás to zabije?, -Zrejme, -Dofrasa! A to všetko kvôli jednému zubu! ...Hehe. Tak v hororoch sme už mohli vidieť všelijaké vraždiace kreatúry, ale Zúbková víla tu ešte nebola. To je však asi jediný originálny prvok, ktorý tento horor prináša. Efekty sú dosť tuctové, niektoré scény spoľahlivo zabité strihom a tupým scenárom. K dobru pričítam réžiu, zásluhou ktorej som sa nenudil a celkom v pohode mi táto blbinka odsypala. ()

Mrkvič

Začátek filmu i přes strašně pitomou zápletku vypadal docela slibně. Atmosféra byla výborná, takže kdo nepřemýšlel nad logikou a trapnýma dialogama, mohl si užívat trochu strachu. Jenže pak se nějak přestala hodit do krámu tetička zubejda a příběh o unášených malých dětech a i atmosféra šla do háje za vší tou ztracenou logikou. Konec už byl opravdový propad do temnot. ()

lennyd

V městečku Darkness Falls se vypráví tento příběh: Když dítěti vypadne poslední mléčný zub, přijde si pro něj tajemná "Zubnička" (čarodějnice, kterou před mnoha lety obyvatelé Darkness Falls nepravdivě obvinili a upálili) a vymění jej za zlatou minci. Dítě se nesmí na čarodějnici ani podívat, jinak se stanou hrozné věci. I Kyle tento příběh mockrát slyšel, a když onen okamžik nastal, nečekaně pohlédl čarodějnici do tváře. Rozzuřená čarodějnice ale neublíží jemu, ale zabije jeho matku. *blik* O 10 let později se Kyle vrací do svého rodného města, aby pomohl zachránit bratra své dětské lásky. A spolu s celým městečkem bojovat (a jednou pro vždy) zničit čarodějnici ... První dvě třetiny filmu jsou super, pečlivě budované napětí - kdy neviděné (ale slyšené) vystraší mnohem víc. Ale v poslední třetině se film změní ve zmatenou jízdu, kdy chvilku netušíte kdo je vlastně čarodějnice a kdo ne (dělám si srandu, čarodějka je jen jedna). Samotné finále filmu (vlastně celá majáková scéna) je už úplně ujetá - doporučuju vypnout televizi tak 20 minut před koncem a nenechat si pokazit dojem z celého filmu... ()

VanTom

Hloupý horůrek ukáže bubáka zplna hned v úvodu "před 12 lety", takže o nějaké atmosféře se pak dlouho nedá mluvit – čímž vystoupí do popředí nezajímavé postavy a scénáristická libozvůle. Aspoňže se měřítko a tempo masakrálně vystupňují. ()

blackJag

Příběh má pěknou legendu (odvyprávěna hned v počátku), ale celkově to mohlo být daleko lepší. Atmosféricky vyhlížející záležitost se stává obyčejnou vyvražďovačkou s jasným klíčem. Většina napětí je navíc zhruba v půlce filmu zbytečně rozmělněna a spousta tušených možností zůstává nevyužitých. Průměr. 50% ()

Kosmik 1

Jsem si skoro jistý, že jsem zubní vílu už někdy předtím hodnotil, i jí udělil komentář. Ale asi budu muset začít psát vulgární komenty jako verbal, aby mi je přestali mazat, nebo jinak nevím, co s tím už. K filmu jen dodám, že atmosféru má docela slušnou, s hodně vydařenýma lekačkama i solidně zpracovanou Matyldou. Nejpodařenější scény jsou v policejní stanici, ve výtahu a v závěru. Nepovedené a nepromyšlené naopak všechny, které se točí kolem aut. Amíci asi nemají v autech vnitřní osvětlení.(?) Přitom by stačilo nechat nastartované auto a zaplé osvětlení a přečkat do rána. Ale to by pak nebylo tolik napínavé. :) Prostě blbost no, což bije přímo do očí a snižuje kvalitu a celkový dojem. Jinak ale super duchařina s poměrně krátkou stopáží, takže se to dá v pohodě zvládnout bez újmy na zdraví. 55% ()

zolo23

Myslím si, že tento film si zaslúži oveľa lepšie hodnotenie, už len preto že veľa podobných filmov dopadá katastrofálne. Natočiť príbeh o víle "Zubničke" bol skutočne dobrým nápadom, obzvlášť keď sa jedná o krvilačnú pomstychtivú beštiu. Keď som bol malý tak som si tiež pár zubov nechal pod vankúšom a dúfal som, že si tam nájdem nejaké tie korunky, ale miesto toho som dostal vynadané, že či mi už naozaj nešibe. Ale späť k filmu. Úvod bol naozaj pekne napínavý a musím sa priznať, že niekedy som ani nedýchal (o zimomriavkach nehovoriac), preto som sa celkom tešil na to čo príde ďalej. A nesklamal som sa. Film pekne plynul ďalej, hlavnú postavu v podobe víly si tu užijete pomerne dosť, čo sa v obdobných filmov nestáva často. Scény v lese alebo na policajnej stanici sú veľmi dobre natočené a tu mi ani nevadí, že sú málo osvetlené (veď ide o hustý les a v druhom prípade vypadla elektrika preboha). O výbornom zvuku (hlavne hlas Zubničky) a vizuálnych efektoch ani nehovoriac. A som rád, že som nedal na niektoré negatívne komentáre...niekedy je risk zisk :) ()

Smileface

Hra světel a stínů je dosti atlaktivní i když spíš než strach cítíe napětí. Z tohoto zajímavého tématu se ovšem dalo vytěžit rozhodně více. ()

Kanibal

Opravdu hloupoučký horor - zoufale nezábavný a spíš než hrůzu z diváka vymámí typické "ježiš to snad ne". ()

LEATHERFAC

3,5* Tak Vážení přátelé já jsem se tedy až zase tak moc nenudil...Prvních 15 minut je skvostných a bál jsem teda fakt hodně... zvuky, které vydává víla, jsou fakt hnusné = mrazení v zádech - ale ano je pravda, že následný děj "o 12 let později" už za nimi poněkud pokulhává... nicméně viděl jsem už spoustu hororů daleko horší úrovně...takže i přez ty nelogičnosti , díry ve scénáři a slabší finále...zaokrouhluji trochu nahoru... PS: Nepřipomíná vám ten klučina nějak podezřele toho klučinu z o rok staršího Kruhu? (není to on = podoba čistě náhodná) (;o) ()

Han22

No ty vole! První půlku jsem se bavil trapnými lekačkami, pomalým a nudným dějem a nedával jsem tomu více jak dvě hvězdičky. Zubní víla zabíjející mimo obraz a jen za tmy mě přišla k smíchu. Jenže v druhé půlce vypadne v celém městě proud a začíná brutální a strhující boj o přežití, boj o každý kousek světla, boj který mnoho postav nepřežije. Začíná zkrátka suprový béčkový hororový masakr, který mě prostě dostal. Paráda!!! ()

iXtr3m3

Vo svojej dobe len ťažko priemerný miestami podpriemerný hororový triler. Technicky síce natočený celkom zručne, ale rýchlo zapadol prachom. A dnes si naň už nikto ani nespomenie. ()

kamisu

Nejlepší na tomto filmu je začátek a dobrý nápad se zoubkovou vílou. Tu druhou hvězdičku si zaslouží Emma Caulfield, která ukázala, že zvládne zahrát i pekelně vyděšenou holku, která nevěří na nadpřirozeno (což je naprostý opak její snad nejslavnější role - Anyi) ()

Bathoryčka

Vraždící ukřivděná víla Zubnička - to jsem ještě v žádném hororu neviděla a musím říct, že se mi to líbilo. Je to taky docela nervy drásající film, když člověk čeká jak to co dopadne! Ten, kdo se rád bojí tenhle filmek určitě nevynechá! ()

Prepad série do temnôt?

Prepad série do temnôt?

25.05.2005

O tom, že štúdio New Line Cinema chystá prequel k úspešnému hororu TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU (ktorý vychádzal z rovnomennej snímky z r. 1974), sme už informovali. Okrem klasickej zápletky … (více)