poster

Bělásek

 • USA

  Powder

 • Slovensko

  Púder

Fantasy / Drama

USA, 1995, 107 min

 • RHK
  ***

  Napínavá mysteriózní fantasy, zajímavé, ale nic převratného. Myslím si, že se dalo z takového námětu (Bělásek má mít IQ nejvyšší na Zemi, ovládá elektřinu a magnetismus) vytěžit o dost více, než že bude hlavní hrdina celý film prchat před ostatními lidmi. Trailer: http://www.videodetective.com/movies/trailers/powder-trailer/921471(9.1.2009)

 • Phobia
  ****

  Další doklad toho, jak se člověk v průběhu let mění... "Běláska" jsem viděla poprvé někdy před 13 lety v době dospívání, byla jsem z něj nadšená, okouzlil mě, byla jsem dojatá a fascinovaná příběhem odlišného chlapce. Když jsem si film pouštěla včera, samozřejmě jsem tušila, že pro tu sarkastickou, životem otřískanou bytost, v jakou jsem dospěla, už nebude dojem z "Běláska" stejný. Nemýlila jsem se, bohužel. Příběh podivného outsidera na okraji společnosti mi přišel (navzdory zvláštním schopnostem hrdiny) poněkud otřepaný, scénář přespříliš sentimentální, některé okamžiky nesnesitelně kýčovité. Sean Patrick Flannery sice nebyl k poznání a odvedl solidní výkon, ale zároveň jsem pod bělostným makeupem vnímala každičkou jeho vrásku a přemýšlela, jestli skutečně nemohli do hlavní role najít věkem lépe odpovídajícího herce. V případě českého dabingu nevhodný hlas akorát podtrhoval skutečnost, jak je Flannery pro roli starý. Za zmínku jistě stojí účast charismatických sympaťáků Lance "Bishopa" Henriksena jako šerifa a Jeffa "Mouchy" Goldbluma jako učitele fyziky, ovšem jejich přeslazené úsměvy a jásání v závěru mě div nepřinutily vyhodit večeři (pochopitelně už snědenou;-)). Sečteno a podtrženo: na první podívání 95%, na druhé 60%, dohromady tedy kompromisní 4*.(27.1.2009)

 • POMO
  ***

  Hypersentimentálna rozprávka na tému citlivý outsider v cudzom, necitlivom prostredí. Je to krásne - a prakticky tomu niet čo vytknúť. Akurát že sme to už zopár krát videli a celý čas si hovoríme "OK, tak ako to s ním dopadne tentoraz?".(6.4.2003)

 • - Poté, co byl Viktor Salva odsouzen za obtěžování mladého herce v roce 1988, chtěl Walt Disney režiséra z práce na filmu odvolat. Později jej už studio nikdy neoslovilo. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo v americkém Texasu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace