V malém městě na Floridě žije malý Finn Bell se svou sestrou Maggie a "strýčkem" Joem. Malý ctižádostivý umělec Finn si užívá svůj jednoduchý život protloukající se rodiny tím, že si maluje pestré obrázky mořského pobřeží. Finnova cesta do dospělosti začíná šokujícím příchodem nebezpečného trestance, který chlapce donutí, aby mu pomohl při útěku z vězení. S touto zkušeností, kterou má stále v živé paměti, se Finn dostává do zpustlého sídla bohaté slečny Nory Dinsmoorové, která přišla před třiceti lety o rozum, když ji snoubenec opustil přímo před oltářem. Zde potkává neteř slečny Dinsmoorové Estellu, která se i navzdory svému ranému věku chová k chudému chlapci s chladnou povýšeností, a ten se do ní následně bezhlavě zamiluje. Finnovo setkání s Estellou a její podivínskou bohatou tetou chlapce naplní velkými nadějemi – bude malovat pro bohaté, užívat si jejich svobody a milovat Estellu. Slečna Dinsmoorová však Finna varuje: "Jen ti zlomí srdce, o tom není pochyb". (HBO Europe)

Sofia

Zanechalo to ve mně jen samé pozitivní emoce a silné dojmy - všudypřítomná tmavě zelená barva, erotické dusno mezi Ethanem a Gwyneth, které by se v některých scénách dalo doslova krájet, nádherná vila slečny Dinsmoorové (natáčeno v sídle Ca' D'Zan, které je součástí úžasného Ringling muzea ve floridské Sarasotě, kde jsem kdysi byla) a v neposlední řadě krásný soundtrack v čele s písní Siren od Tori Amos. ()

slatkac

Skvělý film, ale logika nulová. Frajer šáhne borce na kundu a ona: "Už je pozdě". Gwyneth Paltrow holt nebude nymfomanka. ()

Defaultovna

Smutnokrásny príbeh o tej jedinej a osudovej a tiež o tom, ako sa (ne)stať slávnym umelcom. Ústredná dvojica v sebe mala neskutočnú iskru, De Niro taktiež nesklamal...aha, skoro by som zabudla. Estetická stránka filmu, exteriéry, záhrada, nočný New York, dom starej Dinsmoorovej - všetko nasnímané zasnenou kamerou ktorá dala príbehu ešte o stupeň viac romantiky. Ach. ()

Riddick77

U nazelenalého romantického dramatu jsem bez větších problémů usnul, neboť mě podivně zakomplexované postavy zrovna dvakrát nebavily. Cuarón to samozřejmě má v ruce, leč scénář Mitche Glazera je slaboučký a nenabízí možnost příběhového rozletu či očarování. Zklamání. 4/10! ()

Freemind

První záblesky geniality jednoho z nejlepších řemeslníků Hollywoodu tady bohužel tonou v levném sentimentalismu a špatné hudební režii. Slušně provedená, přiměřeně kreativní a snadno zapomenutelná adaptace Dickensovy klasiky. ()

kaylin

Docela zajímavé pojetí, kdy je klasický Dickens převeden do současné doby a světě div se, ono to docela funguje, a to hlavně díky tomu, že Ethan Hawke už tenkrát dokázal utáhnout celý film a hlavně díky němu to funguje. Gwyneth je zde spíš jen za určitou nedosažitelnou, její role není až tak zásadní, jak by si člověk myslel. ()

slunicko2

Vpravdě dickensovský příběh plný záhad a romantiky. 1) Sluší to 28letému Ethanu Hawkeovi (dospělý Finnegan) i jeho femme fatale 26leté Gwyneth Paltrowové (dospělá Estella). Nejvíce ale oceňuji výkon 13letého Jeremyho Jamese Kissnera (desetiletý Finnegan). 2) Nemohu dílo srovnat ani s Dickensovou předlohou, ani s předchozími filmy. Ale i tak mi přijde tato verze být vařením z vody. ()

FilmFan24

..."Znala mě. Znal jsem ji. Vždycky jsem ji znal. Od prvního okamžiku. A na ostatním nezáleželo. To byla minulost. Bylo to, jako kdyby ta nebyla. Byla pouze moje vzpomínka na ni"...Krásně zrežírovaný a nádherně zahraný příběh s úžasným Doyelovým hudebním doprovodem. Zmodernizovaná Dickensova předloha v rukou zručného Cuaróna je nádherným zážitkem k pokoukání. ()

Skip

Charles Dickens se nejspíš párkrát otočil v hrobě, ale přijmeme-li fakt, že bylo s literární předlohou naloženo poněkud volněji, pak je to docela povedený film. ()

hygienik

Nečakaná nádhera od skvelého režiséra s nápaditou kamerou, skvelým strihom a tuctovým, ale predsa zaujímavo netočeným príbehom. ()

halogenka

Snaha o moderní adaptaci telenovelového románu od Dickense (kde se na konci ukáže, že jsou všechny postavy nějak spřízněny) vyšla naprosto do ztracena, zbyl divný, utahaný a nicneříkající film s Gwyneth hrající si na femme fatale a Ethanem disponujícím výrazem pouličního voříška. A to dobrá kamera nevytrhne. ()

radektejkal

Alfonso Cuarón se domnívá, že Dickens se už dneska nedá číst (já nejspíš také), že pro převedení do obrazů je ho třeba aktualizovat, dát mu rozměr podle současné filmové geometrie (já taky), oživit ho hudbou (takto raději ne) a nahou štíhlou dívkou (to rozhodně ano). A jakpak se mu to ? Myslím, že moc ne. Na jednu stranu je to mrzuté, ale na druhou to dává šanci dalším režisérům, neboť Dickensovy postavy po zfilmování přímo volají. Vždyť ani jeho Oliver Twist už není dnešním Oliverem Twistem, i když je to pořád tentýž Oliver. Tím režisérem ale musí být někdo, kdo zapomene na planou romantiku, nebude se domnívat, že je třeba z velko-románu udělat velkofilm, a bude myslet víc na formu než na dobu, kterou je třeba zaplnit úlisnými filmařskými efekty. V devadesátých letech to mohl být třeba Aki Kaurismäki. Kdo dneska, to nevím. ()

Parlay

Opravdu velmi zvláštní snímek. Působí sice velmi chladným a odtažitým dojmem, avšak přesto diváka zaujme a pobídne ho popřemýšlet o činech, pocitech a charakterech hrdinů. Největšími trumfy snímku jsou překrásný ústřední hudební motiv, přesvědčivé herecké výkony a nezapomenutelná několikaminutová scéna (nehodlám spoilerovat, ten, kdo snímek zhlédl, bude jistě vědět, jakou scénu mám na mysli), bez jediného střihu podbarvená již chváleným kouzelným hudebním motivem, která názorně demonstruje Cuaronovo režijní mistrovství. Budu se sice opakovat, nicméně... Jedná se o velmi zvláštní film., který rozhodně stojí za vyzkoušení ;-) ()

baaaja

Gwyneth Paltrow nepovažuju za moc dobrou herečku, ikdyž sem se na tenhle filmek dívala vážně bez předsudků a tu šanci jsem jí dávala. Zase mě nedokázala přesvědčit a změnit můj názor na ní. Hraje nevěrohodně a to mi trošku zkazilo dojem z celýho filmu. Ani nevim co pořádně napsat, prostě ve mě tenhle film nezanechal žádný výraznější pocity a to asi značí o jeho kvalitě.. ()