poster

Černočerná tma

 • USA

  Pitch Black

 • Slovensko

  Čiernočierna tma

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2000, 109 min (SE: 112 min)

Režie:

David Twohy

Kamera:

David Eggby

Hudba:

Graeme Revell

Producenti:

Tom Engelman

Střih:

Rick Shaine
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chupacabre
  *****

  Ho ... ho, tak tohle je parádní jízda s dokonalými nestvůrkami a dobrou hudbou.(25.11.2007)

 • Jossie
  ****

  Až na slabší herecké výkony a ty podivné barevné filtry se mi to překvapivě dost líbilo. Podivná atmosféra planety, Riddick se zářícíma očima, hrdinové bojující nejen s příšerami, ale především sami se sebou, překvapivé zvraty a velmi nečekaná úmrtí, to jsou klady tohoto filmu.(7.10.2005)

 • Marigold
  ****

  Pitch Black je film, který mě baví. Navzdory tomu, že scénář, herecké výkony i triky indikují béčko jako prase, Twohyho interesantní režijní ztvárnění a jistá řemeslná rutina v práci se střihem a barevnými filtry tuhle podívanou zajímavě posouvá. Atmosféru má snímek taktéž velice slušnou a chemie skupinky "přežívajících a umírajících" je nad úrovní většiny survival horrorů. Navíc Vin Diesel je coby "hrdina" Riddick sympaticky nevypočitatelný a bezskrupulózní, i jeho chladnokrevné skutky spíše svědčí o choré mysli než pravé heroické podstatě. Trochu paradoxně tak Černočerná tma navzdory vstupnímu potenciálu vychází áčkověji než kdejaké žánrově spřízněné áčko... Výtvarné řešení je pěkné, tempo dobře stupňované a závěr trefený bez zbytečného patosu. Důkaz toho, že i pitomoučký scénář může při troše zručnosti poskytnout základ pro slušné horrové sci-fi.(23.1.2006)

 • Kaka
  ***

  Solidní temné survival dobrodružství, těžící především z režijní invence, charismatu hlavního hrdiny a výtečných technických fíglů. Přeživší postavy jsou pouze zběžně zkratkovitě načrtnuté, takže nám víc než základní psychologické rysy nenabídnou. Těžko se s nimi budeme nějak hlouběji ztotožňovat. Všechny navíc přebijí charakter nejpodstatnější a tím je Riddick alias Vin Diesel, který ma alespoň v této roli charismatu na rozdávání. Atmosféra je vynikající a zaujme rovněž výtečná práce se světlem a kamerovými filtry. Zde platí to pořekadlo, že méně je někdy více. Malý rozpočet, jednoduché téma (pár ztroskotanců skončí na planetě obývané vetřelci) a nakonec se z toho vyklube vcelku solidní a velice dobře koukatelné béčko. Škoda až přílišné přímočarosti příběhu a slabší (resp. příliš počítačově vypadající) vizuální efekty.(9.7.2006)

 • movie
  *****

  Při druhém shlédnutí mě tenhle film úplně dostal.Naprosto dokonalé...Vynikající režie, kamera, atmosféra...(12.8.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace