Emil a Oleg, oba kriminálníci s bohatým trestním rejstříkem, přijíždějí do New Yorku zinkasovat svůj podíl na dávné loupeži. Když zjistí, že peníze už dávno zmizely v nenávratnu, stojí to jejich kumpána krk. I cynický newyorský detektiv Eddie Flemming je šokován brutalitou dvojnásobné vraždy a bezohledností, s níž se oba zločinci pokusili zahladit stopy obrovským požárem. Jediné, čeho se při pátrání může chytit, je informace o dívce, které se podařilo z bytu uprchnout. V nesourodé dvojici s mladým idealistickým vyšetřovatelem z hasičského sboru se pouští do hledání záhadné svědkyně. A musí postupovat rychle, protože o dívku mají z pochopitelných důvodů zájem i oba zabijáci. Jejich metody jsou oproti policejním mnohem drastičtější a záhy se tak roztáčí kolotoč hrůzných vražd, které Oleg natáčí ukradenou kamerou. V zemi, kde se televize v honbě za atraktivním materiálem nezastaví před ničím, se může stát mediální hvězdou i masový vrah. Stačí, když je efektně brutální a dostatečně inteligentní na to, aby předstíral blázna... (Magic Box)

Jazzzz

Mě se to náhodou celkem líbilo. Hlavním hrdinou nebyla superstar DeNiro, a kupodivu ani (ve filmu výborný) Karel Roden, ale nějaký nevýznamný hasič. To by sice mohl být mínus, ale mě to přišlo jako plus. Od té doby kdy byl De Niro zabit, jsem čekal od kama vyskočí, aby to byl pravý americký film, ale on nevyskočil. Jeho milá před svatbou zůstala sama a jak pronesl jeden z těch dvou bláznů: Každý film v sobě musí mít tragédii. Tento film je vlastně postaven na zchození amerického systému práva, což je pro mě taky velmi poutavé téma. Doufám, že se někdy dočkáme filmu o amerických tlusťoších, jak žalují MC Donald za to, že jim dává nevýživné jídlo! ()

Tomasso001

Při pohledu jak český "hrdina" (Roden) potahá jednoho z nejlepších poldů ve městě (De Niro) koketoval jsem i s 4. Nápad je to dobrý, jen ten konec bych trochu předělal a nechal bych je kluky vyhrát, když už si našli takové kličky v právu, ikdyž nejsou asi zas tak moc reálné:-)) ()

lennyd

Emil Slovak (Karel Roden) a Oleg Razgul (Oleg Taktarov) se po letech odsezených ve vězení za loupež vydávají do New Yorku, kam prchl jejich kumpán z loupeže se všemi penězi. Jakmile jej ale najdou, zjistí, že všechny peníze už dávno se svou přítelkyní utratil. Emila chytne amok, a rozpoutá vražedné běsnění, které Oleg nahrává na ukradenou videokameru. Poté, co v televizi uvidí, jak je zfilmován příběh jednoho fanatického vraha, rozhodnou se v jeho stopách pokračovat. A kdo může být lepší cíl než místní miláček, policista Eddie Flemming (Robert De Niro)... Pro českého fanouška filmu má film jedno obrovské plus - a tou je přítomnost Karla Rodena vedle slavnějších hereckých jmen jako je Robert De Niro, Edward Burns nebo Vera Farmiga. A ještě víc divákovo srdce zaplesá, když vidí, jak Karel Roden všechny výše zmiňované s přehledem přehrává (i když, v této šílené roli by to dokázal asi kde kdo). Jinak film zas až tak za moc nestojí, snad jen zajímavým pohledem na americký soudní systém (řeknu že jsem blázen, až se dostanu do blázince, tak řeknu že blázen nejsem, a jelikož nemohu být za stejný zločin souzen dvakrát, jsem volný..?).. ()

Brain-D

Když krev srčí, tak to frčí :D Teda Roden se předvedl bláznivě a to tak, že zastínil i velkého De Nira. Pěkná flusačka do ksichtů. ()

fefee

"Vy ste sa narodili aby ste mi posierali život..." :) Frasier a De Niro boli super :) Inak celkom priemerný ale pozerateľný film. ()

JohnSmith

Lehce nadprůměrný thriller se slušným obsazením. Zaujme snad jen tím, že se tu Roden objevil poprvé v hollywoodské produkci. ()

cross

Co naplat - Roden, De Niro a solidní nápad dobrý film nedělají. Krom zmíněných vynikajích artefaktů (a zvlášť Roden - panečku, psychouš jak ze žurnálu:) nabízí film pouze nedůvěřivý a místy příliš přeplácaný scénář, nejistou režii, úděsnou hudbu a tak nějak vůbec nepovedenou povídačku s výrazným protiamerickým poselstvím. No, poselstvím, prostě realitou, které 100% věřím - USA je holt země neomezených možností... A to takových, že i kvalitní nápad se může lehce utopit pod vlnou nejisté realizace... Bohužel.. V rámci žánru ***, bez Rodena (a to téměř bez vlastenéckého přihlédnutí!!!) by to ovšem bylo o bodík méně... ()

Spock

Dějově velmi slabý film, který ode dna odráží jenom individuální výkony některých herců. Vlastně by se dalo říct, že jenom Karla Rodena. Ten je v roli psychopata vážně "sympatický". Jinak je film ovšem velmi nudný. ()

Nepi

Karel Roden ve filmu s Robertem De Nirem???Ale ano je to možný...Ale nevyšlo to tak jak sme všichni asi čekali.... ()

jatamansi

Kvůli Rodenovi bych se na to rozhodně nedívala a de Nira spíš kvůli filmografii. Prostě mne to nejslavnější mužské znamínko děsně bere. Když mi pak hned na začátku nabídnou i pohled na můj milovaný mrakodrap Chrasler, nemá to chybu. De Niro jako detektiv – poměrně zaběhnutá role. Dabing Štěpnička – kolik tomu Bobovi už dali hlasů? Brala bych titulky, jako skoro vždycky. Ještěže snad nikdo nenadaboval Lovce jelenů. Musím uznat, že Roden tančící kozáčka je autentický. A jeho psychopat Emil strmě vybočuje z bežné české šmíry. Točící Oleg – toho od hledáčku nedostane nic, ani vražda. Hlavně točit, točit, točit. Jak asi amíci vnímali rozdíl mezi češtinou a ruštinou? Rodenovo motto je jasné: „miluju Ameriku, nikdo nezodpovídá za to, co dělá.“ „Jo, tad y se vyplatí bejt vrah.“ Divná definice Ameriky. Chudinka prostitutka v nesprávný čas na nesprávném místě. Nepostrádalo to vtipné gagy – mince se dvěma hlavami, nastup si – a odjet, jsem novej, ale ne blbej. Jsme v NY, takže zácpy a yellow cab. Ludwig’s salon má jako logo Beethowena. Akční scény se nevymykají běžnému standardu, česko-ruská dvojice střílí i točí současně. „Ženský uměj udělat z profíků amatéry,“ říká de Niro mladému kolegovi. Roden fakt psychouš, ostatně Oleg také „jako ve filmu Mlčení oveček.“ „Jehňátek, blbečku.“ De Niro kouzelně nacvičoval před zrcadlem žádost o ruku, bohužel tu skoútečnou přerušil mobil. Nevyřčené přání alespoň napíše k prstenu. Jinou možnost už nikdy nedostane. Děsnou scénu i ambiciózního kolegu moderátora skočím – a vražedné video pak sleduje celé město. Po de Nirově smrti jsem dokoukala jen z povinnosti, i když pointu upřít nelze. A Oleg s posledním dechem natáčí poslední záběr. Mimochodem, pokud jste dávali pozor, mihla se tam Samantha ze sexu ve městě, Kim Cattrall. Víte kde? ()

Smileface

Je to docela průměrný thriller, zato s naprosto vynikajícím Karlem Rodenem,který byl podle mě hlavní hvězdou filmu. De Niro mě zato tentokrát docela dost zklamal. ()

Rousse

Z těžce průměrného scénáře nemůže vzniknout nic lepšího, než těžce průměrný film. U některých scén jsem opravdu nevěděla, jestli je to myšleno jako zdařilá parodie na akční film nebo jako zoufalý pokus o akční scénu. Tři hvězdy za naprosto bezkonkurenčního Rodena. Měl být první v titulcích, protože je to více méně jeho film, ale holt de Niro na 1. místě vypadá líp. ()

sedm.1

Já tedy 15 minut vnímám především jako satiru. Sice krapet násilnější satiru, ale pořád satiru, a to na mediální honbu za násilím, která je realistická více, než by se mohlo zdát. A smutnější je to celé o to víc, že tak to prostě je, ta krvelačnost v nás, lidech, je a je nám naprosto jedno, na kom a v jaké míře je páchána, hlavně že je co nejrealističtější a co nejvíc šokující, a že toho můžeme být svědky. Šílený a smutný. A 15 minut tento fakt ukazuj bez příkras, v plné nahotě a v opravdu reálné podobě. Tudíž, ústřední zápletku jsem pak ovšem nevnímal už jako stěžejní bod filmu, nicméně i ona je poutavá, odvyprávěná ve velice slušném tempu, okořeněna o několik skutečně nečekaných momentů, kdy musím v tomto ohledu vytknout snad už jen vážně přehnaný finále, koketující téměř až s parodií, to už tvůrci opravdu přehnali, jinak ale 15 minut disponuje vážně nenudícím průběhem. Co na snímku musím ale jinak určitě zkritizovat, byla každopádně velmi slabě působivá atmosféra a prakticky nulová stylovost, tvůrci prostě nedokázali svou filmařskou práci absolutně nějak odlišit, zvýraznit, ozvláštnit, zviditelnit, zkrátka taková tuctová výroba na zakázku, bez vlastních nápadů a inovace, to vždy zamrzí. Na závěr jsem si každopádně musel nechat obsazení, které je pro 15 minut absolutně stěžejní, neboť bez něj by byl celý film poloviční, ne-li ještě hůř. A šťastný jsem především kvůli tomu, že králem této podívané nebyl očekávaně jeden z nejlepších herců všech dob, Robert De Niro, ale Karel Roden, český herecký král, který tu všechny ostatní naprosto smazal, jeho maniakální výkon mě neskutečně bavil a já smekám před jeho fantastickým výkonem. Takže 15 minut je zkrátka snímek, který kdyby měl lepší tvůrčí tým, mohlo jít o opravdu velkou filmovou událost, takto sice za pozornost jistě stojí, ale s divákem prostě příliš nezacloumá. ()