Zlaté dítě

V Tibetu přepadnou maskovaní muži klášter a unesou z něho Zlaté dítě. Newyorský detektiv, specialista na hledání dětí Chandler Jarrel je osloven mladou Tibeťankou Kee Nangovou, aby se ujal případu Zlatého dítěte. To má podle čtyři sta let staré legendy zachránit svět před zlem. Kee přesvědčuje Chandlera, že právě on je tím vyvoleným, který se dokáže postavit zlu. A navíc prý tím, že právě pátrá po zmizelé šestnáctileté Sheryl, už udělal v případu první krok mezi oběma případy je určitá souvislost. Chandler nevěří na mystické síly, ale nakonec se nechá přemluvit. Postupně naráží na další a další důkazy o existenci těchto sil. Pokud chce Zlo, reperezentované démonem Sardem Nunspem, porazit, musí se vydat do dalekého Tibetu. Jen tam může získat dýku bohyně Adžanti, jedinou zbraň s jejíž pomocí lze proti Zlu bojovat. Kee mu stojí věrně po boku dokonce i ve chvílích, kdy jí to Chandler zakazuje. Podaří se jim Zlo parazit? (oficiální text distributora)

corpsy

Eddie tak trochu v duchu Indiana Jonesa v zábavnej, akčno - humornej jazde, ktorá sa nespravodlivo nestala tým čím v skutočnosti je. Klasikou dobrodružného fantasy žánru. ()

kobejn

Tendle film mě děsně bavil, když sem byl malej. Vzpomínám si na malýho kluka zavřenýho v kleci, na ukecanýho Murphyho a na závěrečnou chůzi po písmenech jako později v Indiana Jones 3. Prostě tehdy pro mě zábavnej film nyní s nádechem nostalgie. ()

slunicko2

Prostomyslná pohádka pro dospělé. 1)  Chtěl jsem původně definovat, o jaké dospělé tu asi může jít, ale pak jsem v zájmu všeobecného sbratřování (teď, když máme nového prezidenta) od jednoznačné definice ustoupil. Domyslete si to sami._____ 2)  Film se určitě bude líbit milovníkům sexy postavy 25letého Eddie Murphyho (detektiv)._____ 3)  Poslední třetina snímku je dost zmatená. ()

honajz2

Film ještě z doby, kdy Murphy nehrál v každé kravině. Bohužel to ale u mě dopadlo průměrně, byť zhlédnutí rozhodně nelituji. Občas je to příjemná komedie, občas zase nuda, občas to má skvělé nápady, občas to je zase celé nevyužité. Prostě to ujde, ale myslím si, že na rozdíl od jiných průměrných komedií si z tohohle budu aspoň něco pamatovat, jelikož ten námět už sám o sobě má něco do sebe... 3* ()

Chen

Rapování za doprovodu posvátného mlýnku, zpěv v letadle Tibetských aerolinii, je tu plno momentů, které mě rozesmály. Někdy není přítomný humor až tak povedený, ale veskrze jde o povedenou fantasy komedii, kterou si nikdy nenechám ujít. ()

C0r0ner

Můj oblíbený film z dětství, který i v dospělosti neztrácí moc ze svého lesku. Murphy ve svých nejlepších letech, perfektní dabing, dost slušné vtipy, neotřelý příběh... Tenhle film není žádný zázrak, ale všechno v něm je nadprůměrné a nenáročného konzumenta nepochybně potěší. 80% ()

otík

Zřejmě klasická komedie s Eddie Murphym, ve které krapet nudné pasáže střídají správně úsměvné scény se super suchými hláškami. V příběhu o „zlatém“ dítěti z Tibetu, které má nadpřirozený dar spočívající v tom, že čeho se dotkne, to oživí nebo promění v dobro a sám satan má zájem na tom, aby jej zabít, hrají také velkou roli nedokonalé, ale z dnešního pohledu mile směšné triky při zobrazení satana. ()

MJMilan

Až na scénku s umrzlým holubem z mnichova nosu to bylo slabé. Věřím, že nějaké desetileté dítě to bavit mohlo. ()

Sabrewulf

Film, který by potřeboval remake jako kráva, byť jsem většinou proti remakům. Je tam spousta skvělých nápadů, ale buď jsou nevyužité, nebo režijně odbyté a celé to působí místy hrozně levně. S vyšším rozpočtem a schopnější režií by to mholo originál hravě překonat, protože potenciál tam fakt je. Jde o ten typ osamostatněných filmů bez sequelů či jiných podobajících se filmů, které já tak miluju (viz Čarodějky z Easwicku, Pyramida hrůzy atd.). Finále s "gargoylem" je ale paráda, na to můžu koukat dokola, i kdyby byl tenhle záporák v novém filmu jistě přes CGI, snad by mu nechali ten perfektně groteskní vzhled. A vzhledem k tomu, že je záporák uprostřed filmu "na koberečku" u ještě vyššího pekelníka, potenciál by byl i na dvojku. ()

lennyd

Z budhistického kláštera v Tibetu je unesen malý chlapec, uctívaný pro své schopnosti "dobra" jako zlaté dítě. Zdrcenými mnichy je osloven slavný New Yorský detektiv (Eddie Murphy) specializující se právě na únosy dětí. Ačkoliv ze začátku nevěří, že Zlaté dítě je opravdu "vyjímečné", brzy uvěří, aby se nakonec sám stal rozhodující figurkou na šachovnici mezi dobrem a zlem... Skoro by se dalo říct - standardní Eddieho komedie. Pár dobrých vtipů, pár špatných, Eddie se šklebí jako zamlada (aha - ono to bylo zamlada), očekávaný souboj mezi dobrem a zlem, a jeden nehezkej ďáblíček (tím nehezkej myslím, že kromě nehezkej jako drsnej byl i nehezkej zpracováním). Ale což, u Eddieho jsme zvyklí na leccos ... ()

Danny F.

Pobavit tato komedie sice pobaví, ale něco mi tu chybělo. Nevím co, ale bylo to nějak prázdné. Murphy se snad hodí jen do komedií nebo co? 55% ()

JohnSmith

Průměrná fantasy komedie s tehdy ještě ucházejícím Murphym. Vlastně by se ve srovnání s jeho poslední tvorbou dalo říct, že je to skvost. ()