poster

Bělásek

 • USA

  Powder

 • Slovensko

  Púder

Fantasy / Drama

USA, 1995, 107 min

 • predators
  *****

  Pro mě jasná srdeční záležitost. Dojemné příběhy "výjimečných" jedinců jsou mým oblíbeným šálkem kávy a tento byl nadmíru chutný. Zázraky nejsou příliš časté, ale filmy jako Bělásek nevídáte každý den. To už je větší šance, že do vás uhodí blesk. :-) 85%(5.11.2009)

 • kingik
  ***

  Zářný příklad toho, že ze zajímavého námětu nelze vytřískat nic navíc, i když režisér prakticky neselhává, a skvěle zvládá obtížně stravitelné pasáže filmu, přesto vše vsadil na cukrový sentiment ukapávající z každého rožku filmu. Námět sahá určitě po větších metách, ale dojemnější a citlivější zpracování je asi průměrnému divákovi nejblíž a proto je na něj vázána největší koncentrace. Když se zahraje na temnější notu, trvá to jen chvíli a zase se z toho dusného mračna rychle vyjede na povrch a opět přijde na řadu tklivá forma, která však úplně ne vždy sedí k daným možnostem námětu o podivně a nesměle vyhlížejícím mladíkovi obdařeném mimořádnými schopnostmi a ukrývajícím se před světem, který pro něj zřejmě není tím správně dokonalým místem. Aby byl snímek vyrovnaný musel by Salva vynikat i v psychologii postav, ale na tu se až tak moc nezaměřuje. Není pak překvapením, když pak děj jen líně plyne a střídá pozitivní a pochmurné nálady bez ladu a skladu, aniž by dospěl k něčemu vrcholnému. Zkrátka film nestrhne. Zesnulý Jerry Goldsmith to naštěstí uchopil geniálně hudebně a jeho hudební doprovod filmu nenápadně pomáhá jako podpůrný hybatel děje. Výsledkem je pomalu ubíhající film s několika působivými scénami s bizarně pojatou hlavní postavou. 60%(5.12.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $30,862,156Tržby Celosvetovo $-(29.1.2010)

 • Shit
  ****

  Sean Patrick Flanery je tady k nepoznání vyhublej, holej a bledej a předvádí super výkon ještě podpořenej nesmírnou zajímavostí jeho postavy, ale celý to je tak trochu srážený tim, že Victor Salva se snaží pořád rozehrávat nový situace, nový zápletky, pořád něco a to, co už se ve filmu událo hodí za hlavu a už se tomu nevěnuje, takže film působí trošku přeplácaně, nesourodě a nedodělaně a z postavy Flanneryho se určitě nevyždímalo tolik, kolik se dalo(14.3.2009)

 • kalap
  *****

  Uslintana Mi NU-CHAi píše o uslintanom príbehu, Pomo o hypersentimentálnej rozprávke, ale nad gýčom ako bičom Gran Torino všetci slintate slzy nad primitívom, ktorý sa nechá dobrovoľne zavraždiť sprostými vrahmi.Fascinuje Vás zlo ako také, lebo sa Vás priamo nedotýka ale, čo keby sa Vás priamo dotklo? V príbehu chlapec so svojími schopnosťami mohol všetkých poslať do horúcich pekiel, ale on urobil to najkrajšie, čo mohol, stal sa energiou v priestore a čase, kde Vaše zlo nemá miesto.(12.7.2009)

 • - Poté, co byl Viktor Salva odsouzen za obtěžování mladého herce v roce 1988, chtěl Walt Disney režiséra z práce na filmu odvolat. Později jej už studio nikdy neoslovilo. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v americkém Texasu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace