Černočerná tma

• USA Pitch Black (více)

Během letu po odlehlé cestovní trase dojde k nehodě a osobní loď se čtyřiceti pasažéry je nucena nouzově přistát na planetě, kterou zvolí počítač jako tu nejvhodnější. Již během přistání většina pasažérů zemře. Přežije jen malá skupina poněkud nesourodých pasažérů. Pilotka Fryová, pár civilistů, žoldák Johns, který převáží do vězení vraha Riddicka, jenž má zvláštní schopnost vidět ve tmě. Všichni se vydají hledat vodu. Cestou míjejí kostry obrovských zvířat a dojdou až na starou geologickou základnu, kde objeví záchrannou loď, s kterou by mohli z planety odletět. Když jeden z trosečníků zmizí, Fryová se spustí do jeskyně a najde tam už jen jeho ostatky. Planetu totiž obývají létající masožravé příšery, které útočí jenom ve tmě, protože je světlo odpuzuje. Postupně zjišťují, že nestvůry vylézají z podzemí jen při zatmění místních sluncí. Jednou za 22 let postihne planetu totální zatmění. Ten den se blíží... (TV Nova)

rakovnik

Sci-fi horrory mám rád. Ty povedené patří mezi mí nejoblíbenější filmy. Pitch black je povedený akční sci-fi film. Tajemný začátek je napínavý a slibující určitě zážitek...druhá polovina je akční a rychle ubíhající. Jako celek velmi dobrá sci-fi. ()

Martin741

Scenar k Pitch Black je sice vykradackou Alien trilogie, ale to mi vobec nevadi : hororova atmosfera slape naplno, herecke vykony su slusne /hlavne Mitchell sa mi lubila ..../, + vyhravky s kamerou, rozne zaujimave reziserske napady a pochopitelne aj akcne sceny. Pan Vin Benzin je svalnaty, zahral to fakt na urovni. Vyborny horor 98 % ()

MrPierc

Film sice nebyl nějak trikově na výši, ale také to nebylo úplně levně vypadající. Výborná atmosféra po celou dobu filmu + dobré střihy či pohledy Riddicka nebo nestvůr dělají tento film velmi zajímavým. Zrůdy se mi velmi líbily díky jejich masivním lebkám s bočními víčnělky. Vin Diesel se tam velmi hodil. Příjemné překvapení ()

WoWoW

Černočený Diesel!!! Vin v životní formě, skvělý nápad, Riddick je suprová postava a atmosféra, která má vše, co správná atmosféra potřebuje. Takže nedostatky se vytrácí, skoro. ()

Attta

Jeden z mála dobrých filmů ve kterém hraje Vin Diesel. Parádní akce plus zajimavé prosředí, atmosféra a příběh. ()

O´Neill

Dnes se dá říct, že už nostalgická záležitost, na kterou se opravdu nezapomíná. Vin Diesel pro fanoušky válí, pro hatery je strašný - takhle to vždy bylo, je i bude. Pro mě, jako fanouška, je úžasný a nemůžu si stěžovat. David Twohy dělá s kamerovým filterm pěkné psí kusy a na prostředí si nemůžete stěžovat. Navíc perfektní hudba Graeme Revelleho nám zajistí opravdu dobrou, napínavou i stísněnou atmosféru. Krásných 80%. ()

joker.george

Efekty asi neoslňovaly ani v době vzniku, ale dá se přimhouřit oko nad tím, že k dispozici nebyl potřebný rozpočet. Už tenkrát ale muselo někomu dojít, že ne všechny filtry vypadají pěkně a mají kýžený efekt. Na začátku se ještě daří pracovat s postavami, přijít s nejedním nápadem, ale čím déle příběh pokračuje, tím víc se ukazuje, že se jedná jenom o (ne)sympatické béčko. ()

ad

V podstatě neuvěřitelná, ale opravdu neuvěřitelná kravina, která je ale tak neodolatelně neuvěřitelná, že ačkoliv bych možná i chtěl, nemůžu jít pod tři :) ()

JohnRambo

Vymakaný sci-fi akčňák s bezchybným Vinom Dieslom ktorý si hravo poradí aj s nočnými vraždiacimi príšerami alebo divákmi ktorí chcú napínavú akčnú jazdu. ()

dubinak

Pitch Black v podstatě nenabízí nic nového, ani unikátního. Vizuálně to zpočátku dost ničí oči a nemyslím to tak, že by to způsobily tři Slunce. Vin Diesel se na tu roli úplně nabízel a zvládl jí očekávaně dobře. Nicméně je to prostě béčková záležitost s občasnými chytlavými hláškami, ale ne moc nápaditě stvořeným ,,zlem". Bylo ale zjevné, že si díky bohu film na nic nehraje a všeho bylo tak akorát. Zabavilo mě to, ale nijak zvlášť neohromilo. ()

C0r0ner

Jak už jsem psal u Kroniky temna, tak Riddicka považuji za jednu z nejlepších postav v historii filmu vůbec. Vin Diesel se na tuto roli hodí úplně přesně a dělá tak z průměrné Černočerné tmy velmi nadprůměrný zážitek. Horor to byl takový normální, ale nekompromisnost scénáře a neokoukané prostředí z tohoto filmu dělají něco trochu víc. 85% ()

Phos4rus

Film hodnotim tak jak hodnotim. Hodnoceni bych rozdelil do nekolika "sekci" 1.) Kamera: Někde pana Twohyho popadla opravdu muza pouzivat tak zmatene zabery, ze z toho musel byt pomateny i on sam. V hodne zaberech sem hledal, co by mi mely ukazat, nestihl jsem to. JIste, chapu, kdyz ma kratky zaber zpusobit dezorientaci divaka. Ale takovou? 2/5* 2.) Střih: Obcas by se nasly chybicky, kde script byl akorat na svacine, ale jinak si myslim, ze docela slusna prace. Co ti strihaci museli mit prace...3/5* 3.) Hudba: Ano. Ano. Ano. Toto je hudba, ktera ma znit v akci a hororu...Super basy a dobre zvukove efekty jeste k tomu proveri, jak dobre mate ozvucenou vasi domaci soustavu.5/5* 4.) Pribeh: Chlebose bych opravil, prvni den videl Blair Witch, pak si precetl knizku Roberta Fabiana(vrele doporucuji) Mezi dvema slunci, a pak napsal scenar. I kdyz? Nebylo to naopak??? Kdo vi.3/5* 5:) Vin Diesel: Jeho herecky vykon nijak moc neobohatil moji predstavu o "20-ti milionovem" herci2/5* Takze to mame 2* za kameru, 3* za strih, 5* za hudbu, 3* za pribeh a nakonec 2 za Vina Diesela=15*/5 sekcema= 3 HVEZDY ()

ic

Co se na tomhle opravdu povedlo je atmosféra, která mě ani na sekundu nedovolila vydechnout. Začátek je sice takový béčkový ale pak se jakoby něco zlomí a jediné co bych ještě chtěl je další pokračování... a další a další. Atmosféra je prostě fascinující. Další pokračování: Riddick: Kronika temna (2004) by tu už sice bylo, ale dal bych si víc XD. ()

Andre3000

Nápad nebyl špatný a i realizace se docela povedla. Až na pár triků. Občas se mi také nelíbilo chování některých lidí, ale to už v podobných filmech bývá. Celkově ale pro mě i přes dávku napětí nesplnil tento film má očekávání. ()

pakobylka

Tma je správně černočerná, fauna cizí planety je stejným dílem pozoruhodná jako hladová, charaktery postav se vyvíjejí uspokojivě ... v podstatě jsem dostala, co jsem chtěla. P.S.: Rozhodla jsem se, že nebudu meditovat nad rovnováhou místního ekosystému. Jako nezasvěcenému pozorovateli se mi může zdát krajně nepravděpodobné, že nebohá zvířátka zůstávají naživu, ačkoli už dávno snědla veškerou dostupnou potravu ... jakoby měla dost času trpělivě čekat, až se setmí ... jakoby skálopevně věřila, že jim osud v pravou chvíli předhodí k obědu nějaké vesmírné trosečníky. Ale neznám metabolismus zvířátek a neznám planetu - co by si asi tak pomysleli mimozemšťané, pokud by se neplánovaně ocitli kupříkladu na Sahaře ... nebo naopak na severním pólu ... ()

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

13.02.2023

Zatímco Vin Diesel mluví o rodině a čelí novému nepříteli v čerstvých ukázkách na desátý díl již mírně utahané série Rychle a zběsile, myslí herec a producent bokem i na svoji druhou významnou… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)

Legendy o slavných návratech

Legendy o slavných návratech

14.08.2009

Dnes si dáme tři drby, které jsou natolik zajímavé, že je neobejdeme i navzdory vysokému faktoru kachnovitosti. První tvrdí, že Bryan Singer by rád režíroval celovečerák Battlestar Galactica. Někdy… (více)