Červánková královna (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 57 min

Jako malou holčičku mě ta zlá královna děsila a její masožravka taky, takže jsem jim něpřála dobrý konec. Dnes jim oběma přeju to samé. Od té doby mám zvláštní respekt k masožravým rostlinám.Také to byla poslední pohádka, kde jsem mohla vidět Magdalenu Bičíkovou jako princeznu. Ladislavu Mrkvičkovi role blázna pěkně sedla. Hezky zpíval. Vždycky si při sledování pohádky pobrukuju s ním.(4.7.2016)

No jo, to byly doby, kdy jsem byl v dětství zamilován do Magdy Bičíkové... Naštěstí tuhle chvílemi hororovou pohádku drží nad hladinou vynikající herci.(12.4.2012)

• WANDRWALL

Co všechno ženy dovedou. Připraví klidně i hodné princezně peklo na zemi. Ještě že včas se najde nějaký princ.***(4.10.2010)(4.10.2010)

• AngelAngie

Pohádky s touhle herečkou nemám ráda.(31.8.2008)

• gouryella

Na to aby mě jako milovníka pohádek tento příběh zaujal, musel by nabídnout více než jen statické herce a nudný, nezajímavý scénář.(18.9.2003)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1983 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka "Hadrnička". (Miggi90)