Demolition Man

Demolition Man

Demolátor

Akční / Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 110 min

Je to jeden z nej filmů sylvestra stalloneho a jedno z nejlepších akčních béček. Buď v prdeli(2.7.2004)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $58,055,768 Tržby Celosvetovo $159,055,768(8.4.2007)

Komédie z fašizoidního San Angeles, které bude brzy navráceno na správnou cestu živočišné anarchie defrostovanými maniaky z minulého století. Jeden umí háčkovat, šít či zaplnit Sandru až po okraj tekutým transferem, druhý nosí montérky a rád oprašuje policejní kód 187 (Vražda, smrt, zabití). Zábava na jedno použití možná, kult ani omylem. Tak mě napadá, kdyby byl u nás v práci nainstalován hlásič "Porušení slovního morálního statutu", byl by slyšet jen nepřetržitý zvuk klaksonu..(8.11.2010)

Scénář: Daniel Waters, Robert Reneau, Peter M. Lenkov .. „-Knihovna Schwarzeneggera? .. -Prezidenta Schwarzeneggera.. -Cože, On byl prezident? .. -Ano, i když nebyl rodilý občan USA, ale změnila se ústava. .. -Počkat, to mne zajímá! Vlastně, ne, nechci to slyšet.“ ROFL! Tehdy čirá scénáristická utopie v podobě konverzačního vtípku, dnes už možná opravdu blízká budoucnost aneb jedna z mála věcí, kde byl tento film opravdu vizionářský a velmi vtipný. Vedle toho se jedná spíše o slabší snímek, který funguje více jako humorná podívaná než dobrý akční sci-fi film. Spíš průměr a to i z pohledu Stallonových filmů.(16.5.2006)

Slušná a velmi rychlá akce, nadprůměrné exteriéry a geniální komediální náboj. Je toho ovšem ještě mnohem více, co nám tento legendární akčňák může nabídnout. Dobrý nápad zobrazit drsnou a humpoláckou přítomnost plnou násilí v daleké umírněné verzi budoucnosti, kde však není vše tak užasné, jak se na první pohled může zdát. Spousta narážek a odkazů nesmí chybět. Snipes i Stallone jsou ve svých rolích výteční a celkové vizuální ztvárnění překvapivě nemá výraznějších nedostatků. Vadí tak místy až příliš banálně jednoduchý scénář s několika vcelku hluchými a zbytečnými místy. Jinak ale film s velkým množstvím režijních nápadů a parodických scén.(8.7.2006)