Černočerná tma

• USA Pitch Black (více)

Během letu po odlehlé cestovní trase dojde k nehodě a osobní loď se čtyřiceti pasažéry je nucena nouzově přistát na planetě, kterou zvolí počítač jako tu nejvhodnější. Již během přistání většina pasažérů zemře. Přežije jen malá skupina poněkud nesourodých pasažérů. Pilotka Fryová, pár civilistů, žoldák Johns, který převáží do vězení vraha Riddicka, jenž má zvláštní schopnost vidět ve tmě. Všichni se vydají hledat vodu. Cestou míjejí kostry obrovských zvířat a dojdou až na starou geologickou základnu, kde objeví záchrannou loď, s kterou by mohli z planety odletět. Když jeden z trosečníků zmizí, Fryová se spustí do jeskyně a najde tam už jen jeho ostatky. Planetu totiž obývají létající masožravé příšery, které útočí jenom ve tmě, protože je světlo odpuzuje. Postupně zjišťují, že nestvůry vylézají z podzemí jen při zatmění místních sluncí. Jednou za 22 let postihne planetu totální zatmění. Ten den se blíží... (TV Nova)

Legonard1

Parádne sci-fi s kvalitnými hereckými výkonmi, ktoré ma dostalo svojou jednoduchosťou. Film dobrý pre milovníkov sci-fi, ale aj pre ľudí ktorý to až tak v láske nemajú. ()

Ragnar

I s málem lze dokázat mnoho. Tedy, ne že by Vin Diesel byl "málo". Jeho ztvárnění Riddicka je prostě bezchybné. Hlášky z obou dílů Černočerné tmy by si zasloužily, aby byly vytesány do žuly. Nezapomenutelný výraz Riddicka, když se ptá "A kde je teď ten tvůj Bůh?" Lehce hysterická otázka R. Mitchell "Co je tak úžasnýho na tvým životě, že se tak bojíš smrti?" A další a další. Téměř co věta to perla. Atmosféra, primitivní, ale zneklidňující monstra, Riddickův chlad a pohrdání smrtí i "modrookým ďáblem", jednoduchý, avšak krásně zpracovaný příběh a úžasné, leč poněkud klišovité vyvrcholení. A Riddickovi oči. Kromě toho mám plný zuby klaďasů, co zachraňují zadky jiným, protože se jim pak v noci dobře spí. Richard B. mne fascinoval svou mentalitou typu každý sám za sebe, ačkoli to není krvežíznivá bestie, ale jen chlap zvyklý na nikoho se nespoléhat. Inteligentní a svým způsobem i čestný Riddick mi přijde jako třetí typ hrdiny. Ani světlý, ani temný, ale šedý. Z mého pohledu není absolutně nic, co bych mohl vytknout. ()

pekkanik

K tomuto filmu som sa dostal vlastne veľkou náhodou, tak som si povedal, bože, Diesel, ale však to nejako vydržím. A postupne ma to začalo zaujímať a baviť, ku koncu by ma od obrazovky neodtiahol ani svalovec dieselového typu a na záver som mal chuť tlieskať. Malý rozpočet z toho filmu priam trčí, preto klobúk dolu pred výsledkom - od Aliena jednoznačne najlepšie akčno - thrillerové sci-fi. ()

Mate0

David Twohy natočil béčkové scifi,ale se skvělou atmosférou,efekty a výkony....A jak VD moc nemusím tak tady mi isedl,a když se dívám po xkráte stále mě tento film baví a těším se na letošního nového Riddicka !! ()

Gridd

Pozdě, ale přece. Vin Diesel jako Riddick je to nejlepší co mohlo tvůrce filmu napadnout. Do této a od té doby prostě nedokázali pro Vin Diesla vytvořit roličku, která by mu takhle sedla. Miluju hordy alijenů, který nemůžete porazit u musíte bojovat o život. Samozřejmé je to, že hodně lidí musí umřít a to včetně "hlavní postavy" Radha Mitchell. Sci-fi zážitek numero uno ()

zimi

Já se nudil, jako by to natočil špatný student, vše předvídatelné efekty moc nic! Ani Vin to nezachránil, rači koukněte na dvojku! To je jiná liga(tei můj názor)! ()

Akatinka

Nemůžu tvrdit, že by to byl bůh ví jakej zázrak, dokonce jsme to po dvaceti minutách chtěla vypnout, ale nakonec se rozjel děj a začalo to dávat smysl. V podstatě, to nebyl špatný film. Je to ten z filmů, který vidíte jednou za jeden dva roky a úplně vám to stačí.... Ale za jedno shlédnutí posle mě určitě stojí. ()

Dexies

Moje představa o sci-fi s nádechem hororu ... vše splněno do puntíku ... kulisy na slušné úrovni, charaktery lidí na bodu mrazu a o to to bylo lepší ... Vin Diesel se narodil pro tuto roli ... závěr je možná trochu odhadnutelný, ale co, rád se na tento film znovu kouknu ... a je tu tak krásný západ slunce :D ()

debuggercz

Nejlepši film, kde hrál Vin Diesel postavu Riddicka. Pokračování s názvy Riddick: Kronika temna a Riddick vaří příběhově doslova z vody ()

lordlisak2

Určitě dobře natočený sci-fi film s Vin Dieslem v jedné z hlavních rolí. Ale už celkem ohraný scénář (spoiler) (něco se zvrtne a skupinka přeživších je ve smrtelném ohrožení též - jistě jste viděli alespoň jeden film s podobným scénářem). doporučuji všem kdo se chtějí "lekat". Lordlisak2 ()

Lazy87

béčko?! Tak tohle bylo mimořádné béčko. Atmosféra jako průjem a kupodivu i Diesel zahrál dobře. Tento film mě mile překvapil, tento žánr je moje krevní skupina, dokonalé to sice v žádném případě nebylo, ale já prostě takové alien filmy můžu. Jinak moje první setkání s Riddickem. ()

Jinrey-1

Hmmmmm, loď plující si vesmírem, náhle ztroskotající vinou meteoritů a její následující pád na planetu s abnormálním světlem, způsobeným vlivem třísluneční soustavy. Navíc převáží různé osoby z nichž jedna je nebezpečná, ale ne zas tolik jako tajemství totohle obyvatelného šutru.......... Černočerná tma byla pro mně zajímavá zkušenost a neokouká se mi ani kdybych ji viděl 200x. Vin Diesel zde předvedl svou skvělou postavu a ukázal, že role nabušenců mu sedne. Tohleto je vesmírný akčnák s hororovými prvky. Doporučuji pro každého, kdo je schopen ocenit těch málo vesmírných filmů, které mají to štěstí dostat se tak vysoko. ()

+sfinx+

Úžasná atmosféra za vydatného přispění hry s kamerou. Téma ztroskotání je u mne velmi ceněno - pokud se to týká prostředí cizí opuštěné planety, pak snad ještě více. Jenže příběh není tím, co bych tu čekal. Je to jen jakýsi klon Resident evila o postupném ubývání členů prazvláštní jednotky za přispění odporných bestií. A to je vše - vyjma několika odboček se příběh stále drží tohoto primitivního konceptu. Riddick mi byl také milejší v Kronice temna - nemá to být normální člověk, kterým občas zahýbají emoce více, než s otcem který ztratil syna. Má to být kliďas, ne je nějaký chlápek s brejlema, kterýho přemůže kdejakej feťák.. Škoda, mohl to být plný počet. ()

honza.g

Zbytečný film. Víceméně předvídatelný děj, pár nelogických momentů, žádná myšlenka v pozadí. Velká nejasnost jádra příběhu - čím se ta obrovská hejna létajících potvor živí, když tam zrovna neztroskotá nějaká vesmírná loď. Slabí 2* za pár hlášek, dobrou hudbu a nějaké ty efekty a filmové scenérie. ()

StaryMech

Bůhvíkolikáté nedonošené děcko Vetřelce, zdatně se batolící, vlastně svištící s dobou. Příběh podle nadužíváním ohlazeného kopyta, figurky vystříhané z komiksu, rytmus reklamy, plné nasazení počítačové techniky.... A ještě se zjevně ušetřilo. Slovy jednoho amerického recenzenta : Nakonec zbyli tři, to je o tři víc, než by se slušelo. ()

LarisaDavid

Obsahuje spojlery: Toto bol film, pri ktorom som sa "zamilovala" do Vina. Celkovo je to pre mňa film, ktorý si pozriem opakovane. Ale nechápem scenáristu ako charakterovo "vystaval" Riddicka, keď nechce zarezať dievča aby bolo návnadou, ale na konci filmu by pokojne odletel a nechal ju aj spolu s ostatnými napospas osudu, takže by ju v podstate aj tak zabil... ()

Rathe

Docela hezky vymyšlený scénář a i poměrně dobře propracovaný film. Diesela jako herce mám hodně rád a do téhle role mi pěkně seděl. Na konci ta smrt - pro mě naprosto nečekané a za to palec nahoru. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

13.02.2023

Zatímco Vin Diesel mluví o rodině a čelí novému nepříteli v čerstvých ukázkách na desátý díl již mírně utahané série Rychle a zběsile, myslí herec a producent bokem i na svoji druhou významnou… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)