Sice jsem sem myslel, že ta budoucnost je někdy v roce 4000 a ne asi o 30 let pozdějš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jinak mi to dokonale sedlo a je to fakt meganářez!!!! :-) Wesley Snipes rulezzz člověk skoro nevěděl komu má fandit.(14.1.2005)

Úvodní část filmu je výborná, natočená s velkým nadhledem a ozdobená kupodivu dobrými výkony Standy Melouna a Veslo Šnapse. Postupem času se nadhled ztrácí a film sklouzavá do akční rutiny, ve které může zaujmout snad jen Sandruš Buldoková svým slaďoučkým obličejem a vystupováním naivní panny před maturitní plesem. Škoda přeškoda, stačilo udržet si humor a tolik ten příběh (samozřejmě dost nesmyslný) nežrat. Demolition Man však přesto patří k těm lepším položkám ve filmografii Sylvestra Stallona...(25.1.2004)

Opäť jedna z klasík akčného žánru, ktorá je postavená na roliach najväčších akčných hviezd 90.-tych rokov. Stallone ešte parádne vo forme a Snipes, ako vtedy vychádzajúca hviezda skvelo zapadol a ako protivníka nemohli vybrať nikoho lepšieho. Dobre situovaný príbeh s množstvom skvelých hlášok najmä ohľadne technológie budúcnosti, ktorá sa stretáva so starou školou. Navyše akcia od začiatku do konca. 95%.(6.5.2006)

Zbožňovala jsem to ..(26.5.2008)

Kdo by kdy řekl, že kvůli Slyovi vydržím vzhůru až do půl jedný v noci, když už odpoledne jsem ve škole padala únavou. A to ani nehraje mýho oblíbenýho Rockyho. Demolition Man je po všech stránkách příjemná zábavička, akční nářez s prvky komedie, ale člověk se u toho nemusí chytat za hlavu. Což, jak jistě uznáte, není zas tak úplně obvyklá kombiace. A pro zastánce intelektuálních filmů nese i jisté poselství; totiž, že mnoho dobra nakonec škodí. Už hodně lidí uvažovalo o dokonalé společnosti, ale skutečně toužíme po životě, kde jste pokutováni za každé sprosté slovo, nesmíte legálně nikoho líbat a největší kriminální událostí měsíce je nasprejování několika písmen na zeď domu? Takže díky bohu za všech sedm smrtelných hříchů i ty zkurvený hajzlíky, kteří čas od času nějakou blbůstkou a postavením se proti řádu všem ostatním připomenou, co je lidem skutečně blízké.(29.3.2008)

• - Po premiéře filmu byli tvůrci snímku obviněni maďarským spisovatelem Istvánem Nemerem, že 75 % děje filmu je plagiátem jeho literární Sci-Fi prózy „Holtak harca“, kterou napsal v roce 1986. István Nemer si ale nemohl dovolit finančně náročnou soudní při s hollywoodskými producenty, tak spor zůstal jen u přestřelek v médiích. (BrianStorker)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 25. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Simon Phoenix říká ve filmu: "Pozdrav mého malého přítele." To je odkaz na film Zjizvená tvář, kde stejnou větu říká Al Pacino. (Karlos80)