Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

Terezka_9

Až na posledních 10 minut se děj v podstatě (i když dost okleštěně) drží knižní předlohy a na to jak je román složitý to podle mě líp udělat nešlo, za to ty 3 hvězdičky. Ten konec je opravdu dost ujetej a s knihou nemá nic společného (kromě prostředí), upřímě mě by ten konec až tak nevadil, přišel mi vcelku originální, ale proto že jsem skalní fanoušek Kinga, tak mě tvůrci dost rozčílili, že se mistra nedrželi. Kdo nečetl knihu, tak to asi ani nemohl pochopit. ()

in flames

Pre mňa určite 5. Freeman úplne úžasný a nečakané drsný. Psychologicko hororovo akčné spracovanie tohto dobrodružné apokalyptického scifi mi veľmi vyhovoval, nechápem prečo fandovia kinga očakávajú presnú adaptáciu jeho kníh, ktorá na filmovom plátne ani nie je možná. Audio vizuálne spracovanie nádhera. Hlášky "já dadic" už zľudoveli. ()

Accacia

Manžel omylem donesl, domnívaje se, že jde o jiný film. Na horory se nedívám a tak je u mě hladina děsu poměrně nízká. Pominu-li klubající se ozubené slimáky s útrob lidí, celkově to bylo vlastně poměrně málo děsivé. Děj byl zmatený, někdy jsem měla dojem, že se prolínají dva filmy dohromady (přičemž ani jeden nemá smysl). Zimní krajina krásná, migrace zvířat asi bylo to jediné, co mě zaujalo. ()

Petunie

Pan režisér je trochu asi fixovanej na fekální záležisti :D Nejdřív nutěj kluka sníst hovno a pak vykaděj mimozenšťana. ...no nevim. ()

Groower13

Tato kniha od Mistra (s velký M) Kinga zapříčinila můj zájem o díla tohoto autora. Proto jsm se nemohl dočkat filmového zpracování,i když jsem věděl,že to nebude mít tvůrce lehké vzhledem k neuvěřitelně propracované psychologické stránce knihy. Ale ten děs,který se dostavil po shlédnutí!!! Takhle zprzněné mistrovo dílo jsem neviděl! To je zločin,až na pár maličkostí obrovský odklon od předlohy!! Přátelé, NEKOUKAT, ale PŘEČÍST knihu. Chtěl jsem dát odpad,ale nějak si nedokážu představit spojení odpad a Stephen King,takže jedna hvězda,ale kvůli námětu a ne filmu!!! 0/10 ()

pupidup

film je podle mého zcela neprávem opomíjen...viděla jsem ho již asi pětkrát a vždy si všimnu něčeho nového. Trochu zamotaná, ale zajímavě propletená linie příběhu, velmi se mi líbí scénář... a pro milovníky sci-fi jako jsem já - lahůdka. Pro mě už je prostě ten film kultovní. ()

Elmira

Tento sci-fi horor měl zajímavý příběh složený z několika různých sci-fi filmů, hlavně byl inspirovaný Vetřelcem, ale dějem zasazen na naši planetu Zemi. Některé záběry byly velice působivé (zasněžená krajina) a nebyly tam enormní počítačové efekty, což se mi líbilo. Bohužel ve filmu hraje jen jedna velká celebrita Morgan Freeman, což je velká škoda, aby se film více proslavil. ()

Ragnar

Knihu jsem nečetl, takže mohu soudit jen z toho, co jsem viděl. A to se mi celkem vzato líbilo. Příjemné napětí, krásná atmosféra zimy v lesích, čtyři přátelé s poněkud zvláštními schopnostmi. První půlka filmu byla velmi hezká. První škraloup přišel s objevením mimoně. Ani nevím, který z nich mi to zkazil víc, jestli ten žížalovitý, ten hodně mimoňovitý nebo ten poslední, který to všechno sakumprdum zachrání. Následný výlet Pana Šedého k reservoáru byl celkem fajn. Postava M. Freemana mi přišla trochu nevyvážená. Chvilku mi přišel jako celkem klaďas a správný voják, pak chvilku jako poloviční cvok, kterému práce leze na mozek a nakonec jako úplný maniak. Zamrzelo mne, že první skonal pro mne největší sympaťák. Flashbacky a scény ze skladiště paměti se mi líbily moc. Zpětně mě překvapil Timothy Olyphant, kterého mám prostě zafixovaného jako Mr. 47 pro děti. Suma sumárum, jakožto divák knihou nedotčený jsem, přes všechny výhrady a překombinovaný, až směšný konec, strávil celkem příjemné dvě hoďky. ()

ArturDent

Je to zvlášntní, kniha pro mě byla hodně rozporuplná. některé části excelentní, jiné spíš slabší. Stejně na mě působil i film. Dal bych tři hvězdy, ale musim říct, že po Vetřelcích to byl jediný film, kde jsem měl husinu při úvodních titulcích :) Takže čtyři ()

Dexies

Krásná krajina, zajímavá zápletka, ale to zpracování :( to je hodně špatné až místy tragické ... film má potenciál, ale casting to zabil z první poloviny a polovina z druhé poloviny je zabitá zpracováním ... i přesto se na to občas mrknu, zda v tom nenajdu hlubší smysl, ale zatím jsem nenašel ... podprůměrný tv film ... ()

NICOTINE

Jeden z těch filmů, který postavíte na rovných 50 %. V jednu chvíli se přistihnete, jak film sledujete s otevřenou pusou a naopak v druhou chvíli si říkáte "To myslí vážně? ". Například ve chvíli kdy se L. Prodírá sněhem a vy čekáte co se stane... opak přijde za deset minut, pičovné kroužení prstem pro ukázání směru... Nó prostě za mě průměr :) Ale samozřejmě Morgan Freeman, což už je samotná hvězda :) +* ()

martan1

Sci-fi mám rád, ale tohle byla hrozná slátanina... kdybych neviděl v ukázkách Morgana Freemana a Damiana Lewise, ušetřil bych si těch 136 minut života na něco lepšího, protože tohle teda ani tito dva skvělí herci nezachránili. ()

Va33ek

Podle mého vcelku vydařený film podle knihy Stephena Kinga ( když to srovnám s jinými natočenými díly např. To, Běžící muž atd. což se mi jevilo jako úplné znehodnocení knižní předlohy). Tady se tvůrci drží aspoň určité linky románu + střed mých oblíbených herců = 4 hvězdy. Kdyby nebylo pozměněného konce, tak 5 hvězd. ()

foxing

Kniha sama o sobě by dostala jasných 5 hvězd, bohužel i když je Damian Lewis můj oblíbený herec, tak více než na 3* se prostě nedostanu. :-) ()

Stalker85

JIstě,rozdíly s knihou jsou...ale myslim že díky tomu jak skvěle je film zpracovaný se dají uplně v pohodě přehlídnout...Nemám ani jediný slovo ktrerý byc tomuhle filmu mohl vytknout..Dle mého názoru je to opravdu fantastický film. ()

Anubiska odpad!

Pavučina snů není zrovna Kingův majstrštyk,ale holyvůdským umělcům se podařilo z průměrné předlohy vyrobit něco tak strašlivě podprůměrného,že to až bolí. ()

jumptheshark

Zpočátku mi film trochu připomínal To, především flashbackové scény s klukovskou partou měly ten nádech. Bohužel jakmile se objevili první emzáci, tato atmosféra vzala rychlé za své a ze snímku se stalo laciné sci-fi... Jestli mě něco v pozitivním slova smyslu opravdu zaujalo, tak to bylo herecké obsazení. V Pavučině snů poznáte řadu herců, kteří se proslavili mnohem později v jiných filmech/seriálech, ať je to Damin Lewis, Thomas Jane, Timothy Olyphant nebo Jason Lee. Zajímavě je sledovat Morgana Freemana v záporné roli, škoda, že nedostal více prostoru. Naneštěstí film táhne dolů vedle tuctové sci-fi zápletky i příliš dlouhá stopáž. Nečetl jsem knižní předlohu, tudíž nedokážu posoudit, jestli by na její převod na filmové plátno postačovalo třeba rozumnějších 90 minut, nicméně 136 minut se mi zdá i tak příliš. ()