Stárnoucí Nick Wells žije dvojím životem. V jednom je spořádaným občanem, majitelem vyhlášeného jazzového klubu NYC v Montrealu, v druhém zkušeným kasařem, který se po úspěšné a dlouhé kariéře chystá pověsit lupičské řemeslo na hřebík. Dávný přítel, překupník Max, mu nabídne kšeft za čtyři miliony dolarů. Přestože si s Jackem Tellerem, mladíkem, který akci vymyslel, Nick příliš do oka nepadne, rozhodne se do toho jít. Mají proniknout do montrealské celnice, kde je Jack nočním uklízečem. V trezoru je tam ukryto vzácné zlaté žezlo, které bylo v roce 1661 vyrobeno pro francouzskou královnu. Společně se pustí do příprav. Přítel Burt Nicka varuje, že se Max zapletl s obávaným bossem Salidou, kterému dluží peníze. Mladík se přizná, že za žezlo dostane třicet milionů. Nick chce akci zrušit, ale pak si to právě kvůli Maxovi rozmyslí. Přestože celníci zjistí skutečnou hodnotu starožitnosti a posílí bezpečnostní opatření, rozhodne se dvojice v akci pokračovat. Zatímco Jack likviduje pomocí laptopu bezpečnostní zajištění včetně kamer, Nick otevře trezor a žezla se zmocní. Jack je však odhalen starým hlídačem, který ho zavře v jedné z místností a pak se vydá za Nickem. Donutí ho, aby mu ukradenou věc dal a sundal si kuklu, aby se jeho obličej ocitl na nahrávce bezpečnostních kamer. Vypukne poplach a Jack se hravě jako retardovaný Brian dostává z budovy. I Nick má v rukávu pár překvapení, které mu pomohou uniknout, a Jackovi způsobí řadu nepříjemností... (TV Nova)

Bauer

Překvapivě dobrý thriller.Robert de Niro je dobrej ale Edward Norton ten je perfektní a de Nira přehrává naprosto dokonale.Taky se mi hodně líbil konec kterej byl špičkovej.Zasloužený 4*. ()

becki_tu

Velmi příjemné překvapení. Parádní kriminálka s mými oblíbenci Nortonem a De Nirem, kde se do poslední chvíle rozhodujete, komu vlastně budete fandit. Pod vedením Franka Oze vzniklo velmi sympatické dílko, které sice nepatří mezi stěžejní kousky žánru, ale za pozornost rozhodně stojí. ()

Lacike

Tri herecke legendy sa stretli v priemernom heist filme. Samotna lupez je dost primitivna. Ziadnych hi-tech vymozenosti sa nedockame. Az som si miestami hovoril, ze ti zlodeji su babraci, kedze ani nevedia nahrat blbu videoslucku do kamery alebo pred nu dat aspon blby obrazok, aby mali dost casu na lupez. Motivacie postav tiez nie su prilis zaujimave a preto mi bol aj osud samotnych postav ukradnuty. Velky Marlon Brando tu nepredvadza absolutne nic. Len leži alebo sedi a pri tom lapá po dychu a chlasta. Velmi smutny pohlad na tuto legendu. De Niro odvadza taky tuctovy priemer a viac sa zapoti pri fyzickej namahe pri samotnej lupezi ako pri hrani. Asi najlepsie dopadol Norton, ktory je uchvatny aj ked predvadza len lahky nadpriemer pri predstierani retarda. Z ostatnych hercov tu uz nikto nema ziadny priestor nieco predviest. Tempo je dost pomale. K tomu hra hudba, ktoru nemusim a robi film este viac nezazivnym. Rezia je fadna. Neda sa to oznacit ani ako nejaky megaoldschool film. Je to proste len nudny film s jednou nenapaditou lupezou a postavami, ktore vam budu ukradnute. Vzhladom na obsadenie ustrednej trojky ma tak slaby vysledok dost nasral. Znova si to asi uz nepustim, ani kvôli tym Nortonovym exhibiciam v ulohe retarda. 5/10. ()

PROROK14

Noo tak toto bolo fakt veľmi dobré. Robert De Niro spolu s Edwardom Nortonom tomu dávajú ten správny nádych. Chválim parádny záver filmu. Počas sledovania som sa ani na minútku nenudil - čo vraví za všetko. 80% ()

BoPo

V roku 2001 bol pre mňa Marlon Brando len meno vraj slávneho herca. Nič som s ním dovtedy nevidel.  De Nira som už poznal, ale ešte nie z jeho najväčší periel. Videl som veci ako Frankenstein, Ronin, Přeber si to, Fotr je lotr. Hlavným ťahákom bolo úplne iné meno. Edward Norton. Hviezda filmov Kult hákového kříže, Hráči a predovšetkým Klub rváčů. O to horšie bolo moje sklamanie, keď som musel absolvovať nemastných, neslaných "Dannyho parťákov". Nuda a premrhaný viac generačný mix. ()

murakamigirl

Príjemná tuctovečka, v ktorej ruluje Ed Norton. Bohužiaľ, ani polonahý Norton či skoro absintovo koncentrovaná pánska charizma túto krimi od všednosti neodľahčí. ()

Marsik

CINEMAX HD - Fajn nostalgie po 18 letech. Tenkrát jsem byl hlavně ze závěru totálně paf. Dnes už se sice wow efekt nekoná, ale vykreslení postav se povedlo. CZ dabing také na jedničku. 75% ()

Asgy

Jedna z těch lepších hollywoodských "zlodějin". Na to, že zde hrají taková herecká esa bych čekal i víc. Za ty dvě hodiny mě totiž prakticky nic nepřekvapilo a nemám ani co vyzdvihnout. Ale nemůžu říct, že bych se nudil, protože tyhle kasařské zápletky mám rád. ()

J3dla

Průměrná lupičská krimi ze staré školy, která kromě hvězdného tria (Marlona ala Maxe jsem opravdu nepoznal) ničím neohromí. ()

jajinka

Velmi povedené, až do konce filmu přemýšlíte, s kým vlastně držíte největší sympatie.. :-) Výborně zvolené obsazení, jeden pán exceluje nad druhým.. ()

Maq

Ve svém žánru asi "maximální" dílo. Důkladné nejen v mechanickém popisu rafinované krádeže, ale i ve výstavbě charakterů a jejich interakcí. Já jsem byl spokojený. ()

FilmFan24

Pěkně po staru vyprávěná kriminálka s hvězdným trojlístkem: De Niro, Norton a Brando ve své poslední filmové roli. ()

Skip

Tři generace, tři super herci. Brando, De Niro, Norton. Škoda, že tahle trojka už si nikdy nezahraje. Mně se tenhle film moc líbil. ()

maverick10

Chytry ovsem nikterak napadny a zazivny film. Vsechno filmarsky slape jak ma, herci jsou slusni, pribeh postupem casu nabira na obratkach a vsichni ocekavame zaverecne rozuzleni. Ovsem je to tak nejak vsechno fadni, nicim neprekvapujici, coz stahava tenhle film do prumernosti, kam si myslim, ze rozhodne nepatri. ()

Martin741

Rutinersky slusne zvladnuty film od rezisera Franka Oz-a /A co Bob?, Spinavi, prohnili lumpove/ s doslova a dopismena hviezdnym hereckym osadenstvom : Brando, De Niro a Norton. Aj ked filmov o zlodejoch uz bolo vydanych pozehnane, stale ide o priemernu podivanu vdaka uz spominanej trojici. Preco sa oplati film si obcas pozriet nie je ani tak dejova linia, ako skor fakt, ze aj De Niro /Kmotr 2, Zurici Byk/ aj Edward Norton /American History X/ sa hlasili/hlasia k hereckemu odkazu Marlona Brando /The Chase, Kmotr, The Apocalypse Now/. Frank Oz je vsak len rutiner. 55 % ()

Figu

Robert nám společně s Edwardem předhazujou parádní akční loupežnickej thriller, ve kterým je na všem všude trochu špíny. Ano, nevíte čemu a komu věřit a každej si jede na tom svým písečku. Postupem času nám napětí stoupá, tempo se zvyšuje a rivalita nabírá na obrátkách! Tak kdo z koho? Co myslíte? Já bych si vsadil na.... No... Nenechte se připravit o překvapení a pusťte se do toho... Stojí to za to! 75% ()