Reality

Pětadvacetiletá Reality Winner je překladatelka, která učí jógu a nakupuje v místním supermarketu, přičemž popíjí ledové latté a pravidelně zveřejňuje své příspěvky o životě na Instagramu. Když je ve stresu, používá humor jako obranný mechanismus. Jednoho dne k ní domů dorazí agenti FBI s příkazem k prohlídce - ukáže se, že dívka je podezřelá z úniku přísně tajné zprávy NSA. (Cinemax)

Adramelech

Pokud nějaká pětadvacetiletá holka učí jógu, pije ledové latté a píše na Instagram, tak je zatraceně podezřelá, zvláště když se jmenuje Reality. Potom se ovšem nemůže divit, když ji nejdřív zastaví dva agenti FBI, pak se k nim připojí další a poté jich přijedou ještě tři auta, aby jich nebylo málo. V dívčině domě probíhá domovní prohlídka, slečna čeká venku a hlídají ji tři agenti. Jeden z nich s ní nezávazně konverzuje. Pak ji agenti začnou vyslýchat a postupně se ukazuje, že návštěva FBI má přece jenom nějaký důvod. Jedná se o komorní konverzační drama, v němž představitelka hlavní role podává naprosto brilantní výkon. Napětí se daří udržet po celou dobu filmu, který je natočený podle skutečného příběhu. Podrobnosti lze najít na Wikipedii. Jaké je poselství filmu? Možná to, že člověk neví dne ani hodiny. ()

TORTERAjirka

Bohužel trošku špatně zvolené zpracování. Určitě je zajímavé udělat přepis výslechu, ale přistihla jsem se jak některé části znuděně přeskakuji. Určitě by bylo výrazně zajímavější a pro nezaujatého diváka přínosnější výslech zeditovat a přidat nějaký kontext, třeba soudní proces. Herecký výkon hlavní postavy do jisté míry zachraňuje. Ale nad 50% film posouvá málokdy. ()

BOURQUE

Začiatočná a menej výrazná Snowdenka, ktorá si zverejní tajné správy NSA. Film, podaný takmer dokumentárnym štýlom a doslovnou interpretáciou a emuláciou zápisu, ktorý vznikol pri zásahu FBI. (Mimochodom, povedal alebo naznačil niekto, že celý zásah bude zaznamenaný formou audia?) Sydney Sweeney potvrdzuje, že keď chce, tak dokáže podať zo seba seriózny herecký výkon. Škoda, že tí dva FBI agenti mnohokrát nie sú rovnocenným hereckým partnerom pre mladú a talentovanú herečku. Tina Satter pre režisérsky debut si vybrala (stále) aktuálnu tému a spracovala ju veľmi jednoducho. Možno až príliš jednoducho. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

pushover

Forma doslovného přepisu záznamů a protokolů je trochu nešťastná a nestravitelná. Výkon herečky v hlavní roli je hodně uvěřitelný. ()

faraoon

Ale jo. Vcelku vkusný nábytek v maličké garsonce. Telecí výraz Sidney evokuje (s omluvou) stupeň její inteligence. Takže pokud příliš nehraje a jen se tváří je to alespoň náznak herectví nikoliv pouze výprodej jejího hezkého těla ve většinou bazarových filmech. ()

BrusVejn

Podarený film, ktorý dokumentaristickým štýlom prerozpráva málo známy incident jednej z mnoha nepríjemných peripetií americkej bezpečnostnej služby. Pozrel som si to primárne kvôli Sydney Sweeney, ktorej výkon bol veľmi dobrý. Film však neprináša nič viac ako prerozprávanie cca hodinu a pol dlhej diktafónovej nahrávky popri domovej prehliadke. Na to, akú "udalosť" film spracovával, bol však v rámci možností prekvapivo napínavý a zaujímavý. ()

bonovox

Zaujimavy filmový prepis zatknutia jednej mladej prekladateľky za vynášanie tajných informácii. Miestami je to síce mierne nudné, hlavne pri zdĺhavom vypočúvaní ale hore to ťahá výkon Sydney Sweeney. 60% ()

redsparrow

Fantastický výkon hlavní představitelky, kterou jsem doteď neznal. Skvěle zvládlá minimalistická konverzační forma, napětí, nervózní rozhovory, tlak ze strany vyšetřovatelů. Jelikož jsem případ neznal, film mě bavil až do konce, ale nějak nerozumím ani po následném prostudování faktů co tím chtěl kdo říct. Nevidím na téhle kauze vůbec nic rozporuplného, holka věděla do čeho jde, že je to federální zločin a jaký je za to trest. Smrdí mi to trochu umělým mučednictím a politickou manipulací. ()

VashCZ

Na to že se to jmenuje Reality to jako realita nevypadá(ano, jmenuje se tak předobraz hlavní hrdinky). Chápu, že hlavní hrdinka nebude průměrný američan, ale hned od začátku ta první konfrontace byla dost trapná. Občas kouknu na videa s policejních záběrů a nějaké americké běžnoživoty. OK, co řekli bylo z nahrávky, ale to jak se chovala a intonovala hlavní hrdinka nebylo přesvědčivé. Navíc ty small talk výkřiky FBI agentů byly falešné jak Vlasta ze Záskoku. /offtopic: Z tohodle je nádherně vidět, že když občas tvůrci natočí úspěšný film a snaží se svůj úspěch zopakovat, nezvládnou i při větších financích a "promakanějším" příběhu vzít atmosféru prvního filmu a - bác, realita je taková, že si člověk tu skvělost filmu musí domýšlet./Na druhou stranu mě to přivědlo k tomu přečíst si o tom na wiki na co se vlastně po tom vyšetření přišlo a to je určitě super. Akorát to nemuselo být tak dlouhé - aneb - byla naštvaná na politicko mediální scénu, proto vynesla informaci o tom, že volby na amerického prezidenta mohlý být ovlivněny. ()

Vena69

Sydney Sweeney byla dokonalá, se zbytkem filmu mám trochu problém. Obecně nemám rád filmy, které se snaží příliš podrobně popsat skutečnou událost, protože skutečný život má k dokonalosti daleko, a tak se ve filmu objevují hluchá místa - Reality není výjimkou. Začátek je opravdu, opravdu pomalý a ačkoliv chápu, že je vše přesně podle přepisu nahrávaného rozhovoru, otravovalo mě neprofesionální chování agentů FBI. Velká část úvodu by zasloužila vystřihnout. Když se však film konečně pohne, dostane Sydney prostor a ukazuje svůj neuvěřitelný herecký talent. Bohužel je její výkon narušen několika nemístnými surrealistickými scénami, ale dá se to přežít. Rozhovor mezi Reality a FBI je plný napětí, divák sleduje každý výraz v obličeji, hltá každé slovo a čeká, kdy přijde ten zlom........... přesně tady film dosahuje svého vrcholu. (Zážitek byl o něco lepší, protože jsem nevěděl, o kom film přesně je. Kdybych to byl věděl, asi by se to napětí ztratilo.) Nebylo to špatné, ale jsem radši, když se filmy pouze inspirují skutečnými událostmi a nesnaží se o úplnou přesnost.  60 % ()

jimik13

Kratší TV film odehrávájící se na půdorysu jednoho domku na předměstí. Scénář zcela kopíruje přepis z rozhovoru mezi opravdou Reality Winner a agenty FBI. Není tak zde mnoho prostoru pro kreativnost, ale i s málem se dá udělat hodně. Podobnost Sydney Sweeney s Reality sice končí u věku a blonďatých vlasů (těch 80kg na benchi ji neuvěří fakt nikdo no...), ale o to víc zde vynikne její herecký výkon. Nenamalovaná, ne nijak učesaná, ne příliš upravená Sydney zde vystavuje své přednosti - své herecké schopnosti. Dokazuje od začátku do konce, že je jednou z hvězd budoucnosti a dramatické role ji budou nabízeny nejspíš častěji. Od scén, kdy máte pocit, že se rozbrečí, přes scény, kdy se snaží hrát hloupou až po scénu, kdy "vystoupí" z role jako už by ji to bylo jedno.....  Povídácí drama z jedné místnosti jednoho domu, které postupně odhaluje vše a krásně rozvíjí jednu událost vždy o něco málo více. Někoho to může nudit, ale hádám, že své fanoušky si film najde. ()

jirikzaboj

Intenzivní a docela nepříjemná dialogová záležitost, která nejen objasňuje neobjasněné, ale klade také morální otázky ohledně případného trestu, či oprávněnosti obvinění. USA je v takových přestupcích často dost nekompromisní,  i když jde v zárodku možná o dobrou věc. Ale jako pouhý Evropan nemohu soudit zblízka. Natočeno s náležitou frustrací, řemeslně velmi zvládnuto. Sydney není jen na okrasu v teen seriálech, ale umí zahrát i dramatické role a Reality je toho důkazem. ()

Zaks

V Amerike máme ďalšie prezidentské voľby a tak poďme tomu hnusnému Trumpovi ešte trochu viac podkúriť. A ja zase kričím, že Biden je ..... Dúfam, že mi zajtra zaklepe FBI na dvere. Čistá politická agitka, nič viac. ()

stret

Reality Winner zverejnila informacie o tom, ze ruski fasisti manipuluju US volby. Rovnako ako manipulovali volby inde, ci Brexit. Zverejnila informaciu ktora nemala byt tajna, a nezvladala US medialny vyplach ktory vyzeral, ako by US media ovladala ruska propaganda. V zlych casoch, kedy US je krajinou, ktora dokaze vyprodukovat len takych kandidatov na prezidenta ako je nekonecny blbecek Trump a geront, kedy sa utajuju informacie ktore nemaju byt tajne - sa nemozno cudovat strate dovery obyvatelstva vladam. Ludi s nizsim IQ to nebude bavit, lebo nepochopia ani to, ze ide o doslovne vyuzitie dialogov ktore sa skutocne udiali pocas vysluchu. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb