poster

O princezně z Rimini (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

 • Ded@M@tes
  ***

  Česká průměrná pohádka. Poslední, kterou Ludvík Ráža natočil. Navíc výše nad dnešní tvorbu nedosahuje, proto jen za tři. ( Hodnocení: 6/10 )(23.4.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Nemám k téhle pohádce dětský sentiment, viděla jsem ji dnes prvně. Nejsem si jistá, zda to je výhoda nebo nevýhoda. Z důvodu obliby některých herců zejména sourozenců ze Salerna a princezny z Riminy (přes osobní výhradu, že Pavlu Ptáčkovou mám raději jako blondýnku) a chytrým dialogům, bych měla tendenci tomu dát pět. Nelíbily se mi ty paruky, ani nevím, která mi přišla nejhorší, jestli ta prince ze Salerna, která byla hnusná, nebo ta prince z Rimini, která mu dodávala výraz retardovaného idiota. Paruka princezny z Rimini vypadala jako chcíplé zvíře omotané stužkou. Trochu haprovala logika ve vztahu prince z Rimini a princezny Salernské v samém závěru, asi mu na plese dali něco do vína. Hledat mouchy na něčem, co je hodně dobré, je opravdu šťourání, když ono chybí tak málo, aby to bylo dokonalé.(1.4.2013)

 • golfista
  ****

  Výborná televizní pohádka ! Úplně mi vyrazila dech. Jen dokazuje, že na pohádky jsme skvělí a je dobře, že i po r. 1989 se točí takhle pěkné věci. Škoda, že neznám jméno herečky "princezny z Riminy", protože dech mi vyrazila hlavně ona :)(3.8.2003)

 • rt12
  ****

  Trochu mě rušili kostými, jinak pěkná pohádka.(27.5.2014)

 • flanker.27
  *****

  Miluju tuhle pohádku především kvůli krásnému jazyku a inteligentním a svižným dialogům. Důkaz, že aby něco bylo pro děti, nemusí to být infantilní uječená békovina ala Disney nebo Troška. Update 25.12.2012: Dospívám kvapem k závěru, že jde o vůbec poslední kvalitní českou pohádku.(15.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace