Hoši z Brazílie

• Česko Kluci z Brazílie (více)

Mladý židovský lovec Barry Kohler kontaktuje svůj velký vzor, Ezru Liebermana. Lieberman je po celém světě známý jako neústupný lovec nacistů. Kohlerovi se podařilo zjistit, že se skupina nacistů vedená dr. Mengelem má sejít na tajném shromáždění v Paraguayi, a informuje o tom Liebermana. Lieberman Kohlera odbude s tím, že ví, že Mengele se v Paraguayi skrývá. Zároveň Kohlera varuje před dalšími kroky, které jsou pro něho nebezpečné. Kohler však varování nebere vážně a pokusí se setkání nacistů nahrát. To se mu sice povede, bohužel je ale při tom odhalen. Mengele Kohlera nechá svými poskoky zabít. Kohlerovu vraždu Lieberman dokonce slyší v telefonu, protože k ní dojde právě ve chvíli, kdy Kohler svoji nahrávku přes telefon Liebermanovi pouští. Lieberman z nahrávky pochopí, že Mengele plánuje zavraždění 94 pětašedesátiletých bývalých státních úředníků během dvou let. Liebermanovi není jasné, proč nacisté plánují takovouto hromadnou vraždu, a začne sbírat informace o podivných úmrtích. Pozůstalé pro mrtvých dokonce sám navštěvuje. Při těchto návštěvách si všimne zvláštního vzhledu synů zavražděných. Vždy se jedná o tmavovlasé chlapce s modrýma očima, kteří jsou svým vzhledem doslova identičtí. Chlapci se chovají panovačně a povýšeně. Lieberman také zjistí, že všichni chlapci byli adoptováni. Adopci zprostředkovala bývalá dozorkyně nacistického koncentračního tábora, Frieda Maloneyová. Lieberman ji navštíví ve vězení, kde se Maloneyová nachází po svém odhalení právě Liebermanem. Maloneyová neochotně přizná, že miminka určená k adopci připlouvala z Brazílie. V té době se k Liebermanově činnosti připojuje mladík David Bennett, člen Organizace mladých Židů. Také on pátrá po okolnostech tajemné smrti Barryho Kohlera. Lieberman navštíví ve vídeňském biologickém ústavu odborníka na klonování a dochází k hrůznému zjištění, že se Mengele snaží naklonovat nového Hitlera. Co však Lieberman neví, je to, že velení nacistické tajné organizace Mengelův projekt ukončilo, a to právě z obav před pátráním Liebermana a jeho možnými kontakty na tajné služby světa. Nicméně Mengele rozhodnutí svých šéfů nemíní respektovat a je odhodlaný v projektu pokračovat dál sám... (TV Prima)

Trias

Napínavý film s Gregory Peckem jako řízným dr. Mengelem v hlavní roli, který má ovšem jeden zásadní nedostatek - je vystavěn na předpokladu, že průměrný člověk, jakým Hitler nade vší pochybnost byl, je schopen se silou své (naklonované) osobnosti znovu dostat k moci. Vyjadřuje to jeden známý fakt, totiž že speciálně Američané Hitlera zbytečně démonizují. Každý středoškolák přeci ví, že za vzestupem Třetí říše stojí také neutěšené sociální poměry poválečného Německa. ()

Enterprise

Kvalitní thriller, který svého času asi nepřidal některým labilnějším duším klidné spaní, protože v té době bylo téma žijících nacistických zločinců daleko aktuálnějším tématem než dnešní době. Nejvíce mě překvapil věrohodný herecký výkon Gregory Pecka - jeho arogantní výrazy a kecy o rasové nadřazenosti byly naprosto věrohodné, jeden z nejlepších hereckých výkonu jaký jsem dosud viděl. ()

merlik

Jedinečný nápad, jenž se nesluší prozrazovat, pramení už z knížky Iry Levina. Film buduje pomalu napětí, Gregory Peck jako vyšinutý fanatik podává pozoruhodný herecký výkon, pozadu nezůstává ani Laurence Olivier na té správné straně, straně dobra, herecká studie bývalé dozorkyně se také dostává na samu dřeň bestiality, hudba komentuje děj v rovnocenném partnerství. Film je to pěkný, ale jednoho napadá myšlenka, že nejlepší by bylo, kdyby byl také vymyšlený. Kdyby v něm nebyly prvky reality, která se bohužel odehrála. Nacismus. ()

Rodin

Tohle fakt miluju. Odhlédneme-li od literární předlohy, je tento film na dobu svého vzniku natočen v docela svižném tempu a výkon Gregory Pecka je monumentální. "Zavolejte někdo doktora! Já jsem doktor, ty huso!" Nápad Iry Levina vynikající, zpracování téměř dokonalé. ()

Looka

50% celý film sráží naprosto komická zápletka, za kterou by se nemusel stydět ani Jindřich Polák se svým Opařeným rohlíkem. ()

PaRi

Bože, kteří hlupáci píší ty anotace, kde divákovi převypráví téměř celý děj i s pointou, což je úděsné u filmů tohoto druhu, které jsou postavené na napínavém ději s postupným odhalováním překvapivé pointy! Jinak velmi dobře zpracovaný námět formou sci-fi na téma coby bylo, kdyby. Bezchybné výkony tehdejších oscarových filmových hvězd G. Packa a L. Oliviera pod taktovkou taktéž oscarového režiséra. ()

Duke90

Vynikající herecký koncert především Laurence Oliviera a Gregoryho Pecka. Oba zde zašli do opravdových extrémů, a to sice že Laurence byl extrémně sympatický a Gregory extrémně nesympatický, ale výsledek je vlastně u každého z nich stejný = naprosto bezchybné a oslnivé vystoupení!!! Ten závěr s dobrmany a totálně zfanatizovaným Mengelem mi asi ještě hodně dlouho utkví v paměti a zároveň i samotná podstata celého děje není vůbec nereálná! Když to shrnu i s tím pomalejším rozjezdem, kde člověk malinko tápe, jsem jen pár krůčků před plnou palbou. ()

Dinsberg

Gregory Peck v roli doktora "Smrt" byl prostě k sežrání. Je protiklad byl téměř neviditelný (Laurence Olivier), proto ne 5*. Do dneška se v oblasti pobytu Josefa Mengeleho rodí zvláštně často dvojčata. Kdo ví, zda to má nacistický pohlavár na svědomí. P.S.: Mengele nikdy nebyl dopaden, odhalen byl až v roce 1992, 12 let po smrti, na základě testů DNA. ()

Pitryx

Nic pro mně. Nechápu proč jsem na tom byl kdysi dávno vícekrát v kině. No, zkoukl jsem po x letech a opět se nudil. Pár miniakciček to nemůže zachránit. Snad jen téma je zajímavé, ale jen když přihlédnu na dobu vzniku...201209129734/9952 ()

huzgi

Je půvabné, že si tady, ve filmu o klonech Hitlera, Bruno Ganz zahrál postavu mladého vědce a o pár desetiletí později samotného Hitlera. ()

Xpojntman

Čas trochu poznamenal tenhle ne úplně špatný film. No je pravda, že klonovat Hitlera je asi při počtu oběti než Stalina nebo Lenina. ()

kubilov

Fascinující příběh, který je poutavou detektivkou míšenou se sci-fi thrillerem pravého sedmdesátkového střihu. Mnohé za těch 45 let od vydání filmu zestárlo, ale to mám na mysli především formální hlediska, obsahově je to stále mimořádně poutavé. Jeremy Black je ve své mnohoroli mimořádně znepokojivý, Gregory Peck je démon, ale vrcholem je Liebermanovo (nepravděpodobný protagonista Laurence Olivier) setkání ve vězení s Maloneyovou. Zábavný rámec Hochům z Brazílie dává i fakt, že v době uvedení filmu byl skutečný Mengele ještě naživu. ()

patsandor

Opravdu zajimavý nápad s klonováním. Nadprůměrné obsazení v čele s Peckem v nezvyklé záporné roli a mladým Guttembergem. Zajímavé je pro mně srovnání s Maratóncem z hlediska Oliviera, jak skvěle umí zahrát protichůdné postavy. ()

harycek

Herecké výkony hlavních představitelů jsou na jedničku a i český dabing se nemá za co stydět!!!!! Nádherná muzika od J.G.!!! ()

Vzkříšení Třetí říše

Vzkříšení Třetí říše

10.08.2006

Další z nesmrtelných klasik thrillerového žánru se definitivně dočká nové a zmodernizované verze. Jedná se o snímek Hoši z Brazílie, jehož znepokojivý námět týkající se snahy o vzkříšení nacistické… (více)