poster

Červánková královna (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 57 min

 • AngelAngie
  **

  Pohádky s touhle herečkou nemám ráda.(31.8.2008)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Ženy se často musí rozhodnout, zda budou mít kariéru nebo rodinu, nebo to není věc volního rozhodnutí. Královna neměla vlastní děti a ještě ji chtěli připravit o její vladařskou kariéru a kvůli komu? Kvůli sice hezké, ale přeci jen hodně slaboduché a ušišlané princezně. Koho by tohle neurazilo? Královna se logicky rozhodla s tím něco udělat a nebýt vřelých sympatií, které vzbuzovali král s šaškem, tak by člověk charismatické královně přál, aby ve svých intrikách byla úspěšná. Vzhledem k závěru se nabízí logická otázka - čí loutka tedy byla královna?(3.2.2014)

 • gouryella
  **

  Na to aby mě jako milovníka pohádek tento příběh zaujal, musel by nabídnout více než jen statické herce a nudný, nezajímavý scénář.(18.9.2003)

 • otík
  ****

  Tradiční pohádka 80. let - trochu temna, psychedeliky, žárlivosti, ale také lásky, něhy a upřímnosti. Dobré obsazení hlavně v "dospělých" rolích zaujme, slušná píseň Ladislava Mrkvičky také. Mírně nadprůměrná televizně-kulisová pohádka.(4.2.2013)

 • Tommassi3
  ****

  "Ty jsi mi ale stejně divná panenka !! Ani jméno nemáš.."(3.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace