Napětí v Labuti se stupňuje. Bouchner tu řádí jako černá ruka, gestapo zasahuje a Petr stojí před složitou volbou. Pustí se do nerovného zápasu s Gruberem... nečeká ale podraz od blízkých. Kdo mu háže klacky pod nohy? A jak to ovlivní jeho vztah s Bárou? (TV Nova)

BarryLyndon

Tak jsme v polovině druhé řady a musím přiznat, že to kvalitativně hodně skočilo nahoru. Už se točí i v exteriérech. Přitlačilo se na dramatické linky a lépe se pracuje s postavami, kde snad nikdo není černobílý a tvůrci mají btw nakoukané Succession a místy to hodně tlačí jako téma. Taky to vytahuje docela povedeně některá protektorátní témata, které třeba filmy vůbec neumí nebo ignorují. Vyloženě lahůdkový tu je Pleslův nacistický záporák. Já se pořád nemůžu rozhodnout, jestli si z toho dělá srandu nebo ne.   Vůbec bych nečekal, že tu něco takového budu chválit a už vůbec ne třeba za LGBT linku, která je prostě lepší než podobné v zahraniční produkci.  Aktuálně klidně za 7,5/10 a mít tam postavy britský přízvuk, tak dám i víc. :))) ()