Černočerná tma

• USA Pitch Black (více)

Během letu po odlehlé cestovní trase dojde k nehodě a osobní loď se čtyřiceti pasažéry je nucena nouzově přistát na planetě, kterou zvolí počítač jako tu nejvhodnější. Již během přistání většina pasažérů zemře. Přežije jen malá skupina poněkud nesourodých pasažérů. Pilotka Fryová, pár civilistů, žoldák Johns, který převáží do vězení vraha Riddicka, jenž má zvláštní schopnost vidět ve tmě. Všichni se vydají hledat vodu. Cestou míjejí kostry obrovských zvířat a dojdou až na starou geologickou základnu, kde objeví záchrannou loď, s kterou by mohli z planety odletět. Když jeden z trosečníků zmizí, Fryová se spustí do jeskyně a najde tam už jen jeho ostatky. Planetu totiž obývají létající masožravé příšery, které útočí jenom ve tmě, protože je světlo odpuzuje. Postupně zjišťují, že nestvůry vylézají z podzemí jen při zatmění místních sluncí. Jednou za 22 let postihne planetu totální zatmění. Ten den se blíží... (TV Nova)

Zahanator

V první polovině jsou to hotové filtrové orgie a občas se dostaví pár dementních momentů, ale po neskutečně skvělé scéně se zatměním (záběry obrovské planety stoupající nad obzor jsou hrozně cool) už je to jenom paráda. Celkově je to sice béčko jak poleno, ale řada tvůrčích nápadů jej staví mnohem výše. ()

padlar

Hodně povedená sci-fi. Ač moc nemusím Vina Diesela, tak role Riddicka mu sedla jak ušitá. Dobře namixovaný je i zbytek trosečníků. I když, co si budeme nalhávat, tak od začátku je jasné, že většina z nich se konce nedožije. Nicméně počet a složení přeživších bylo nakonec zcela odlišné od mého počátečního odhadu. Film se já rozdělit v podstatě na poloviny - světlo / tmu, pomaleji plynoucí snahu trosečníků o záchránu v žáru sluncí / zběsilý útěk tmou před místními vrcholovými predátory. ()

Crucifere

Pitch Black je snad první film, který jsem sháněl na videu a který se mi taky podařilo koněčně natočit na pásku. Tehdy jsem byl z něco doslova nadrženej, ale po dekádě roků se bohužel nedostavil ani ten nostalgický pocit. Bohužel, možná mě nakazili jiné sci-fi za ta léta. ()

ronin zabak

SCI-FI na které se několikrát můžu podívat. Záživný, dramatický, zkrátka skvělý. Možná by to dostalo 5 hvězd, kdyby tam nešaškoval Diesel jako nezničitelná, tvrdá a bezkompromisní hora sraček z Vitalandu ()

burg

Perfektní sci-fi s výbornou atmosférou. Nevím, jestli bych se chtěl potkat ať už s Riddickem, nebo jen s vesmírnýma příšerkama. A jako bonus jakž takž hrající Vin Diesel! ()

bycer

Perfektní minimalistické scifko se špetkou hororu, skvělou atmosférou, perfekní "přeexponovanou a poté zase "podexponovanou" kamerou a béčkovou brutalitou a hláškami. ;) Vin Diselův nejlepší film ()

Alesss

Drze přímočará a nekompromisní sci-fi jízda bez popcornového patosu, která to hrne před sebou jak buldozer, na nic moc si nehraje a přitom má tolik nápadů, že všichni vetřelci by si mohli jít lízat svý kyselinový prdele. Je to víc jak "béčko", Diesel jen víc jak Diesel a australská cérka Radha Mitchell předvádí skoro "High Art" už jen proto, že tam je :-))). No a už mi zbývá pochválit jen Revella. za muziku, Wheatovic doubleteam za vymakanej scénář, Twohyho za vrcholnej režijní výkon, "Jacka" Rhianu Griffithovou za její menstruační problémy a... A to by mohlo stačit. ()

Adlers

Skvela netuctovka, narazil som na to uplne nahodou na amfiteatri - navsteva naslepo. Hlavne ta tajomna atmosfera by sa dala krajat, a asi hlavne ta robi tento film takym dobrym aky je. U mna za 5, bez debat - najma za tu netuctovost a atmosferu. ()

mina_harker

Hvězdičku dávám za to, že jsem se celý film prosmála trapným efektům, studipidnímu chování postav, absenci jakékoliv logiky a hrubě podprůměrným hereckým výkonům (cokoliv kterákoliv postava vypustí z úst je naprostá perla :-) ). ()

kriplozoik

Ano, je to sice béčko a má tu a tam hluchá místa, ale velmi mě to bavilo. Co se mi líbilo nejvíc, byla celková atmosféra, jak ta externí, na planetě (kdo by řekl, jak moc k atmošce přispějí barevné korekce?) tak ta interní, ve vztahu mezi Riddickem a ostatními přeživšími. Nízký rozpočet byl sice znát, ale nijak mi to nevadilo. Režijně se mi to zdálo obstojné ale průměrné, ba po odhalení prvotní zápletky už mi zbytek přišel víceméně lineární. ()

batuzekk

Na ten film se můžu podívat pokaždé, když nevím co by ... Zkrátka Diesel mě zatím nezklamal v žádné své roli a tuhle mám nejraději ! :) 5* ()

Dodge-I

Uz dlouho jsem nemel chut na whisky, jako u tohoto filmu - tahle reklama je povedena ;-) No dobre, tak tu mame trochu posetilosti, nabozenske, genderove a scenaristicke, nemluve o zravych potvorach, ale dobro nakonec zvitezi, skutecny lump bude potrestan a zaverecny prulet nad prstencem se vyrovna zapadu Slunce na Zemi... Lepsi becko - to za ty lehke baterie ;-) ()

Keledaia

Opravdu skvělý film, ve všech směrech. Když jsem to viděla poprvé, myslela jsem si, že je to prostě dobrý film, rozhodně ne špatný, ale vůbec nijak úchvatný (vetřelcofil no, mě jentak něco nezaujme). Od té doby jsem Pitch Black viděla několikrát a uvědomila jsem si, že jsem vlastně zatím neviděla (od doby Riddicka) film (žánrově), který by jej překonal. Spíš člověk plave v samejch srač-ách aby občas, jen velmi pomálu, našel nějakou dobrou perličku, kterou bezpochyby Riddick je. ()

clubland

Strašné, hrozné, trápne a neviem, aké zlé ešte! A to som si myslel, že Kin-Dza-Dza je vrchol hlúposti. Ja proste tieto sračky nemusím. ()

Bednobuch

Moc pěkný začátek kariéry dnes slavného Diesela. Pěkné, promyšlené s ucházejícími triky. A tenkrát neznámý Vin tam hraje slušně. Ale celkový dojem z filmu je nadprůměrný. ()

m62

Prvýkrát som tento film videl náhodou a nič som o ňom nevedel. O to bolo moje prekvapenie príjemnejšie.Hutná atmosféra pripomínajúca Votrelca, pôsobivé prostredie a jeden z najcoolovejších hrdinov všetkých čias (ostatne Vina Diesela som dovtedy nepoznal a podľa mňa to bol jeho najlepší film). ()

Legonard1

Parádne sci-fi s kvalitnými hereckými výkonmi, ktoré ma dostalo svojou jednoduchosťou. Film dobrý pre milovníkov sci-fi, ale aj pre ľudí ktorý to až tak v láske nemajú. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

13.02.2023

Zatímco Vin Diesel mluví o rodině a čelí novému nepříteli v čerstvých ukázkách na desátý díl již mírně utahané série Rychle a zběsile, myslí herec a producent bokem i na svoji druhou významnou… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)