Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

willis

spíš ***1/2. Knížku jsem četl (Kingův lehký nadprůměr) a směji se hodnocením, které se odvolávají na odlišnosti od knížky a pak hodnotí Pána prstenů pěti hvězdami. V kině možná film působí jinak, já ho viděl na dvdčku ale nemůžu řici, že bych se nějak nudil. Až na hollywoodsky "efektní" konec si nemůžu stěžovat. ()

Macik

Až do doby kdy jsem viděl tenhle film jsem znal S. Kinga jen z filmů a ze zvěstí co o něm kolovali. Potom co jsem uviděl tenhle "vytvor" mě zajímalo jestli King vážně napsal takovou bejkárnu!!! Od tý doby si u Kinga vždy před filmem přečetu i knihu.. A radím Vám to všem!!!;-) ()

Klay

Tak to je nový subžánr - hororový velkofilm, popkornový a přeplácaný jak od Rolanda Emmericha, ale určitě zábavnější než většina jeho škvárů. Možná byla chyba už v Kingově předloze, nevím, nečetl jsem. Filmový úkaz je to ale nanejvýš nevídaný - mimozemská hovna lezoucí z lidských řití, bratři obdaření telepatickými schopnostmi, akce ufouni vs armáda s vrtulníky a spousta dalších laskominek nacpaných do více jak dvou hodin stopáže. Je to přesně takové jak to zní - nesourodá kaše, která každé půl hodiny mění žánr. Ale v dnešním filmovém světě plném Sommersů a Sonnenfeldů to nepůsobí jako tak strašná slátanina...a narozdíl od filmů zmiňovaných režisérů, tenhle Kasdanův úlet skvěle pobaví, není přehlcený trikovými a akčními scénami a po vizuální stránce se nemá za co stydět. ()

Jeržik

Když člověk nezná knižní předlohu a ani neví o čem to má být, je velká šance, že začne od fillmu chtít něco co tam prostě není. Úvod aspiruje k atmosférické horrové vyvraždovačce ze zimní chaty, pak je z toho málem válečný film, poté to sklouzne k vesmírné komedii a nakonec se to začně tvářit děsně vážně. Bylo to zmatené a nedotažené, nadruhou stranu ale zábavné a svižné. Závěrečné poučení: Pozor až se půjdete v zimě venku vyčůrat;) ()

Vejrrr

Kolega Macik zde napsal, že vřele doporučuje nejdříve si přečíst knihu a pak až shlédnout film. Knihu jsem nečetl a podle mého (pro mnohé vcelku pochopitelně přestřeleného) hodnocení vás asi nepřekvapí, že můj názor je jiný. Film se mi s ohledem na to, že vím do čeho jdu, líbil. Bavil jsem se u provedení, u herců .. zkrátka s nutným přihlédnutím na jeho "americkost" se mi film vážně líbil. Vrátím se k tomu názoru - číst knihu před/po filmu. Já říkám číst knížku PO. Proč? Tak zaprvé - film téměř nikdy nepřekoná knihu a vyhnete se tím tak nutné nespokojenosti s oškubáním děje apod. A za druhé - když po shlédnutí filmu (a znalostí postav a prostředí) vezmete do ruky knihu, tak máte v rukou film, který si můžete užívat spoustu hodin, libovat si rozšiřování obzorů a vlastně i zapřemýšlet o složitosti filmařského řemesla tím způsobem, jak Vy byste film natočili, co do filmu dali, co ne ............. Sorry, jen jsem chtěl něco poznamenat k filmům točených podle knížních předloh. A jak by to odborně řekl úředník Václav Kotek - tak jsem to PRDNUL sem :) ()

Cement73

Skvelý začiatok, postupné zauzlovanie deja a zvyšovanie napätia a potom báááách. ukážu aliena a všetko sa to nejako začína kaziť. No a ten koniec už mi tam vôbec nepasoval. Budem si musieť prečítať knihu... ()

sona123

Četli jste knihu? Pokud ano, tak se pro vlastní dobre vzdejte touhy podívat se na její filmové zpracování, protože to je prostě opravdu špatné. Jak to ten King dělá, že si na adaptace jeho děl vyláme většina režisérů zuby? ()

mazadlo

Zajímavý příběh roztáčející se do velmi psychlogických otáček ve kterých se ale neztratí snad jen autor předlohy Stephen King. Já jeho styl vyprávění znám -vracet se do minulosti - pitvat postavy do maxima abysme si na ně zvyklia vzápětí tam přidat mysteriozno. Ano ale ne vždy je to nutné takhle dělat i ve filmu. A to na čem předloha staví a dodává ji sílu na tom si film rozbíjí tlamu. Takže čtvrt hodiny se díváte na zajímavý film o skupině výletníků , další čtvrt hodinu je to zápas s čímsi , pak vzpomínky , pak zase zápas a nakonec akční řežba a nějaké to tajemstvíčko. Škoda protože film se snažil alespoň do půlky o nějaké hlubší vysvětlování které ale nakonec ke svému zdárnému finiši nepotřeboval ani trochu. Snad to příště vyjde o trochu lépe....Jinak to vystihl skvěle Pomo já jen nemám tu sílu dát něčemu takhle obsazenému ( a dle Kinga ) méně jak tři hvězdy. Jinak je to skutečně asi zbytečný film. PS: Nikdo si s vetřelcem pod zadkem nebude sahat pro parátko ve fekáliích a krvi...to skutečně ne. ()

Maslord

Keďže je tento horor na základe knihy od Kinga (ktoré mimochodom čítam) tak som sa na neho veľmi tešil, navyše obsadenie Morgana Freemana mi napovedalo, že to bude dobé. Trošku som rozčarovaný s ostatných hodnotení, pretože Sci-Fi prvky (špeciálne vlastnosti hlavných hrdinov, mimozemštania) boli suprové. Je pravda, že sa dej vyvíjal potom trošku iným smerom ako by sa dalo očakávať, ale to už je klasika Kingovka, na ktoré si nedám dopusiť. ()

jacksax

Dreamcatcher, aka How to catch a dream and kill it - myšleno na tvůrce. Po první půlce si asi producent vzal dovolenou a řekl ať si to dotočí jak chtějí. Další příklad toho jak zmršit scénář. Fakt rád bych si sedl se scénáristou a režisérem a po každé scéně bych se jich ptal PROČ a JAK. Přijde mi to naprosté nepochopení původního textu, za balík peněz se tato kriplovina dá natočit i bez nějakého filmového vzdělání ()

cskomando

Na tento film se dívám minimálně 2x do roka, ale mohl bych každý měsíc, ale i každý týden. Tohle je opravdu zajímavá podívaná kde se příběh prolíná hned několika ději, nejdříve kolem 4 kámošů, dále okolo mimozemských vetřelců, kteří chtějí ovládnout jejich smysly. Vetřelci postupně napadají lidi kolem, a dělají si z nich mutanty ( nic lepšího mě nanapadlo pro název), které ovšem objevila americká vojenská základna, a zcela zbavená smyslů se je snaží zničit se vším všudy. Tento film má délku malinko přes dvě hodiny a je to jenom dobře, jelikož ten děj je opravdu plný a celý musí vyjít ven bez useknutí. 100% ()

Mortemiss

FUJ. To byl ale nevšední filmový zážitek. Přiznám se, že jsem knihu nečetla, dokonce jsem si nepřečetla ani obsah k tomuto filmu, chtěla jsem být ne/mile překvapena a ono se tomu tak opravdu stalo. Tento film mě velice překvapil, ale ne zrovna pozitivně. Začátek byl přitom velmi slibný, ale vše se zvrtlo, když se na scéně objevil very fucking crazy alien. Ani trochu mi nevadilo, když ze zadku začali lézt obří zubatí červi, to jsem nějak rozdýchala a u scény s prdama jsem se i malinko zasmála, ale ti mimozemšťani, to byla ale podívaná..... ()

mateas.matt

Napad, ktery nadchne, rozjezd suprovej... a pak se to nejak.. cele pokazi. Vyleze divnej emzak, z kteryho se stane jeste divnejsi sedej emzak, kterej vlastne umi sve telo rozpustit a prenest svoji mysl... a celkove je to vlastne docela nepovedenej zert. ()

arcticsky

Knihu neznám a asi je to tak dobře, protože film se mi líbil. Možná je to odlehčená parodka - nasvědčovalo by tomu Freemanovo neuměle nalepené obočí, občasná hláška a srandovní závěr...pobavilo. ()

Mania

Myslím, že stejně jako u ostatních filmů, jenž jsou zfilmování podle děl S.Kinga, ani tady nemůže divák, který knižní předlohu nečetl, plně pochopit celý děj. Rozhodně to mohlo být natočené lépe, ale i hůře... ()

THE_Joko odpad!

Touto cestou by som sa chcel ospravedlniť svojmu PC, hlavne DVD mechanike a všetkým komponentom, ktoré sa museli spolupodieľať na vytváraní videa tejto u mňa bezkonkurenčne najvatsej magorine akú som kedy videl! Pane Bože, čo som to len spravil? Keď si uvedomím, ako som stratil 120 minút svojho života a 60Sk vo videopožičovni je to vec, ktorú si budem vyčítať aj na smrteľnej posteli...PS: Morgan, ako si to len mohol zobrať??????? ()

Ramone11

Vcelku zajimavy film, ale zrejme jsem ho nepochopil tak jak jsem mel, takze jsem se celou dobu silene nudil a cekal az bude konec.. Nicmene nektere sceny a efekty byly zajimave. ()

PanPes

Důstojné převedení mé oblíbené knihy na filmové plátno i když v tomto případě pochopím jak vyšší tak nejnižší hodnocení. Pro nezasvěcené to bude asi absolutní balast a pro některé milovníky S. Kinga - zase velké zklamání. Vzhledem k tomu , že většina Kingových knih , které byly zfilmované jsou a budou pro širší veřejnost vždycky těžce stravitelné se ani není čemu divit. Jak už sem napsal výš - pro mě je to velice důstojné obživení mé oblíbené knihy a nemám si na co stěžovat - vždycky mě potěší , když někdo převede mé oblíbené knižní hrdiny do filmu a znázorní je tak jak si je člověk představuje při čtení knihy ( Damian Lewis byl opravdu dobrá volba a tom Sizemore jak by smet). Místami lehce kolísající děj mi vynahradilo parádní herecké obsazení - hlavně Tom Sizemore coby Owen a parta 4 kamarádů + výborný Duddits neměli po převedení na filmové plátno chybu. Na druhou stranu dost nepřesvědčivý v roli démonického Kurtze mi připadal Morgan Freeman - prostě mu role záporáka takového charakteru nesedla a Kurtzova vyložená posedlost při honbě za "šedáky" , která je v knize, zde nijak zvlášť znázorněna nebyla. Mimochodem - proč jsem měl ve filmu pocit ,že říkají místo Kurtz jméno Curtis ? Nevadí... Za mě 4* ;-) PS: Ty scény s Jonesyho myslí a skladištěm paměti byly vynikající :-) ()