poster

O princezně z Rimini (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

 • Mariin
  ***

  Dobrá pohádka o ješitném salernském králi v pěkně naznačených "renesančních" interiérech slunné Itálie, s dobovými kostýmy. Pavla Ptáčková tu byla lepší než v pohádce se zlatým lukem...(1.6.2008)

 • kajas
  ****

  Nechápu, proč je princezna z Rimini Pavla Ptáčková - Vitázková i na této stránce umístěna jako jedna z posledních. Hrála přece hlavní roli a zvládla ji skvěle! Ani ostatní herci za ní nezaostávají, Vladimírovi Dlouhému se zlatými vlásky nejde odolat. Výborné kostýmy, líbivá hudba. Nejkrásnější televizní pohádka.(4.5.2008)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Jedna z nejlepších tv pohádek a to z několika málo důvodů - je zahraná bez výjimky perfektními herci, kteří jsou perfektně obsazení (a obzvlášť Markéta Hrubešová dokáže očima zahrát víc tónů, než harfeník při pokusu zahrát na harfu fear of the dark od Iron Maiden) a druhou zásadní věcí je scénář, respektive postavy, které jsou díky dialogům inteligentní a přestože některé jsou obdařeny knírkem pedofila, jsou perfektně sympatičtí a i když nevím, co na to dítě, tak i absence jakéhokoliv zla je tu příjemná (takže žádní čerti a padouši). Na tak abnormálně komorní pohádku, co se odehrává asi ve čtyřech papundeklových interiérech a jednom exteriéru je to skvělé skóre.(30.4.2016)

 • Radek99
  ***

  Starosvětsky se tvářící pohádka natočena v duchu a tradici předlistopadových televizních inscenací. Televizní. Pěkné...(26.12.2014)

 • Ded@M@tes
  ***

  Česká průměrná pohádka. Poslední, kterou Ludvík Ráža natočil. Navíc výše nad dnešní tvorbu nedosahuje, proto jen za tři. ( Hodnocení: 6/10 )(23.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace