Bouřlivé výšiny

• Česko Větrná hůrka (více)

Když bylo Cathy Earnshawové deset let a jejímu bratrovi šestnáct, přivedl jejich otec do Wuthering Heights ušmudlaného dvanáctiletého chlapce, který změnil navždy jejich životy. Heathcliff, kterého pan Earnshav nazýval darem od Boha měl být vychován jako bratr jeho dvou dětí. A tak to také bylo, dokud byl pan Earnshaw naživu. Nicméně po jeho smrti vykázal Hindley Heathcliffa do stáje. Z chlapce vyrostl tichý a bojovný muž. Nejbližším člověkem byla Cathy, divoká, tvrdohlavá a nesmírně krásná mladá žena. Jejich přátelství vzkvétalo i přes Hindleyho usilovnou snahu je rozdělit... Jenže to vše se změnilo, když se Cathy seznámila s Edgarem Lintonsem a jeho sestrou Isabellou. Svou přirozenou elegancí a kouzlem otevřeli Cathy oči a postrčili ji k více kultivované existenci. A semena tragédie byla zaseta. Sofistikovaným Lintonsovým nemohl Heathcliff konkurovat a mohl se jen dívat, jak vše, co je mu drahé, pomalu odchází. Cathy se rozhodla provdat za Edgara a tím se vzepřít svému osudu. A tak chystá Heathcliff hrozivou pomstu – zničit nejen současnou generaci, ale i její potomky... (Cinemax)

Mahavishnu

Táto verzia sa mi páči viac než verzia z roku 1939. Páči sa mi aj Sakamotova hudba. Ale ako niekoho môže napadnúť, že toto je romantický slaďák? Toto je temné ako noc, aj keď film menej než román. ()

embee

Pro mě osobně snad nejlepší adaptace mé oblíbené knížky od Emily Brontë. Právě tady mě Ralph poprvé okouzlil svým herectvím a já jsem se zamilovala:) ()

martinexa

Nádherný film podle románu Na větné hůrce. Myslím si, že toto je nezdařilejší zpracování. Ralph Fiennes úplně splňuje to co jsem si představovala pod hlavním hrdinou nádhera. Škoda jen, že ten děj je tak osekaný. ()

zaziny

velice zkrácená verze knihy.. myslím, že člověk, který ji nečetl, se občas může v ději ztrácet, city, které se v knize vyvíjí 50 stránek jsou vyjádřeny jedním pohledem, což člověk občas nemůže pochytit a ani charakteristiky postav nejsou stejné jako v předloze.. ()

gizi

Předlohu jsem sice nečetl, ale věřím, že je minimálně o řád zajímavější než toto nudné zpracování, na kterém je zajímavá snad jen pěkná krajina a reálie. Příběh je zde plytký, celé je to nevýrazné, Fiennes mně nesedí. Celkově velké zklamání. 50% a jen 2*. 13.5.11. Knihu jsem přečetl 30.4.2017 a bohužel musím konstatovat, že film vychází ze zdlouhavého, až nudného vyprávění a není tedy ani film, ani kniha nic moc. ()

BabyMilena

Docela dobré filmové zpracování romantického příběhu, ale kvalitě a atmosféře knižní předlohy se nepřibližuje ani trochu. Ale tak to už bohužel bývá, že dobrá knížka je většinou nezfilmovatelná. ()

Petra46

Moje představa pekla? Sledovat tento film pořád dokola. Pro mě je to hovadina katastrofálních rozměrů. Asi prostě nechápu tento typ romantiky. Nejvíc mě ale dostalo, jak dceru hrála matka v paruce a když se později někoho zeptala, jestli je na ní podobná, řekli ji, že vypadá spíš jako otec! Jestli byl tohle nějaký skrytý vtip od tvůrců, tak se opravdu povedl. Chyba se stala ale asi už v předloze (Emily Brontë se musela opravdu hodně nudit, aby zplodila něco takového!), takže z lítosti dám jednu *. ()

Alchemilla

Nemám moc ráda Větrnou hůrku, protože Heathcliff i Cathy jsou velmi nesympatické hlavní postavy a mám velký problém s nimi a jejich láskou sympatizovat, ale líbí se mi atmosféra knížky a tu film dokázal postihnout výborně. Záběry, jak vystřižené z ilustrací ke knižní předloze, se míhají před očima a člověk má pocit, že přesně tak má vypadat romantický příběh (ve smyslu romantismu ne romantiky). Juliette Binoche je opravdu nádherná, Ralph Fiennes neskutečně uhrančivý. A člověk jen lituje nedotaženého, občas nelogického scénáře. 70% ()

skepticka

Vtiahne vás do deja a rozdrása vám srdce aj dušu do krvi svojou rýdzou a zúfalou naliehavosťou nenaplnenej lásky.Len pre vyvolených:-)čo mimochodom ukazujú aj veľké rozdiely v bodovaní. ()

Poga

Predloha ako lusk a vypadne zo toho takýto slabý scenár. Nezachráni to ani skvelé herecké obsadenie, keďže réžia ostala pri jednoduchom preklopení napísaného na filmový pás. Škoda. Slabý priemer. 50% ()

ardeas

Drama ano, romanticky...asi romanticky horor, inak to popisat neviem. Velmi rozporupulne, pre dnesneho cloveka nesympaticka klasika, korodujuca v hmle celej atmosfery filmu. Drsne a zaroven prilis horke na stravenie. Nik si predsa dobrovolne nebude servirovat ziletky, ked vie ze sa poreze. ()

darkchipmunk

Ikonické dílo anglické romantické literatury. Nemůže chybět vnitřní rozervanost svéhlavých hrdinů (nenaplněná láska a anglická vřesoviště...), ti jsou v souladu se svou přirozeností, méně pak se společností, která je obklopuje a jejími normami. Komu to vadí, ať se vykašle na etapu romantismu v umění, protože všechny ty - pro někoho otravné - atributy k tomu patří. Já taky nemusím westerny, a když si nějaký pustím, nevyčítám tvůrcům, že se odehrává v Severní Americe v době jejího osidlování Evropany či budování průmyslu, a že je to plný machismu, znásilňování, a ponižování původních obyvatel, bože... no nic. Ale k věci. Bouřlivé výšiny (nebo také Vichrné návrší či Na Větrné hůrce) jsou jednou z mých nejoblíbenějších knih z toho období, ač bych se k nim už asi nikdy nevrátila, knihu jsem četla v 18 a u toho se má zůstat. Adaptaci z r. 92 se nedá upřít dvojice charismatických herců a chemie mezi nimi. Hlavně Fiennes je docela sexy, ač nevim, jestli se mi úplne hodí na Heatcliffa. Juliette Binoche mi v roli sedí víc. Herecké výkony těch dvou film nicméné táhnou z bahna průměru, těžko ale v té době s podobným námětem natočit lepší verzi. Bouřlivé výšiny i v knize střídají pouze dvě lokace, Brontë staví spíše na naplno nevyřčené lásce svých postav, a 90. léta se nevyznačovala zrovna propracovaným vnitřním světem hrdinů. Frankenstein z devadesátek je povedenější, protože má mnohem bohatší a akčnější děj. Zdejší látku proto podle mne mnohem lépe převedla až verze z r. 2011 Andrey Arnold, která dává vyniknout nespoutanosti hrdinů skrze kameru, kde je toho právě mnoho nevyřčeného. ()

jitul

Naprosto úžasný, temný, sympatický a zároveň děsivý Ralph Fiennes. Tak šíleně okouzlující a zároveň odporný hlavní hrdina se jen tak nevidí. Vůbec se nedivím krásné Juliette Binoche, že naprosto podlehla jeho kouzlu a síle osobnosti. Přiznávám se, podlehla bych taky :) Příběh je krásně romantický a zároveň děsivý a ponurý. Tomu dopomáhá staroanglické prostředí ne příliš pohodlného a neútulného viktoriánského domu a divoká, krásná a stále větrná příroda. Stejně divoká a nespoutaná Juliette a temný Ralph. A také úžasná hudba a silný, dech a srdce beroucí děj. Můžete to sledovat jen jako pohádku, ale „něco“ uvnitř vás určitě bude rozechvělé a budete vědět, že přesně tohle hrozí i vám – láskou nenaplněný, rozervaný život. Můj názor je jasný – silný zážitek za silný počet hvězd. ()

Cristiena

Depresivní, temné a ponuré přesně jako knížka, skvěle navozující atmosféru nevlídné Větrné hůrky a jejích osudem poznamenaných obyvatel, ovšem oproti knižní předloze značně osekané (třeba vztah mezi Haretonem a Catherine, v knize se postupně vyvíjející, tu až příliš rychlý, anebo malý prostor pro Isabellu nebo právě pro Haretona).Ralph Fiennes zahrál divokého a rozervaného Heathcliffa nadmíru dobře. ()

bocy

Asi najlepší romantický film, aký som videl...majstrovké dielo. Keď som to dopozeral, zohnal som si knihu a prečítal som ju jedným dychom. Má to čosi doseba. Hodnotím iba kladne :-) ()

cachanell

Prvně jsem četla knížku – asi dvakrát. Zcela mě unesla atmosféra knihy, ponurost a osudová láska či neláska. Hned jsem si pak sehnala film. Stále tvrdím, že kniha mě uchvátila více. Ale film s jeho anglickou sychravou atmosférou, ten je naprosto pro mne geniální. Krásná hudba a herecké výkony. Ralpha Fiennese bych se bála, jeho černota, smutek a vztek. K tomu skvělá Juliette Binoche jako jeho opačný světlý bod. Právem tento film patří mezi mé nejoblíbenější. ()

Bouřlivá Natalie

Bouřlivá Natalie

12.04.2008

Natalie Portman zřejmě pochytila od Scarlett a Keiry slabost pro historické kostýmy. Poslední dobou se do nich navléká podezřele často. Po Španělsku v dobách inkvizice a napoleonských válek (Goyovy… (více)