Jack Cole kdysi býval specialistou na likvidace ve službách CIA. Dnes je však detektiv ověšený korálky vyznavačem buddhismu a právě přiletěl z New Yorku do Los Angeles, aby pomohl dopadnout masového vraha, který brutálně vraždí katolické manželské páry a poté je vždy ukřižuje na zdi. Jack tvrdí svému novému parťákovi, místnímu černošskému detektivovi Jimu Campbellovi, že poslední vraždy nespáchal hledaný psychopat. Je přesvědčen, že vraždy jsou dílem profesionála, ale vzápětí se sám ocitá v podezření, protože jednou z obětí byla jeho první manželka Ellen a na jejím těle byly nalezeny jeho otisky prstů. Jim se mu však rozhodne věřit a pomáhá mu v pátrání i poté, co je z případu odvolán. Když byl dopaden duševně chorý psychopat, pokračuje Jack v pátrání na vlastní pěst. Postupně zjistí, že za vraždami je jeho bývalý nadřízený Smith, který společně s obchodníkem Deverellem a ruskou mafií prodává chemické zbraně Srbům. Čím víc se blíží odhalení zločinů, tím větší je ohrožení jeho života. Jack si však se všemi útoky mafie dokáže poradit, a dokonce se mu podaří rozpoutat přestřelku mezi ruskými mafiány a Deverellovými muži. S šéfem jeho ochranky Donaldem Cunninghamem, který je skutečným pachatelem posledních vražd, se však musí pustit do boje sám. (TV Nova)

InJo

Glimmer Man není špatná 90's akční krimi, nohy mu ale podráží hodně vratké lavírování mezi typickou seagalovkou, variací na Smrtonosnou zbraň a temným thrillerem v duchu Sedm. Být místo nesympatického neherce Seagala, jenž je tu tradičně za Pana Dokonalého, na nějž nikdo nemá, obsazen někdo typu Willise nebo Gibsona, tj. kvalitní herec s výrazným chlapským charismatem, a vyházely by se některé zbytečné akční scény, v nichž Seagal bezdůvodně mlátí mafiány, mohlo jít o nezanedbatelně lepší film. 60 % ()

Smok

Posledné oldschoolové akčné krimi od Štefana, ktoré som ochotný stráviť. Je tu všetko, čo v dobrej akcii má byť, Stevenove bitky ešte majú šmrnc, rituálne vraždy, ruská mafia, kšefty, troška humoru a tajomná minulosť hlavného hrdinu. Nadpriemer vo svojom žánri. ()

Slartibarkfast

Přesně v tomhle filmu je patrný zlom, kdy se Štefan stal svou vlastní parodií. Už definitivně. Jak začal žít život svých filmových postav a od tohoto momentu jsou vlastně všechny stejné (dřív se jen hodně podobaly). Nedostižný mstitel s předem nedefinovaným citem pro víru, jemuž se stane příkoří a on pohřbí hromadu lidí, než si to vyřídí s tím největším zlosynem. Pak ten hromadný hrob vysype nehašeným vápnem a směle odkráčí do zapadajícího slunce bez jediného šrámu. Snad jen na duši přibyl jeden. Kostýmy se, stejně jako scénář, film od filmu skoro nemění. K dobru lze připsat jen svižnější pojetí akčních scén, které se později v dalších snímcích mění spíš v grotesku, jak nám stárnoucí hrdina pomalu kyne. Velmi slabé, ale není to ještě úplné dno. 40% ()

PetrPan

Labutí píseň Stevena Seagala, Glimmer manem se loučí s áčkovou produkcí a upadá do béčkového bahna a točí jednu blbost za druhou ()

nash.

Jeden z posledních filmů, kdy měl Seagal ještě hlavu nad hladinou. Jinak ovšem standardní seagalovina, která byla zábavná a zajímavá možná u prvních tří filmů. ()

Ratemus

Štěpán zabrousil do náboženských vod, spolu s Keenenem tvoří výbornou dvojku, film má plno akce a humoru a na Seagala se dá ještě koukat, podle mě rozhodně tento film patří mezi jeho nejlepší. ()

Rocky62

Tohle béčko mám docela rád. Štefan Senegal se tu slušně ohání a pobaví špetkou kvalitních hlášek. Režie mi přijde dynamická a souboje jsou stylově nasnímané a ozvučené. Gemini napsal všechny klady, které dělají z tohodle béčka možná nejlepší film se Štefanem. ()

klerik

Tak toto je presne to, čo mi stačí na skvelú zábavu. Super dvojica, drsné hlášky, humor a dychberúca(!!!) akcia. Najlepšia seagalovka!!! ()

SeBig

Napůl akční a napůl krimi jednohubka. Seagal a Wayans si jdou do noty a sem tam prohodí pár hlášek o jelením penisu nebo ,,to je zbraň nebo tě to vzrušilo?". Fajn akčnák. ()

Chrustyn

Slušný akční snímek s kvalitními akčními scénami. Škoda, že byly tak divně ozvučený. Jinak by to možná bylo za 4*. ()

korbitch22

První slabší film a pomalu se blížící Stevenův konec.Jak režisérsky tak herecky nadprůměrný film,jen škoda náboženského tématu a velmi směšného záporáka,jinak dvoika Segal/Wayans si skvěle padla do noty a co se týče hlášek,jsme na samém vrcholu Stevenova smyslu pro humor!Není tohle z jelena?Za dobu co jsem tě potkal sem byl zmlácenej,postřelenej,skoro upálenej a vyhozenej z okna...nevolej mi,nepiš mi,neposílej mi kytky..když uvidm poštovního holuba...zkopnu ho dolů!!! :-DDDD ()

heyda

Další stylová Segalovina, která opět nenadchne ani neurazí. Každopádně Segalův humor a taková přímočarost se mi líbí. S níčím se nesere :-D Pěkné 3 hvězdičky. 6/10 ()

jojinecko

Posledný film v ktorom sa Seagalovi ešte chcelo chodiť, behať rozprávať, kopať a dokonca aj náznakovo hrať. Takisto posledný film v ktorom jeho hmotnosť nepresiahla hmotnosť priemerného dospelého hrocha. Akčné béčko so všetkými ingredienciami, miestami podarenými hláškami..skrátka na Seagala "výnimočne pozerateľné":) ()

jonyyy

Jediný problém Glimmer Mana je ten, že se až moc snaží o vtipné hlášky a spousta z nich je nevtipných, některé z nich i trapné, ale pár se jich povedlo. Jinak je to přesně to, co jsem od Seagala vždy vyžadoval. 65% ()

SOLOM.

Tak trochu jiná „seagalovka“, přesto jedna z těch posledních opravdu dobrých, které se nemají ještě za co stydět. Steven Seagal ještě pořád ve slušné formě si bojové scény vyloženě užívá a nemusí tu úřadovat zběsilý střih, aby zakryl jeho těžkotonážní váhu a zpomalené reflexy (jako tomu je u většiny pozdějších filmů – o těch nejnovějších raději nemluvím). Glimmer Man nám rovněž nabídne slušnou atmosféru, stejně tak i porci vtipných (trefných) hlášek – především v podání Ivory Wayanse, který mu zdatně sekundoval. Po akční stránce to taky nebylo vůbec špatné. Prostě lepší průměr. 60% ()

eraserhead666

Jedna z posledních Seagalovek Stevenovy zlaté éry. Seagal coby "kung-fu mnich" co podřezává krky kreditkou. Dobré humorné hlášky - krabice jeleního penisu jako vzorek zdarma vede, docela obstojné souboje, Seagalova sbírka sak, zástupce mých oblíbených Wayans brothers (oni tu komediálnost mají prostě v těle, duši i srdci - Keenen Ivory není sice tak ulítlý, jeblý a střelený jako jeho bráchové Marlon a Shawn, ale i s ním je docela sranda). Vadou filmu je docela otřesný zvuk. ()

Bauer

Hodnotit tenhle film je dost těžký.Na jednu stranu super dvojice ale na druhou stranu nechápu kterej debil idiotskej vymyslel ty bitky a střelbu bez zvuku a šoupnul tam nějakou hudbu.Rozmýšlel jsem se mezi 3* a 4* ale musím dát 3* za ty neozvučená místa.Docela dobrej film ()

matestlust

Osobně si myslím, že je toto jeden z nejlepších snímků Stevena Seagala. Dobrá thrillerová atmosféra, výborné rvačky a dostatek segalovského humoru i agrese. Příjemně temný, krvavý a celkově moc dobrý snímek!!! ()

JASON_X

"Myslím, že je to Ruska, nejspíš Gruzínka". Milý Stevene, tak touhle retardovanou větou, kterou jsi chtěl ukázat jak jsi chytrej, sis parádně nasral do větráku. I když většině amerických diváků na tom asi nic divného, natož rozporuplného nepřijde. No nic. Ale vohoz jsi měl tentokrát parádní, takovou černou košili bych taky chtěl... Neměla ti ale náhodou v první řadě pomoct zakrýt rýsující se pupek? Znám to, takový finty s volnou košilí přes kalhoty totiž taky používám, když mi roste pupek. Ale nic ve zlým, jinak je tenhle tvůj biják pevně ukotvenej v kategorii A ("A" v žánru zvaném "seagalovka"). Líbil se mi i tvůj černej panter totiž partner totiž kolega, pěkně jste se k sobě hodili a vtipně jste spolu hláškovali. Některý gagy byly skoro stejně tak dobrý, jako gagy Chana a Tuckera v Rush Hour. Líbil se mi tvůj způsob buddhismu, kterej nevylučuje lámání rukou a nohou (samozřejmě pokud tak činíš nepřipoutaně). A na závěr jsi parádně zavěsil toho samolibýho homozabijáka Donalda, gratuluju. ()