Bělásek

Powder

Púder

Fantasy / Drama

USA, 1995, 107 min

Pamatuji si, že když mi bylo asi 9 nebo 10 tak jsme na tenhle film šli do kina se školou a i když už si film moc nepamatuju vím, že mi po jeho skončení do smíchu nebylo.(22.1.2008)

Téma outsidera vysmívaného a utlačovaného většinou sice vskutku není niajk originální, to přece ale ještě neznamená, že krásný film musí mít nutně originální zápletku. Záleží především na tom, jak je zpracovaná. Salvovi se to povedlo bravurně. Ano, je to velmi dojemné, ale přesně v mezích.(30.3.2006)

Uslintana Mi NU-CHAi píše o uslintanom príbehu, Pomo o hypersentimentálnej rozprávke, ale nad gýčom ako bičom Gran Torino všetci slintate slzy nad primitívom, ktorý sa nechá dobrovoľne zavraždiť sprostými vrahmi.Fascinuje Vás zlo ako také, lebo sa Vás priamo nedotýka ale, čo keby sa Vás priamo dotklo? V príbehu chlapec so svojími schopnosťami mohol všetkých poslať do horúcich pekiel, ale on urobil to najkrajšie, čo mohol, stal sa energiou v priestore a čase, kde Vaše zlo nemá miesto.(12.7.2009)

• Phetronius

2/3(11.7.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $30,862,156Tržby Celosvetovo $-(29.1.2010)