Tento film poodkrývá tajemství roztroušená po New York City, od střešních bytů na Páté avenue až po temná zákoutí Queens. Podezřelé motivy a očekávání jsou postaveny na hlavu, když nic není takové, jak se na první pohled zdá. (Apple TV+)

Fr

„RYCHLOST, KLID, IMPROVIZACE“…  Začalo to jako nějaká červená knihovna (až jsem se musel přesvědčit, jestli jsem tady správně). Teprve potom se z toho vyklubal „kruhovej“ příběh o tom, jak si oškubat svýho hejla. To je taková hra, na kterou (asi) nemáme všichni žaludek a přesto se můžeme stát její součástí. I když prej „Poctivýho člověka podvýst nejde“… Samo o sobě je to vyprávění celkem zdlouhavý. Fajn je, že to dává (hlavně na konci) smysl. Není to žádná akčňárna, ale poctivě budovaný drama s fajn rozuzlením. Takový nenáročný, ale fajn pokoukání.   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám macechu zlatokopku. 2.) Všichni po mně chtěj prachy.  ///  Thx za titule „Karel Himmer“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

dannyyy

Hooodně dobré! Uvažoval jsem nad plným hodnocením, ale uvidím a dám tomu den, jak se mi to, co jsem teď viděl rozleží v hlavě. Ojeb na druhou, na třetí, na čtvrtou, atd. Tolik ojebů bylo ve filmu, že jsem se chvílemi i ztrácel a už nevěděl, kdo co hraje :)) Nenápadný film, který rozhodně zaujme hravosti podfuků. Doporučuji! ()

zodiak217

Tak tento film má fakt dokázal upútať a bavil ma svojou dejovou výstavbou a zápletkou každou scénou. Toto dielo sa naozaj podarilo. Celý film sledujeme postupne od konca aby sme spoznali jednotlivé postavy a pochopili dejovú líniu do bodu, kedy sa všetky postavy a dejové línie prepoja, západnú do seba a my už chápeme kto hrá akú úlohu v tejto zamotanej hre lží a podvodov až kým nezistíme, že všetko je nakoniec inak. To ma práve bavilo, netušil som ako to môže skončiť, no záver bol rovnako parádny preto len môžem napísať tento film sa rozhodne oplatí vidieť a nudiť sa nebudete. Je zaujímavý, originálny, dobre napísaný a herecky obsadený. V dnešnej dobe, kedy už má človek pocit, že filmy sa námetmi opakujú dookola je to príjemné osvieženie svojim nápadom a spracovaním. ()

Arsenal83

Film typu kruhový objazd, kde sa všetko nakoniec spojí v jednom. Dobre prepojené postavy, nechýbali emócie, momenty prekvapenia, ale všetko to bolo také nevýrazné, čo je škoda, lebo inak to mohol byť sakra dobrý film a takto je len dobrý a nevýnimočný, hoci sa odlupoval postupne ako cibuľa. Pochvala aj pre nasvietenie Julianne Moore, ktorú dokázali dostať do polôh, aby vyzerala sťaby mladica a nie penzistka. ()

Anderton

Už dlhšie som si nepozrel podobne komplikovaný puzzle podvodnícky triler, takže ma Sharper veľmi potešil. Je fajn, že nejde o nič postmoderné plné čierneho humoru, ale ide sa na vážno od začiatku do konca. Našťastie sú komplikované podvody prehľadne napísané a nakrútené, takže stále vieme, kde sa zrovna v príbehu nachádzame, prípadne sa nám všetko osvetlí v nasledujúcej kapitole venovanej inej postave. Záver je možno trochu zbytočne riskantný, ale na čo zbytočne vŕtať do logiky, Sharper je totiž vo svojom žánri príťažlivý od začiatku do konca. ()

• Speváčkou na párty scéne je držiteľka ceny Grammy Samara Joy. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v New Yorku (New York, USA), v mestskej štvrti Long Island City, od 13. septembra 2021. (Arsenal83)