poster

Černočerná tma

 • USA

  Pitch Black

 • Slovensko

  Čiernočierna tma

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 2000, 109 min (SE: 112 min)

Režie:

David Twohy

Kamera:

David Eggby

Hudba:

Graeme Revell

Producenti:

Tom Engelman

Střih:

Rick Shaine
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: Jim Wheat, Ken Wheat, David Twohy .. Dobře zpracované a zahrané sci-fi vyvraždování. Diesel u mě ovšem nijak nezabodoval a celkově ho nemusím. A dělat tomu "pokračování" bylo zcela zbytečné...(19.3.2005)

 • Skejpr
  *****

  Naprosto fantastický sci - fi béčko. Na nic si nehraje, a ukazuje nám, že i s malým rozpočtem se dá udělat spousta věcí. Hercí skvělí, Vin Diesel je zmetek k pohledání, skvělá práce se světlem a tmou ("extremely bad timing"), výborný nestvůry a zajimavá hudba (byť samostatně neposlouchatemná, vyjma hlavního motivu). Film se stal Kultem zcela zaslouženě. Černočerná tma je skutečně kvalitní filařské dílo, o jeho mladším bratříčkovi už se to bohužel říct nedá.(22.1.2006)

 • Pohrobek
  ***

  Neuvěřitelně potrefený scénář, který nás na druhou stranu alespoň oprostí od přílišných požadavků. Film byl točen v dost zajímavém, atmosférickém prostředí, takže se dokázal vyvarovat častých žánrových slabin a skutečně slušné a poměrně drahé triky jsou využity pouze na správných místech, čímž nechci říci, že by jich snad bylo jakkoli málo nebo, že by nepůsobily dostatečně efektně. Z hereckého hlediska je ale jenom špatným vtipem tady hledat nějaký opravdový výkon a zahrál-li Diesel třeba i zatím nejlépe, neznamená to vůbec, ale naprosto vůbec nic!(18.4.2005)

 • Matty
  ****

  Není to nic originálního, kterak skupinku ztroskotanců ohrožuje zlo neznámého původu. Není to nic příjemného ztroskotat na planetě se třemi slunci bez vody a s masovým vrahem v zátylku. Není to námět, hodný filmu s velkými ambicemi. Spíš by pasoval k nevyhajpovanému béčku, kterým Černočerná tma skutečně je a bohudík ničím víc být netouží. První „slunečná“ část je skvělá! Nevíte, co očekávat, obraz je nepříjemně vybledlý (občas modrobílý, občas nažloutlý), Riddick vzbuzuje úctu a respekt, přičemž to pravé zlo jenom tušíte někde pod povrchem. A pak přijde tma a originalita odejde společně se světlem za Riddickovým drsňáctvím. Ale pořád je to zábava. Laciná vyvražďovačka, klopýtající od Vetřelce k Vetřelcům nemusí nutně být špatným filmem. Byly by to bývaly lepší ***, ale díky sex-appealu Radhy Mitchellové a svalům Vina Diesela to jsou horší ****. 75% Zajímavé komentáře: Kaka, Visáč, jondzavid, Frankie(11.2.2006)

 • Gilmour93
  ***

  „They say most of your brain shuts down during cryo-sleep. All but the primitive side, the animal side. No wonder I'm still awake.“ Pozměněný původně zamýšlený závěr s Riddickovou smrtí ukázal, že hoši z Universalu myslí nejen politicky, ale hlavně ekonomicky, protože Černočerná tma posloužila Dieselovi jako báječný odrazový můstek pro další kariéru. Jenže.. To by se o něj nesměl při nedotočeném saltu v podobě xXx a dalších podobných tragédií udeřit do hlavy a pak už jen bezvládně padat a padat..(21.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace