Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

wosho

Tak toto je průser, vedle kterého je spousta průserů úspšchem. A to už něco znamená. Něco tak diletanckého s obřím rozpočtem jsem dlouho neviděl. Nic, ale vůbec nic se této sobotě nedá nějak pochválit. Brrrrrrrrrrrrrrr!!! Je mě na blití. A jen díky trošku černému humoru (občas když Arnie zlikviduje nějakého naklonovaného padoucha) nedám odpad! ()

1860

Zajámavý námět, škoda že z toho museli udělat Schwarzeneggrovskou střílečku, ale i tak jsem se nenáročně bavil.. ()

dopita

Slušnej průměr, film rozhodně nedosahuje kvality předchozích Arnoldových filmů, ale nenudil sem se a kupodivu sem se občas i dobře bavil. ()

Paity

Je mi jasné, proč Arnie s tímhle u vás ostatních příliš neuspěl. Je to film v duchu Likvidátora. Prostě sci-fi, které u Arnieho už spousta lidí nebere. Mě se ale film líbil, ať už šlo o futuristickou helikoptéru, nebo shluk klonů. Já se bavil dobře. ()

Hanys_

Já ten film kdysi měl docela rád, ale teď to (hlavně v té druhé půlce) bylo .. prostě uff. Námět a všechny ty hi-tech vychytávky kolem hodně dobré, ale celé je to zabíté tím sterilním provedením, kdy fakt hlavně ta druhá akční půlka dokáže i uspat. A tím jak je špatná akce, ještě víc vynikne to Arnieho neherectví. ()

F.W.Colqhoun

When I said you should screw yourself, I didn't mean for you to take it literally. Spottiswoodovi nelze vyčíst, že by nevytěžil možnosti, které zápletka s klony nabízí. Lze mu naopak vyčítat, že využil všechny a  některé i víckrát, čímž dvouhodinový film zatížil. Film přetéká aluzemi na Blade Runnera, slavné filmy hlavního protagonisty, včetně přímých citací: (Virtual psychiatrist: Imagine: Two turtles are walking through the desert- / Shut up!) Dojde na každou myslitelnou situaci, implicitní etické riziko a záměnu, kterou zápletka nabízí. Periferii scény zahlcují zmínky o pokusu Microsoftu koupit stát Unie, reklamy na nákupy inteligentních panenek či produkty RePet, společnosti kopírující uhynulé domácí mazlíčky. Vůle využít všechno vede tak daleko, že film anticipuje některé nabízející motivy, které se objevily v pokračování BR 2049, např. myšlenku nadšené domácí virtuální společnice 'replikanta' :-) Schází naopak cokoliv svébytného. V první řadě Vangelis; soundtrack je tristní výkladní skříň generické hudby přelomu tisíciletí. Atmosféra není noirová, není naprosto žádná, přestože k jejímu navození skýtala zápletka a zvolené vencouverské lokace ideální podmínky. Postavám je jejich kopírovatelnost a nevyjasněná otázka identity pro samé střílení šumák. K filozofii se Arnoldův Adam dostane nejblíž ve scéně, kdy přenáší kočku v krabici... Jestliže v roce 2000 film nabízel alespoň zajímavé trikové scény, ve věku 22 let může 6. den fungovat jako kulisa pronuděného sobotního odpoledne, jemně kořeněná zábavným Arnoldovým hereckým výkonem. (Klonovat.) I might be back. ()

Hanes88

Ajajaj....jako velký fanda Arnolda jsem hodně zklamaný. Čekal jsem mnohem více a tohle se zvrhlo, až mě mrzí, že to musím říct, že je z toho fakt blbost. Jednu hvězdu dávám jen za snahu. ()

Prochy38

Trochu mě mrzí nízké hodnocení tohoto filmu. Když si to tu čtu, trochu rozumím a názor nikomu neberu, já na to mám jiný pohled. Arnold byl v tomto sci-fi výborný a samotný film mi přišel jako celkem orignální a dobře vymyšlený. Moc hezky se koukalo i na krásku S. Wynter. Filmů s klony moc nebylo a v této době si myslím, že nahodilo slušnou laťku. V tuto dobu Arnold moc dobrých kousků nenatočil a tento bych řadil mezi ty hodně dobré. ()

Lefty86

Kvalitní sci fi s Arnoldem . Arnie jako muž kterého naklonují a snaží se mu přebrat rodinu. musíte sledovat ať víte který je který :-) ()

Disease

Sice ne z těch lepších, ale rozhodně ne blbá Arnoldovka. Humor sice chvílemi poněkud křečovitý a na filozofický diskurz u těchto filmů také nejsem zvyklý, ale celkově docela zábavný kousek. ()

Paldiny

Dokonalý klon Total Recall čo má tú smolu, že máme originál stále v pamäti. 6.deň inak ponúka premyslenú víziu budúcnosti aká funguje po dejovej stránke, prináša pár zvratov a celkovo vtiahne a nepustí až do záveru. Isteže sú k videniu logické kiksy (ako to že budúcnosť nemá detektory kovov ?), ale prítomnosťou čierneho humoru a celkovo myšlienky, že Arnold dáva na hubu sám sebe, to zas tak tragicky neberiete. Čo už filmu sluší menej, papŕskomety a celkovo sterilná akcia nosiaca syndróm prístupného filmu. Inak sú ale efekty aj masky ok, výkričník proti nebezpečnej vede tiež a otázka nesmrteľnosti znovu otvorená. Ako oddychovka 6.deň nič nepokazí, teda pre Arnieho fanúšikov nie. ()

prezdivaka

Při sledování hereckého projevu Arnolda Schwarzeneggera jsem si vzpomněl na dokument o slavném režisérovi Paulu Verhoevenovi. Vyprávěl, jak s Arnoldem točill Total Recall. On vůbec neuměl hrát, repliky deklamoval, pohyboval se prkeně a emoce ve tváři neprojevil. Byl ale nesmírně snaživý, točil dvacetkrát jednu scénu a byl ochoten to udělat třeba čtyřicetkrát. Podle Paula to je nejpracovitější herec, kterého poznal. Na akční filmy se hodí znamenitě a někde je jeho poker face dokonce výhodou - Terminátor. Ve filmu 6. den ale jeho křečovité a toporné herectví vzbuzovalo smích a ještě podtrhlo ubohost scénáže, jehož základní myšlenka nebyla vůbec špatná. Nesměl by se ovšem spíchnout horkou jehlou. Kdyby se napsal tak propracovaně, jak si to přál Spielberg pro Minority report, mohl se stát klasikou žánru. ()

kwoky

Atmosféra tohohle filmu na mě funguje zatraceně dobře. Hlavně je zde výborná úvodní pasáž s představováním kulis, kdy je řečeno jen to nejnutnější, ale je to vysvětleno velmi jasně a názorně. Hodně musím pochválit zejména různé menší nápady, které dělají tenhle film zapamatovatelným. Mohl jsem trochu vypnout mozek a nerušeně si užít akčněji pojatou jízdu, protože už někde od půlky je naprosto jasné, kdo tady kope za jaký tým. Současně však musím filmu vytknout jistou naivitu a trochu dětinské vtipy. I přesto se na něj  rád podívám znovu. ()

gumolit

nápad celkom dobrý ale slabý scenár a dvaja Arnoldovia v jednom filme to tu už raz bolo :-)Ale aj jeden Arnold je na mna priveľa aj ked vcelku niektoré scény su dobré a aj vtipné hlavne ako si gangstri nevedia poradiť s hovoriacou bábikou :-) ()

Yoss

Počúvať dialógy v originále medzi Arniem a Arniem bolo jedno z mojich najväčších životných filmových utrpení. Arnie by mal iba napínať svaly, strieľať a zabíjať. Nie hovoriť. A už vôbec nie viesť filozofické debaty o živote, smrti a klonovaní! :-) ()

peto580

Arnold je proste Arnold. A kde uz vo futuristickych casoch nestaci jeden tak sa spolcia dvaja :) . Prekvapil ma vsak koniec. Cakal som nejaku srcervucu scenu kde klon pada na ukor toho praveho a krici mu ,,ja budem zit kratko, chod za rodinou,, ale nestalo sa. Inac Arnold je jeden z mojich najoblubenejsich hercov takze prijemna oddychovka so slabsim scenarom avsak myslienkami k zamysleniu ()

Cement73

Dobré herectvo Arnoldovi nikto neuverí. Starnúca kopa syntetických svalov už na akčné filmy nemá. Scenár mal síce dobrý nápad, ale je zle dotiahnutý. Herecké obsadenie je podpriemerné... pravdepodobne producenti počítali, že ARnie pritiahne (v čom mali iste pravdu), ale výsledok je poslabší akčný film, ktorý netreba pozerať viac ako raz. ()

filipvrbik

Moc zajímavé sci-fi o blízké budoucnosti, která už je opět současností, jak to tak bývá. Je tu spousta perfektních hi-tech nápadů (třeba televizi trefili výborně, pokud vím mazlíčci už se klonují dávno, Tesla jezdí sama, určitě i tak mluvící panna někde bude)... Sice to klonování netrvá dvě hodiny, ale jinak je to film se zajímavou hlavní myšlenkou- žít věčně? Ale kdo- film vyvolává víc otázek, než odpovědí, je to skoro, jako by to bylo od Phillipa.K. Dicka... Bohužel je to trošku moc akční a konec je trochu přitažený za vlasy, ale jinak je to super.. viděno v kině 2D (eng.)...80% ()

Emo-haunter

Nebylo to zas tak hrozné. Musel jsem vidět další snímek s mým milovaným Arniem. Mělo to pár hustých myšlenek, dobrej zvrat, slušná akce, krom té s letadlem, ta byla fakt divná. Mít to lepší konec, například že by dvojník zemřel a obětoval se pro rodinu, tak bych tomu dal i čtyři, ale ten konec se moc nepovedl, byl udělán za mě velmi slabě. I tak jsem si ale film celkem užil a nenudil se :) 6,4/10 ()