Černočerná tma

Pitch Black

Čiernočierna tma

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2000, 109 min (SE: 112 min)

David Twohy

David Eggby

Graeme Revell

Tom Engelman

Rick Shaine

Při druhém shlédnutí mě tenhle film úplně dostal.Naprosto dokonalé...Vynikající režie, kamera, atmosféra...(12.8.2002)

seznamte se. richard b. riddick - uprchlí vězeň a vrah. další obsazení - TO co dostalo zena. a taky aliho. a taky....... . je fakt, že dřív by jsme na takovýto film čučeli s otevřenou pusou. já můžu napsat, že po hodince všemožného seznamování s čímkoliv, se mi film začal líbit. pak totiž začíná boj o přežití, V.D. konečně začíná dostávat prostor akčního hrdiny a hlavně podobný prostor dostávají též ONI !! nikdo nás neláduje přehršlem efektů, ale hrůzu a napětí mají vytvořit zvuky (nebo hlavně SKŘEKY), hudba a ,,proměnlivost" obrazu. ale za horor, bych to nepovažoval.(10.9.2005)

Tento film som videl naposledy v roku 2002 a odvtedy som uz nan takmer zabudol a musel som si ho teda zopakovat. A vobec to nelutujem. Vsetko akokeby som zazil v premiere. Najprv vynikajuca atmosfera, ktora mi jasne sepkala akesi ticho pred burkou a samotny nazov mi napoveda, ze tie 3 slnka raz zmiznu a zacne peklo. Vin Diesel je ako vzdy cool, Cole Hauser mi tam liezol trosku na nervy, ale tak dalo sa a ostatni v pohode. Pokracovanie Kroniky temna, ktore natocil tiez reziser jednotky David N. Twohy som nikdy nevidel, takze to bude moja skutocna premiera a tesim sa aj napriek slabsim hodnoteniam... 11.08.2009 __________ Vin Diesel - (Richard B. Riddick) +++ Radha Mitchell - (Carolyn Fry) +++ Cole Hauser - (William J. Johns) +++ Keith David - (Abu al-Walid) +++ Lewis Fitz-Gerald - (Paris P. Ogilvie) +++ Claudia Black - (Sharon Montgomery) +++ Hudba: Graeme Revell +++(4.10.2007)

Černočerná tma počítá s vaší znalostí Vetřelce - má podobný koncept, ale nepracuje s ním s takovou pečlivostí. Značně zjednodušuje sci-fi prvky, zkresluje realističnost (atmosféra a klima planet se vůbec neřeší), ale o to dříve přináší kupu mrštných příšer a s nimi všudypřítomný pocit nebezpečí. Atmosféra je poměrně hutná hned od počátku, i nekonečné světlo tří Sluncí dokáže působit podobně znepokojivě jako "černočerná tma". Tempo zůstává u plíživého nebezpečí s tím, že zběsilá akce ja na dosah ruky, ale přímo k ní nikdy nedojde. Škoda, že film je dosti přímočarý a postavy dvourozměrné, kromě Riddicka dokonce nezajímavé a zapomenutelné. 7/10(1.12.2013)

Ultimátne béčko, ultimátne guilty pleasure. Pri každom ďalšom pozretí (doteraz ich bolo asi sedem) sa bavím lepšie a lepšie. Jeden z najúprimnejších sci-fi nárezov za posledných desať rokov. Vin Diesel už nikdy nebude taký cool.(18.6.2007)