Teletubbies

• Velká Británie Teletubbies

igi B. odpad!

Zásadním problémem téhle neskutečné pitomosti je doměnka tvůrců, že děti jsou blbí dospělí. Ve spojení s celkovým úpadkem současné popkulturní tvorby pak vzniká cosi, co uráží rozum a vkus dospělých a ty děti - co na to děti (?) - ty to řeknou jednou, až budou větší - svým chováním, svými názory, svými postoji... Předpokládám, že celou tuhle generaci (a nejen tvůrců ;-) pošlou do hajzlu... Jen se obávám, že to bude hodně >bohužel< ... - - - P.S. Kdesi jsem zase četl nějaké omluvné bláboly typu "...je to pořad pro batolata..." !!! No, divím se, že ne pro kojence - a tak si tak říkám - A CO SE MAJÍ BATOLATA CO DÍVAT NA DEBILNÍ TELEVIZI? A jen jsem se utvrdil v názoru, že tenhle pořad je zrůdnost, mající jediný cíl - vychovávat další a další konzumenty televizní zábavy (a potažmo - nebo možná hlavně! - příjemce televizní reklamy!) už od nejútlejšího věku! Předpokládám, že nějací marketingoví zmrdi brzo příjdou s pořady, ovlivňujícími plod v těle matky... - - - P.P.S. A tak v důsledku asi mají z těchhle sraček největší radost pedofilové. Nejspíš to budou i jejich tvůrci... ;-) ()

Dadel

Ono to má něco do sebe, při sledování se tlemím od ucha k uchu, ale přílišná repetitivnost mi brání dát víc hvězdiček. ()

Dragoni odpad!

Teleblbbíes čtveřice nadržených bisexuálních mimozemšťanů Gipsy Absintíka, Shorty Grioťáčka, Kaká Tequilky, která si ráda hraje s koulema, a největšího wacky Purple Drunkyho. Všichni spolu zažívají krásné chvilky v Drinky-pub-by-landu, tento seriál je mezníkem pro všechny abstinující dospělé, kteří jsou právě na odvykací kůře, aby jim pomohly s koordinací chůze a dialýzou ledvin. 5 % za to, že to můžu okomentovat. ()

flanker.27 odpad!

Éééch. Ááách. Óóóch. Vážně to nejsou zvuky z blízkého SM salonu? Srovnávat to s Krtečkem, jak se o to tu a tam pokouší zastánci této šou, považuji takřka za rouhání. Krteček má vždy jasně vymezený děj, uchopitelné postavy, logický vývoj situace, srozumitelné emoce a odpovídající reakci postav. Tohle je způsob debilizace lidské osobnosti v jejím zárodku. Parta prdelatých beztvarých bezpohlavních kreatur cosi žvatlá a to cosi žvatlá stále dokola. Vychovávat děti? Věnovat se jim, hráti si s nimi, ale NIKDY jim nepouštět tohle. ()

Segrestor odpad!

Možná není na místě hodnotit toto nějak subjektivně. Jsme většinou dospělí a tomu nemůžeme rozumět. Nevíme už, jak se dívat na svět očima dvouletého dítěte. Tolik na obranu této zvláštnosti. Osobně ale věřím, že moje dcera, až doroste do tohoto věku, bude pořadu ušetřena. Radši budu dělat na zdi stínové siluety než pouštět Teletubbies (a to umím jenom takového zparchantěného psa). ()

Brouk

Pro mě totální paskvil, který mi pije maximálně krev a ježím se, ale díky Teleblbískum jsem měl od mého 1,5 roku starého a druhého 3,5 letého 30 minut klid, kteří dřepěli před bednou jak v transu a ani se nehli a nepípli. Díky za těch pár minut. ()

Hellboy odpad!

Jednu hvězdičku bych tomu dal za ten úkaz, že tohle nějakej génius vymyslel, byl schopnej to prosadit ve své televizi a pak to ještě úspěšně importoval do dalších zemí, spolu s debilním merchanidisingem typu plyšák TinkyDinky a ručník Gipsy. Ale vážně - tohle je skutečné dno zábavy, naprostá vymejvárna mozků a dílo, které vystihuje slovo odpad! ()

berg.12

Těžko hodnotit seriál, který se pokusil přizpůsobit vnímání těch nejmenších dětí. Srukturou jednotlivých dílů s neustálým opakováním, barvami, tvary, řečí, zkrátka vším a věřte mi, že seriál v tomto ohledu nevymýšleli žádní hlupáci a do vnímání cílové skupiny se celkem trefili. Princip a cíl seriálu je výchovně-vzdělávačně-zábavný, podobně jako třeba "Sezame, otevři se", ale jak už jsem řekl, horní věková hranice je tady ještě nižší. A stejně jako u zmíněného seriálu je i tu problém s překladem a kulturní odlišností země, ve které vznikal. A to je podle mě největší kámen úrazu. Některé příběhy a situace jsou nám prostě vzdálenější a specifika české řeči oproti originálu jsou zohledněna jen málo. Viz třeba obligátní toustíky. Proč se u nás nejmenují palačinky, když i tak vypadají, apod. Jaký vliv to však bude mít na děti si netroufám odhadnout. Originál by si zasloužil hodnocení lepší, tohle je podmíněno českým překladem. ()

NinadeL

Kdy už konečně všichni pochopí, pro jakou věkovou skupinu je seriál určen a že české dabingové studio nezjistilo, že na chlup dvě stejné scénky mají být ve dvou různých jazycích? Malí předškoláci a předmateřinkáči mají tak ve světě možnost pochytit základy druhého jazyka stejně rychle jako toho mateřského. Nic víc, nic míň. Takže se buďto vžijte do role vychovatele, který používá "Teleblbíky" na zvládnutí výslovnosti jednotlivých hlásek a barev, například, nebo zapřemýšlejte o tom, jak ideální by bylo, kdyby se jeden panák jmenoval třeba Rára a společně si servírovali rohlíky. Lokalizace se podceňovat nemá. ()

Lavran odpad!

Lekce z brainwashingu pro pokročilé. Tohle svým dětem může pustit opravdu leda tak totální masochista a asociál. Ono i sledování z recese nebo za trest je potenciálně nebezpečné, a to nejen pro dospělé. Lekce z brainwashingu pro pokročilé. Tohle svým dětem může pustit opravdu leda tak totální masochista a asociál. Ono i sledování z recese nebo za trest je potenciálně nebezpečné, a to nejen pro dospělé. Lekce z brainwashingu pro pokročilé. Tohle svým dětem může pustit opravdu leda tak totální masochista a asociál. Ono i sledování z recese nebo za trest je potenciálně nebezpečné, a to nejen pro dospělé. ()

viperblade

Pro ty nejmenší. Ne pro 3leté, ale úplné mimina a podobně je to fakt sranda, ale jak jde věk nahoru tak jde hodnocení dolů .. ()

Rex Mundi odpad!

Videla som z TT toľko, koľko som zniesla a priznám sa, že to nebolo veľa... ale nedalo sa, bola som zhrozená. Ani z pohľadu detí nedokážem pochopiť, čo môže byť zaujímavé na piskľavom opakovaní: "Ahoj! Ahoj! Ahoj! Ahoj! Ahoj! Ahoj! Ahoj! Ahoj! Ahoj!..." dovtedy, kým nemáte chuť začať ryčať od zúfalstva a vzápätí prehodiť nejaký ťažký predmet obrazovkou televízora!______ Ani s ohľadom napr. na ripov komentár nemôžem dať hoci 1*. Aj keď skutočne sú rodičia, ktorí majú vďaka Teleblbís aspoň na chvíľu dieťa z krku. Niektorí dokonca tvrdia, že je to užitočný a poučný program(?!?). Síce si myslím, že 18 alebo 20 mesačné dieťa by nemalo ešte sedieť pred televízorom a vo veku, keď by tam už sedieť mohlo, by už teoreticky aj ono malo pochopiť, že Teletubbies sú hlúposť, ale nechám to tak - aj keď nemám deti, viem, že vystresovaná matka urobí čokoľvek, aby si na chvíľu mohla vydýchnuť. V rámci zachovania vlastného zdravého rozumu kľudne posadí dieťa aj pred televízor/program, ktorý mu pomôže prísť o ten jeho – budúci. ()

Trellíno

Tohle prostě nejde hodnotit. Někdy jenom zaslechnu tu melodii a na prvním člověkovi co bych potkal bych se musel vybít no a někdy zase ráno vstanu, udělám si kafe, pojim něco dobrýho a v klídku skouknu celej díl. Takže někdy za odpad, někdy za pět, ale hodnotit to nějak přesně? To po mě prosim vás nikdo nechtějte. ()

MM_Ramone odpad!

"Teletubbies" - Tinky Winky, LaaLaa, Po a Dipsy - štyry odporné, vtieravé, primitívne, stupidné rasovo a druhovo nezaraditeľné postavičky, ktoré degenerujú myslenie, vývoj a inteligenciu najmenších divákov. Je to absolútne dno detského televízneho vysielania. Len idiot alebo totálny ignorant môže dovoliť pozerať svojim potomkom na túto kreténsku zhovadilosť. Je smutné, že sa tento anglo-americký debilizmus dostal aj na naše obrazovky. Je to odpad! ()

Niktorius odpad!

Jeden z prvních rozhovorů s mojí bývalou přítelkyní se točil právě kolem Telettubies, jelikož jí připadali roztomilí. Avšak dětem moc nedoporučuji, protože ač možná budou mít koordinovaný zrak a sluch, jejich mylšení dle mého názoru utrpí nezvratné a rozsáhlé škody. ()