Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

Snění v domě čarodějnic (E06)

(epizoda)
  • USA Dreams in the Witch House

Výzkumník se dlouhá léta po smrti svojí sestry vypraví do temné a záhadné říše, aby ji přivedl zpátky do světa živých. A pomoct mu s tím má velmi zvláštní droga. (Netflix)

zsn

Zatím nejhorší díl. Zbytečně utahané a prakticky o ničem. A hrozně mi zde vadil Grint. Prostě svůj cejch dětské role si už neodpáře. A hrozně mi ve filmech vadí. 1-2* ()

kenkaku

Další Lovecraft jako posledně (****), ale režie ženská jako předposledně (*). Takže jsem tušil, že to nebude jednoduché. A oprávněně. Sice se už od začátku něco děje, ale je to taková unifikovaná (tabulkově korektní) podívaná. A obsadit Rona Weasleyho do epizody o čarodějnicích nepomáhá taky. Pořad jsem v tom viděl jen dalšího Harry Pottera. Tedy moc čajíček (obzvlášť po tom co už příběhy doposavad ukázaly). ()

Prochy38

Scénáristicky spíše slabší kousek, ale obsazením a prostředím pro mě jeden z nejlepších. Čarodějnice a jejich okolí fakt můžu a řemeslně to moc chyb nemělo. Je super vidět R. Grinta v dalších rolích, i když to tady celkově herecky dost skřípalo, mně to sedlo. Chybělo tomu asi trochu víc hloubky. Protože závěrem to vypadalo jako fakt dobře udělaná staletí nemrtvá, která za divného zvuku jezdí na skejtu v tmavým lese :) ()

warrenur

Nezamenitelny hlas Gaby Moreno, ked spievala hrajuc na gitaru v tom "doupeti" ma potesil, vynikajuca vokalistka. Tvar "carodejnice" v prvej scene velmi pripominal Hag z DeadByDaylight a na detail slusne vyzerala. Avsak koncept nedrzal ako celok pokope, kulisy boli neuveritelne a pribeh ma tiez nezaujal. A ten "opico-potkan" tam rusil uz uplne. Slaba epizoda. ()

helraiser

No spíš taková pohádka s minimem hororových okamžiků, ale slušnou gotickou atmosférou a opravdu povedeným vizuálem, na který se opravdu moc pěkně kouká. O trochu více hororové složky a byl bych mnohem spokojenější, ale i tak slušná podívaná. ()

RigorMortis

Ak som bol pri Pickmanovi sklamaný, tu to platilo ešte o niečo viac. Ron Weasley v akomsi podivnom spin-offe Harryho Pottera, ktorý sa pôvodnej lovecraftovskej predlohy drží naozaj minimálne. Škoda. ()