Henry, Jonesy, Pete a Bobr jsou nerozluční kamarádi, nadaní zvláštními schopnostmi, které jim kdysi předal retardovaný Duddits, kterého zachránili před partou výrostků. Jako každou zimu se sejdou v odlehlém srubu, ten však stojí v oblasti, kterou armáda uzavře poté, co tu nouzově přistane mimozemská loď. Zatímco plukovník Curtis nechá loď zničit a chce zlikvidovat všechny, kteří přišli do styku s mimozemšťany. Jeden z nich se zmocní Jonesyho těla a pokusí se uniknout. Henry díky svým schopnostem pochopí hrozící nebezpečí i to, že zachránit kamaráda a zastavit mimozemšťana, který se chystá nakazit lidstvo smrtícím virem, jim může pomoci jen Duddits. (TV Nova)

krizova.dama

Teda nic proti Kingovi, ale tohle byl mix Smrtící epidemie, Vetřelce a Mužů v černém (tady v zeleném). Co není v námětu, bude někde jinde, protože film, za mé plné pozornosti, přežil bez úhony až do závěrečných titulků. Nejspíš to bude atmosférou a zručným řemeslným zpracováním, protože udržet diváka dvě hodiny u "bedny" je fakt umění. ()

Sadova302b50

Ne, ne, ne a ještě jednou ne. Když před sebe vysypu přečtené knížky od Kinga a rozhodím je na lepší a horší, Pavučina snů patří na první hromádku. Jenže leží tam právě a jedině (!) kvůli věcem, kterým se film vyhýbá, jako čert kříži – většinu toho uživatelé jako třeba KevSpa už napsali, tak to po nich nebudu opakovat. Jenom snad, že nejhorší pro mě bylo úplné pominutí vývoje vztahu Jonesy – Pan Šedý, ten lehký sarkasmus a Kurtz. Vyrobení nového děje, který nemá s předlohou nic společného, neberu už ani v potaz. Ta hvězdička je samozřejmě za Damiana Lewise a pak za flák krkovice, kterou jsem po zhlédnutí téhle tragédie hodila na pánev a spravila si s ní chuť! ()

ma2sko

Jeden z tých filmov, pri ktorých zo začiatku neviete, na čom ste, a po chvíli zistíte, že ste na tom v podstate priemerne. Ani pár prekvapivých momentov nezachránilo neúplný scenár. Myšlienkou síce na dobrej ceste, nezaškodilo by však nakuknúť aj do susednej ulice. ()

Rathe

Že by to byl nějaký horor, tak to bych neřekl. Je zde příjemná zimní atmosféra a hodně se mi líbila scéna, kdy utíkala divoká zvěř před okny. Jinak takové průměrné. ()

Pblashshs

Vzpomínám si, že jsem to viděl asi ve třinácti a už tenkrát mi to připadalo kvalitní jak polskej salám. Tak jsem si říkal, že třeba ten film byl na mou nevyspělou psychiku moc velkej nápor a zkusil jsem to znova. Potěšilo mě, že jsem se nespletl ve svém úsudku. Nakonec je to celkem vtipné céčko. Nebo spíš tak éčko. ()

Jimclark

Opět, stejně jako v případě dalšího Kingova románu Srdce v Atlantidě, jsem udělal tu chybu že jsem si přečetl nejdříve knihu a až potom shlédl film. A jak jsem se na něj těšil...ach to zklamání. Herci mi tam vůbec neseděli, ani dospělí (a Damian Lewis suverénně nejmíň, ten vypadal jako by vypadl z jiného filmu) a ani ty děcka, ty navíc dostaly mnohem méně prostoru než v knize. Ne že by hráli špatně nebo že by to bylo mizerně zfilmované, ale prostě mi to nesedlo. Kniha **** film jen *** je mi líto. ()

alphatown

Tady tento film je zde silně podhodnocený. Pro mě je to jeden z nejlepších scifi vůbec. Třeba seriál x files má velmi silné hodnocení, podobnou atmosféru i téma. Ale tento film je lepší než x files. Daleko hustší atmosféra a napětí. Když srovnáte x files, nějaký nejlepší díly s tímto filmem tak i po třinácti letech je to lepší. Skvělá režie, skvělá kamera, záběry přírody. Je to také daleko lepší než The thing počátek. Jedinou slabinu vidím v té knize. tu jsem ale nečetl. Nemohu uvěřit, že by se ti mimozemšťané nedostaly nějakým způsobem z karanténní oblasti s takovou inteligencí a schopnostmi. Jen pochytat všechny ptáky by asi nebylo možné. Proto jen čtyři hvězdy. Příběh je jako jeden z dílů x files. Ale s daleko lepší filmařinou. Pro mě je to perla. Takováto atmosféra je ojedinělá. Ani to není horor, je to prostě mysteriózní film. Uznávám, že když někdo čte a já to nejsem knihy Kinga, že může být zklamaný. Ale srovnejte to s podobnými mysteriózními filmy současnosti a takovou atmosféru nezažijete. Očekávání je svině, všechno zkazí. I herecké obsazení je úplně v pohodě. Podobný zážitek jsem měl z filmu Hráči se smrtí. Tajemno, napětí, překvapení. ()

Martin29 odpad!

Knihu neznám, ale film je sračka. To se radši znovu podívám na somálské porno kde to člověk dělá s velbloudem než na tohle. ()

Skripper

Scifárna, která se nebere úplně vážně a asi těžko budete hledat něco podobného. Ne každému sedne viz hodnocení, ale o to víc si takového filmu cením. ()

mistrpropr

oproti knize strašně osekaný a nečíst to předtim, tak nevim, jestli bych se v tom ději orientoval... Proč na to kejvnul Freeman, je mi záhadou, ale tohle se dalo zpracovat o hodně líp... ()

v3ru_z1

Vzhledem k tomu, že novější filmy podle předlohy Stephena Kinga jsou většinou průměrné, nadprůměrné, chtěla jsem kouknout na něco trochu staršího. Byla jsem zvědavá. Bohužel z počátečního nadšení přišlo rychlé vystřízlivění. Pokud ale máte zájem o kulturní zážitek z oblasti bujné fantazie, jen do toho. Celkem zklamání. ()

TylerD.

Ani jsem si nevšiml, že to mělo dost přes dvě hodiny. A i tak si myslím, že se to dalo ještě o jednu natáhnout. Subjektivnw, ne každý by to asi pak zkousnul. Jedna z nejvydařenějších filmových Kingovek. Tzn. výjimečně bez špatných herců a televizního looku. No a dojem z filmu - původně jsem očekával divný mysteriózní film ale viděl pořádnou sfcifi kterou tvoří především dva momenty: pan šedý poprvé a Já Duddits naposled :) ()

peproch

Jistě má literární autor právo na cokoli, nejsem si ale jistá, že filmaři mohou totéž. Knihu lze snadno odložit, a mění se s četbou, tenhle film, je spojení úplně všeho, nadpřirozených schopností, vojenských akcí, mimozemských kolonizací, resentimentu za dětstvím, pobytem v divočině..... too much pro mne. Jsem proti. ()

macikpacik

Keďže mám slabosť na Kinga, prečítal som všetky Temné veže aj ďalšiu hromadu jeho 500-stránkových kníh, tak aj ich filmové adaptácie hodnotím podľa iného meradla, ako bežné filmy. Samozrejme, román je oveľa lepší, ale filmu som dal 4 hviezdičky. Preto, že to je podľa Kinga, je to podobne ako napríklad TO 1 aj 2, zmes v podstate slabo natočených filmov ale na pozadí stojí stále Kingová neobmedzená fantázia, niečo medzi hororom, scifi, fantasy.. V tomto smere King nemá konkurenciu a práve preto je aj ťažké nejaký dobrý film podľa jeho predlohy spraviť. Film si minimálne každý rok raz pozriem a nemyslím, že by som do budúcnosti svoj názor na film zmenil. ()