Bělásek

Powder

Púder

Fantasy / Drama

USA, 1995, 107 min

Jeremi Reed alias Bělásek ( Powder ) alias Sean Patrick Flanery to nemá v životě lehké. Je jako albín, matka mu umřela, táta se ho vzdal. Proto žije se svou babičkou a dědou, ani ti však nebudou žít věčně. Jejich smrtí začíná jeho příběh. Příběh albína z nejvyvinutějším mozkem v historii lidstva, příběh " člověka ", který přitahuje všechny formy elektrické energie. Příběh dojemně poukazuje na několik lidských vlastností, které bychom snad ani neměli mít. Příběh zloby a nenávisti vůči jedinci, který nezapadá do našich měřítek. V příběhu si mimo jiné zahrají Jeff Goldblum alias Donald Ripley, Lance Henriksen alias Sheriff Barnum nebo Mary Steenburgenová alias Jessie Caldwenová. Tento příběh točil kameraman Christopher Doyle a hudbu dělal Boris. ....věřím v posmrtný život, protože energie nezaniká, přenáší se, transformuje a je věčná..... ALBERT EINSTEIN.(10.7.2010)

RETRO ...a pak přijdou lidé a uvidí ho. A odvedou nejzajímavějšího chlapce s jakým se můžeš setkat.…. Mám rád filmy o nadpřirozenu, věřím na zázraky. A bohužel nedokážu pochopit, proč všechno čemu nerozumíme, musíme zničit. Asi (i) proto se na tuhle pohádku plnou melancholický hudby J.Goldsmitha a elektrizující atmosféry rád dívám. (Možná v ní vidím (malého) předchůdce Zelené míle.) Každopádně mně příběh chlapce, jenž poslouchá lidi ,,ze vnitř“a jehož vědomost překonala lidskost nenechává v klidu. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ***(4.9.2005)

Mnohokrát zpracované téma člověka, který se liší od svého okolí, což stačí k tomu, aby ho okolí nepřijalo, několikrát ho přežvýkalo a nakonec vyplivlo. V tomot provedení moc chutný film plný příjemného napětí a emocí.(24.5.2011)

Mohlo to být hódně dobré, postava Běláska byla nádherná a celý Bělásek byl nádherný, děj však vyrazil - po pár hezkých momentech - nezajímavým směrem. Na druhou stranu, co s tím? Kolik přijatelných konců přichází v úvahu? Žádný.(3.2.2011)

Pamatuji si, že když mi bylo asi 9 nebo 10 tak jsme na tenhle film šli do kina se školou a i když už si film moc nepamatuju vím, že mi po jeho skončení do smíchu nebylo.(22.1.2008)

• - Poté, co byl Viktor Salva odsouzen za obtěžování mladého herce v roce 1988, chtěl Walt Disney režiséra z práce na filmu odvolat. Později jej už studio nikdy neoslovilo. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Texasu. (Terva)