poster

Bělásek

 • USA

  Powder

 • Slovensko

  Púder

Fantasy / Drama

USA, 1995, 107 min

 • ripo
  ***

  Čítajúc komentáre, nemôžem nič, len súhlasiť ... Toto tu už bolo . Celý čas som mal pocit, že sledujem Zelenú miľu. Liečiteľ, svetlá, elektrina, uzdravovanie, jeden dobrý poliš, druhý zlý .... atď, atď. Preto môžem povedať - slabučký čajíček, ktorý má pohladkať srdiečka ženičiek v domácnosti.(25.8.2009)

 • Fr
  ****

  RETRO ...a pak přijdou lidé a uvidí ho. A odvedou nejzajímavějšího chlapce s jakým se můžeš setkat.…. Mám rád filmy o nadpřirozenu, věřím na zázraky. A bohužel nedokážu pochopit, proč všechno čemu nerozumíme, musíme zničit. Asi (i) proto se na tuhle pohádku plnou melancholický hudby J.Goldsmitha a elektrizující atmosféry rád dívám. (Možná v ní vidím (malého) předchůdce Zelené míle.) Každopádně mně příběh chlapce, jenž poslouchá lidi ,,ze vnitř“a jehož vědomost překonala lidskost nenechává v klidu. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ***(4.9.2005)

 • Phobia
  ****

  Další doklad toho, jak se člověk v průběhu let mění... "Běláska" jsem viděla poprvé někdy před 13 lety v době dospívání, byla jsem z něj nadšená, okouzlil mě, byla jsem dojatá a fascinovaná příběhem odlišného chlapce. Když jsem si film pouštěla včera, samozřejmě jsem tušila, že pro tu sarkastickou, životem otřískanou bytost, v jakou jsem dospěla, už nebude dojem z "Běláska" stejný. Nemýlila jsem se, bohužel. Příběh podivného outsidera na okraji společnosti mi přišel (navzdory zvláštním schopnostem hrdiny) poněkud otřepaný, scénář přespříliš sentimentální, některé okamžiky nesnesitelně kýčovité. Sean Patrick Flannery sice nebyl k poznání a odvedl solidní výkon, ale zároveň jsem pod bělostným makeupem vnímala každičkou jeho vrásku a přemýšlela, jestli skutečně nemohli do hlavní role najít věkem lépe odpovídajícího herce. V případě českého dabingu nevhodný hlas akorát podtrhoval skutečnost, jak je Flannery pro roli starý. Za zmínku jistě stojí účast charismatických sympaťáků Lance "Bishopa" Henriksena jako šerifa a Jeffa "Mouchy" Goldbluma jako učitele fyziky, ovšem jejich přeslazené úsměvy a jásání v závěru mě div nepřinutily vyhodit večeři (pochopitelně už snědenou;-)). Sečteno a podtrženo: na první podívání 95%, na druhé 60%, dohromady tedy kompromisní 4*.(27.1.2009)

 • hirnlego
  ****

  Tenhle film si člověk nejspíš může buď zamilovat, anebo ho totálně odsoudit - tak proč já nejsem schopna udělat pořádně ani jedno, ani druhé? Možná proto, že mi sice vážně trhá žíly ta spousta místy snad až nechutných klišé, několik neskutečně očividných filmových chyb (typu "v jednom záběru tak, v dalším přesně naopak") a celkem dost nevyužitý potenciál námětu, avšak samotný Bělásek to všechno přebije - svými myšlenkami, povahou, čistou a nevinnou jako barva jeho kůže, a s až nadpozemsky krásným vzezřením (škoda, že "ve skutečnosti" Flanery takhle krásně nevypadá). Takže ač snímek považuji spíše za méně povedený a normálně bych mu dala asi ty 3* (s přihlédnutím k celkem pěkné hudbě), kvůli po všech stránkách nádherné postavě Běláska ho trochu nadhodnotím - jde o jeden z těch filmů, které mají šanci stát se něčí srdeční záležitostí i přes svou do očí bijící nedokonalost...(12.5.2007)

 • Chrustyn
  ***

  Pamatuji si, že když mi bylo asi 9 nebo 10 tak jsme na tenhle film šli do kina se školou a i když už si film moc nepamatuju vím, že mi po jeho skončení do smíchu nebylo.(22.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace