Pignon je vyhořelý učitel trpící depresemi, žije se svou matkou, momentálně je bez práce a věčně páchá sebevraždy, naštěstí bez úspěchu. Lucas je novinář, který žije vzrušující, ale nebezpečný život. Právě se snaží dostat zkorumpovaného politika a jde mu o krk. Oba muži jsou velmi rozdílní, jedno však mají společné: oba chodili s Christine, a dokonce ve stejnou dobu. Christine uteče dospívající syn Tristan, a když se její manžel Paul nemá k tomu, aby jej hledal, vyhledá oba své bývalé přítele a řekne jim, že chlapec je jejich. Muži neváhají a vydají se každý sám svého syna hledat. Nakonec se jejich cesty střetnou a oni zjistí, že matka vlastně neví, který za tří mužů je otec. I tak ale hledají Tristana dál. Cestu jim znepříjemní gangsteři, kteří se snaží umlčet Lucase, protože se chystá odhalit špínu na jistého politika. Tak se z cesty stane nebezpečné dobrodružství. (TV Prima)

dr.fish

Richard a Depardieu jsou prostě skvělý tandem. Ranař a trouba. A to režiséru Veberovi bohatě stačí, aby nám naservíroval zábavu na hodinku a půl. Nekompromisní. 90% ()

hans500

Skvělá komedie Francise Vebera s úžasnou dvojkou Pierrem Richardem a Gérardem Depardieu. Spousta komických situací, výtečný scénář. Vznikl také americký remake (Den otců), ale Reitman není Veber a Williams a Crystal taktéž nepůsobí tak dobře. ()

Jizni Tlapa

70% podívaná, začínající bohužel až momentem setkání těhle dvou protipólních hereckých ikon, což se stane až v nějaké 40 minutě... Do té doby je to obyčejně nezajímavé ()

honz

Samo jméno režiséra Francise Vebera je zárukou kvalitního filmu. Zápletka je jednoduchá: mladý Tristan uteče z domova. Jeho otec je tak trochu nekňuba, a proto se iniciativy chopí matka, která po synových stopách vyšle své dva bývalé ctitele, jimž každému zvlášť namluví, že jde o jejich vlastního syna... A tak se rozehrává výtečná situační komedie s dvěma hvězdami francouzkého filmu v titulních rolích : Pierrem Richardem a Gérardem Depardieu. ()

Danny F.

Pěkný film co nemá chybu. Roztržitý Richard a vyrovnaný Depardieu jako ideální dvojice k pobavení. A že to stojí za to. 70% ()

Kalidor_

Nejvíc jsem se bavil když Pierre Richard frajeřil jak zmákne levou zadní svéhlavou mládež a skončil "konverzaci" žraním svojí kravaty v hamburgru :-) ()

šerminator

Klasická francouzká komedie s jednoduchou zápletkou a parádním Pierrem Richardem, která skončí dřív než se začnete nudit. ()

Autogram

V tomto filme bolo rozbitého najviac skla a udretých najviac hlavičiek v rámci žánru neakčných filmov. Príbeh je viac roztomilý ako vtipný, občas nezmyselný, ako to už vo francúzskych komédiách býva. ()

Kroc

Luca není ženatý a nemá žádné děti :o) moje oblíbená citace asi v době když mi bylo sedm.Hezké ()

Pecival

No trochu jsem váhal mezi 3 a 4, ale ty 3 by asi nebyly fér, když je dávam průměrným romantickým slaďákům, u kterých se určitě tak nezasměju. Tedy ne že bych se válel po zemi bez přestávky, ale humorem se tu docela nešetřilo. Samozřejmě většina je postavena na rozdílu hlavních charakterů, což je sice provařené téma, ale když je takto v luxusním podání težko se mu odolává. Richarda moc nemusím, ale byl tu docela roztomilý, a Deardieu ... ten chlap má prostě šmrnc o tom žádná. ()

Georgex

Druhé společné dílo komediální dvojice Pierre Richard a Gérard Depardieu pod taktovkou Francise Vebera zaútočilo na moji bránici ještě o chlup více než předchozí snímek Kopyto. Opět jednoduchá zápletka dotažená k dokonalosti výběrem hlavních představitelů, kteří tento lehce kriminální příběh doslova táhnou, neskutečně to mezi nimi jiskří a hází jeden vtipný dialog za druhým. Moje hodnocení 80%. ()