Malá čarodějka Bibi

Bibi Blocksberg

Bibi Blocksbergová

Komedie / Rodinný / Fantasy

Německo, 2002, 102 min

Tenhle díl byl horší než Tajemství modrých sov nebo jak se to jmenovalo. Průměr(22.12.2014)

• honajz2

Taková kravina to byla..(13.8.2014)

Rozpočet €6miliónovTržby Celosvetovo $10,325,000/20%/(4.6.2010)

• Mariin

..."Ďáblovým úkolem je snažit se, aby lidé nevěřili v Boha, ale stali se z nich čarodějové..." (C. S. Lewis). Toto semeno se dnes rozsévá už mezi malé děti díky takovýmto a mnoha dalším filmům...Kvalitu formální ani nehodnotím, ale ta hvězdička je alespoň za to, že dokáže zaujmout malé diváky, a to díky jakési strašidelnosti přiměřené jejich věku...(12.9.2009)

• Dudek

Na to že má Malá čarodějka Bibi "jen" hodinu a půl obsahuje až mnoho hluchých míst. Navic děj není tak zajímavý, aby jej mohl ocenit průměrně inteligentní divák. Samozřejmě může někdo namítat, že tenhle film je zaměřen primárně na dětského diváka, o čemž vypovídá i velmi nízká úroveň vtipů, ale na to musím namítnout, opravdu se chtějí děti dívat na tohle? Bohužel soudě podle vlastně sestřenice musím odpovět že ano. Bohužel, neboť tohle je nekonečná sbírka demence. Německá vykrádačka Harryho Pottera prostě nefunguje. Nejenže kouzla tam nemají žádný šmrnc, ba právě naopak, každé zaklínadlo je nesmírně trapné ("Čáry máry bublifuk, ať už mě nebolí krk. Staniž se!") a snímek tohle nedokáže vychytat ani pomoc triků. Nefunguje zde ani prolínání kouzel a normálního světa, charaktery hrdinů jsou jak z ruky šestiletého dítěte a příběh samotný je tak přímočarý a dementní, až to bolí. Za co tedy ta jedna hvězdička? Abych se přiznal, tak snad jen za pár momentů, kdy jsem se usmál. 10%(13.8.2006)