Hoši z Brazílie

• Česko Kluci z Brazílie (více)

Mladý židovský lovec Barry Kohler kontaktuje svůj velký vzor, Ezru Liebermana. Lieberman je po celém světě známý jako neústupný lovec nacistů. Kohlerovi se podařilo zjistit, že se skupina nacistů vedená dr. Mengelem má sejít na tajném shromáždění v Paraguayi, a informuje o tom Liebermana. Lieberman Kohlera odbude s tím, že ví, že Mengele se v Paraguayi skrývá. Zároveň Kohlera varuje před dalšími kroky, které jsou pro něho nebezpečné. Kohler však varování nebere vážně a pokusí se setkání nacistů nahrát. To se mu sice povede, bohužel je ale při tom odhalen. Mengele Kohlera nechá svými poskoky zabít. Kohlerovu vraždu Lieberman dokonce slyší v telefonu, protože k ní dojde právě ve chvíli, kdy Kohler svoji nahrávku přes telefon Liebermanovi pouští. Lieberman z nahrávky pochopí, že Mengele plánuje zavraždění 94 pětašedesátiletých bývalých státních úředníků během dvou let. Liebermanovi není jasné, proč nacisté plánují takovouto hromadnou vraždu, a začne sbírat informace o podivných úmrtích. Pozůstalé pro mrtvých dokonce sám navštěvuje. Při těchto návštěvách si všimne zvláštního vzhledu synů zavražděných. Vždy se jedná o tmavovlasé chlapce s modrýma očima, kteří jsou svým vzhledem doslova identičtí. Chlapci se chovají panovačně a povýšeně. Lieberman také zjistí, že všichni chlapci byli adoptováni. Adopci zprostředkovala bývalá dozorkyně nacistického koncentračního tábora, Frieda Maloneyová. Lieberman ji navštíví ve vězení, kde se Maloneyová nachází po svém odhalení právě Liebermanem. Maloneyová neochotně přizná, že miminka určená k adopci připlouvala z Brazílie. V té době se k Liebermanově činnosti připojuje mladík David Bennett, člen Organizace mladých Židů. Také on pátrá po okolnostech tajemné smrti Barryho Kohlera. Lieberman navštíví ve vídeňském biologickém ústavu odborníka na klonování a dochází k hrůznému zjištění, že se Mengele snaží naklonovat nového Hitlera. Co však Lieberman neví, je to, že velení nacistické tajné organizace Mengelův projekt ukončilo, a to právě z obav před pátráním Liebermana a jeho možnými kontakty na tajné služby světa. Nicméně Mengele rozhodnutí svých šéfů nemíní respektovat a je odhodlaný v projektu pokračovat dál sám... (TV Prima)

majo25

Osvedčení herci na čele s Peckom a Masonom i osvedčený režisér, škoda ale, že kvalita spracovania ma teda nepresvedčila. Rovnako ma nepresvedčil ani Olivier, ktorého som nespoznával, jak výzorom, tak hereckým výkonom. Námet o hľadaní skrývajúcich nacistov je pritom určite zaujímavý, rovnako aj sci-fi prvok o klonovaní ľudí, príbeh mal veľký potenciál bodovať. Laxnejšie spracovanie, triler bez napätia (!), dokonca viackrát odľahčený či dokonca v ojedinelých prípadoch až komický, ma preto sklamal. Celé to vyzerá ako dobrodružný film a nie ako triler. Jediným veľkým plusom filmu tak ostáva, že napriek dlhšej stopáži nenudí. ()

angel74

Věřím, že kniha amerického spisovatele a dramatika Iry Levina není špatná, nicméně její filmové zpracování mě moc nezaujalo a už vůbec nenalákalo k tomu, abych si ji přečetla. Dokonce ani herecké výkony mě nijak zvlášť neoslovily. Takže jediné, co opravdu mohu pochválit, je dramaticky výstižný hudební doprovod, o který se postaral uznávaný skladatel Jerry Goldsmith. (40%) ()

okkac

Mysleli jste si, že náckové zanikli s koncem 2. světové války? Omyl. I po 30 letech od jejího konce stále operují v Jižní Americe a kují pikle v čele s doktorem Josefem Mengele, který pomocí genetických experimentů a klonování, přivedl na svět 94 identických kopií Hitlera a doufá, že alespoň jeden z nich bude pokračovat v tom, co jeho předchůdce započal. Proto nechává postupně popravovat jejich adoptivní otce, aby věrně simuloval podmínky, ve kterých originální Hitler vyrůstal. Zkušený režisér, výborní herci a předloha Iry Levina (Stepfordské paničky, Rosemary má děťátko) pozvedají tento film do nadprůměru, i když je to především hlavně o dialozích a pomalém tempu, které může občas trochu nudit. ()

SoolenJV

Zábavný a napínavý thriller postavený na nápaditě vymyšlené zápletce. Gregory Peck namaskovaný k nepoznání a v záporné roli, klasicky skvělý Laurence Olivier a pointa, ze které zamrazí. Co kdyby? ()

tom88

Šokujúci film, navyše celkom dobre natočený. Je pravda, že mladšie publikum už ťažšie osloví. Rozhodne nemusí zaujať každého, ale stojí za pozornosť. Originálne spracovanie svetovej situácie danej doby. Dobre zahraté postavy. Gregory Peck ako Mengele , Laurence Olivier ako lovec náckov, no zaujímavé. Škoda, že film nebol strhujúcejší a že nedokázal viac zaujať počas celých dvoch hodín. 73% ()

Decker

Tenhle film si zaslouzi pochvalu kvuli poslednim 30 minutam, kdy se vse rozuzli a divak zacne chapat smysl cele zapletky. Dalsim plusem jsou samozreme dva vytecni herci v hlavnich rolich reprezentujici dva protipoly mezi dobrem a zlem. ()

filmmovier

Úplně na pět to není, ale prostě nemůžu jinak. Skvostné výkony Gregoryho Pecka a Laurence Oliviera bylo mimořádným zážitkem sledovat, zejména tedy ten Peckův, který si Mengeleho fakt vychutnává. Z toho filmu mrazí a dětští kloni jsou velmi, velmi znepokojiví. Režie je dokonalá a ačkoliv jsem předlohu nečetl, rozhodně bych to rád do budoucna napravil. Vize, kterou film nabízí, je opravdu nepříjemná a znepokojivá, a v tomhle podání teda obzvlášť. Výborný film, který ale na druhou stranu furt umí být i dost zábavný. Takže víte co? Ono to na těch pět je vlastně úplně. 90%. ()

A.L.E.S.

Myslím, že tady dostává příměr "šílený vědec" tu pravou vizáž, navíc když je okořeněna skutečnou postavou. Josef Mengele byl doktor filozofie a doktor medicíny a byl to šílenec opojený mocí se vším všudy. Prvně se mi nechtělo věřit, že jde o sci-fi, protože zde nebyly typicky viditelné prvky tohoto žánru, ale po čase jsem pochopil. Tomu filmu absolutně nemám co vytknout. Oproti dnešním sci-fi filmům, kde se to hemží supertriky, akcí a rychlostí příběhu, to pomalé slepování příběhu má taky něco do sebe a myslím, že díky tomu není děj tak předvídatelný. ()

Cushing

Něco tak praštěného se jen tak nevidí, stejně jako takhle neobvyklá smotanina žánrů a nevyrovnaná, mnohdy evidentně nedbalá režie. Lawrence Olivier v roli wiesenthalovského lovce nácků přehrává až za hrob (jo, přehrává DOBŘE!), Gregory Peck je coby Mengele lepší, kromě výstupů s Jamesem Masonem, kde jsou oba dřevění jako ti kašpárci v loutkovém divadle. Podivné! Nejlepší na celém filmu je ta vražda anglického gentelemana, násilíčko brutální, jinde zas kamera cudně od krve odvrátí oko (pokud to teda není vystříhaný). Pocity smíšené, jak jinak, ale za jedno vidění to stojí. Ovšem o dva roky staršímu Schlesingerovu Maratónci, kde Olivier hraje (o tolik lépe) roli opačnou, to nikdy nevidělo ani paty. ()

Endyis

Film mě dostal svou originalitou; hereckými výkony, hudbou a atmosférou a odpornou scénou trhání psů, 85% ()

noriaki

V sedmdesátých letech měl námět silný odér znepokojivosti, který se víc než třičtvrtě století po Druhé světové válce prosazuje už jen těžko. Za svou pořád ještě mrazivou atmosféru proto vděčí film výtečnému Gregory Peckovi a zkušené režii Franklina J. Schaffnera. Ten si poradil s předlouhou stopáží se ctí. Ani v pomalejších pasážích neztrácí vyprávění tempo, a ani fantazijní zápletka nepůsobí nevěrohodně. Hoši z Brazílie jsou jeden z těch slabších legendárních sedmdesátkových thrillerů, ale pořád velice solidní řemeslo. ()

JohnSmith

Moc zajímavá fikce,dokonce tak,že z ní běhá mráz po zádech.Obvzlášť ve chvílích, kdy se objevuje Gregory Peck.Jeho doktor Mengele byl naprosto vynikající.Ještě jsem si vzpomněl na jednu scénu,která mě dostala a to večírek za účasti nacistických pohlavárů a všude vyvěšený hákový kříže. ()

Compadre

Nacouni, klonování, Paraguay..to jsem prostě musel vidět. Navíc vidět Gregoryho Pecka jako hlavního záporáka je taky zajímavost. Výsledek je pěkně temnej thriller, podbarvenej skvělou hudbou Jerryho Goldsmitha. Doporučuju.. ()

VanTom

Se znalostí "šokující" pointy se mrazivé naléhavosti při pátrání po důvodu zdánlivě nesmyslných, nesouvisejících vražd dosahuje těžce, obzvlášť když snímek nelítostné nacisty tak teatrálně démonizuje. Postupně ale zvrácená myšlenka dopadá na úrodnou půdu, zejména díky vynikajícím výkonům ústředních hereckých Pánů. [Nicméně právě ona mi kdysi dávno přišla jako strašná blbost a celý divácký zážitek úplně zbořila.] 70 % ()

cross

Thriller jak má být! Skvělý herci, atmosféra, hudba i scénář. Klasika žánru, která dnes vyznívá úplně jinak než před lety, kdy klonování bylo pouze slovo budoucnosti. ()

Jacob23

U filmu jsem se nenudil hlavne kvuli dvema hereckym superstar kteri to zvladni na vybornou.Samozrejme skvely je namet. ()

mirec88

Silný, temný thriller, ktorému vďaka námetu nemôžem vysoké hodnotenie. Sorry, ale príde mi proti srsti SPOILER!!! klonovať Hitlera! SPOILER!!! Dúfam, že si nikto z tohto nezoberie príklad. Gregory Peck tu zahral perfektne hnusnú úlohu. ()

Vzkříšení Třetí říše

Vzkříšení Třetí říše

10.08.2006

Další z nesmrtelných klasik thrillerového žánru se definitivně dočká nové a zmodernizované verze. Jedná se o snímek Hoši z Brazílie, jehož znepokojivý námět týkající se snahy o vzkříšení nacistické… (více)