O princezně z Rimini (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

Miluju tuhle pohádku především kvůli krásnému jazyku a inteligentním a svižným dialogům. Důkaz, že aby něco bylo pro děti, nemusí to být infantilní uječená békovina ala Disney nebo Troška. Update 25.12.2012: Dospívám kvapem k závěru, že jde o vůbec poslední kvalitní českou pohádku.(15.11.2005)

Trochu mě rušili kostými, jinak pěkná pohádka.(27.5.2014)

Starosvětsky se tvářící pohádka natočena v duchu a tradici předlistopadových televizních inscenací. Televizní. Pěkné...(26.12.2014)

Jedna z nejlepších tv pohádek a to z několika málo důvodů - je zahraná bez výjimky perfektními herci, kteří jsou perfektně obsazení (a obzvlášť Markéta Hrubešová dokáže očima zahrát víc tónů, než harfeník při pokusu zahrát na harfu fear of the dark od Iron Maiden) a druhou zásadní věcí je scénář, respektive postavy, které jsou díky dialogům inteligentní a přestože některé jsou obdařeny knírkem pedofila, jsou perfektně sympatičtí a i když nevím, co na to dítě, tak i absence jakéhokoliv zla je tu příjemná (takže žádní čerti a padouši). Na tak abnormálně komorní pohádku, co se odehrává asi ve čtyřech papundeklových interiérech a jednom exteriéru je to skvělé skóre.(30.4.2016)

Nechápu, proč je princezna z Rimini Pavla Ptáčková - Vitázková i na této stránce umístěna jako jedna z posledních. Hrála přece hlavní roli a zvládla ji skvěle! Ani ostatní herci za ní nezaostávají, Vladimírovi Dlouhému se zlatými vlásky nejde odolat. Výborné kostýmy, líbivá hudba. Nejkrásnější televizní pohádka.(4.5.2008)