Demolition Man

Demolition Man

Demolátor

Akční / Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 110 min

Jak tady podotýká EdaS, opravdu je to spíše komedie. Pokud to člověk bere jako pokus o legraci, tak je to dobré, ale pokud by to měla být jen akční sci-fi, tak to bohužel neplatí.(31.7.2002)

Hlavni Stallonovo filmy jsou sice serie Rambo a Rocky, ale najdou se u nej i jiny kvalitni filmy jako je Cliffhanger, Tango a Cash a prave Demolition man. Marco Brambilla sice neudelal ciste akcni film, ale dal sem i prvky komedie, coz se v mnoha pripadech vymsti, ale tohle nastesti neni ten pripad. Vtipky jsou skutecne vtipny, do toho skvely hlasky a nijak nerusi v deji. A jakmile pride akce, tak se vtipky omezi na minimum a zbydou jen hlasky a hodne dobra akce s nadprumernejma trikama. Navic i pribeh je docela originalni a i kdyz to je trochu sci-fi, tak to neni nic prehnanyho a porad je to spis akcni film. Wesley Snipes tady byl jeste ve forme a i Stallone se dost snazi, pritom jen dela svou praci a veci se demolujou. Navic roztomila Sandra. Jeden z mejch oblibenejch Stalloneho filmu.(20.5.2006)

Všechno podle pravidel, jednotnost, tupá poslušnost, žádné násilí, žádnej chlast, žádná nezdravá jidla a to nejhorší - žádnej sex !! Kdyby mně mělo tohle čekat za pár let, choval bych se tam stejně jako Sylvester Stallone a Wesley Snipes - sral bych na to ! Na co ovšem tihle dva frajeři nesrali, byla tvrdá akce. Opravdu zdemolovali všechno ve svém okolí a já ve snaze se jim vyrovnat, jsem během filmu zdemoloval svůj byt a teď nemám kde bydlet. Příště nesmím ty akční filmy tolik prožívat.(11.3.2007)

Demolition Man je naprosto bezchybná sci-fi, komedie, parodie a akčňák v jednom. Perfektní béčková atmosféra doplněná skvělými hláškami (prezident Schwarzenegger, tři mušlkičky) působí roztomile nuceně. Film si na nic nehraje a naopak přehání, kde se dá. Je to perfektní. Taky je to jeden z mála případů, kde mi nevadí Stallone.(4.9.2008)

Já Demolition manovi musim trochu zvednout hodnocení. V rozjetejch 90. letech ten svět budoucnosti vypadal jako naprostá bizarní hovadina. Všichni jsme si mysleli, jak po nedávnym pádu komunismu ve východní Evropě nás čeká nádherná svobodná budoucnost a vono hovno. V roce 2012, kdy jsou na každym rohu kamery, radary, dokonce třeba DP Praha má v úmyslu v metru zřídit kamerovej systém, kterej bude rozpoznávat obličeje, pomalu se začínej zavádět daně na nezdravý jídlo, apod., musim říct, že autoři filmu (bohužel) měli docela dobrej odhad...(17.3.2012)

• - V kanceláři policistky Leniny (Sandra Bullock) je možné na poličce spatřit figurky Batmana a Jokera z filmu Batman (1989). (NiaWolf)

• - Roli Leniny Huxleyové měla původně hrát herečka Lori Petty, po pár dnech natáčení ji nahradila Sandra Bullock. (Tygrys)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 25. (Zdroj: ČSFD.cz)