Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

horor2

Další z mých oblíbených VHS hororů. Johna Carpentera mám v krvi. Má to atmosféru, námořníci jsou správně nechutní a závěr, ten mě dostal, paráda! :-) ()

johnsnow

B-čko jak vyšité ale Carpenter aj z toho vie vytvoriť vcelku podarený film. Síce úplne bez krvi(a v niektorých scénach to krv chcelo) a z trošku pomalším plynutím deja. Napriek tomu spokojnosť a silné 4* ()

Blazkowicz

Atmosféra tam byla do té doby, než začala ta ženská z rádia, tak hrozně hulákat do mikrofonu. Pak jsem o film ztratil zájem, protože ta pomalá hudba spolu s pomalu se ploužící mlhou, mě začali totálně uspávat. Před tím to ale taky nebyla žádná sláva. Žádná krev a ani gore ukázané není. Gradace se zastavila při prvním setkání na rybářské lodi. Aspoň to netrvá dlouho. 2+* ()

pasqviL

I když mě film ani jednou nevylekal a v tomhle ohledu se nemůže srovnávat s japonskými horory, přesto se mi líbilo krásně vykreslené přímořské městečko a její nástrahy s příchodem lepronámořníků. ()

jack_scott

Zajimavý strašidelný film, avšak spíše tak pro děti. Horor to není ani v nejmenším, možná je to tím že je tak plný žánrových klišé, že z atmosféry se nic hororového udělat nedá. Zajimavé to ale je,protože je to tedy člověku jaksi povědomé….díky všem ostatním žánrovým snímkům a knížkám, které člověk zná. Nějak zvlášt to tedy nevadí, právě to činí snímek zajimavým….Tehdy to asi působil daleko lépe, nicméně dnes je to celkem karikatura žánru a moc vážně se to brát skutečně nedá. *** a 50% ()

ali-n

Ťaživú atmosféru v jednom jednoduchom horore zabezpečuje až nepríjemne personifikovaná hmla. Skutočne pôsobí ako ďalšia postava, keď sa valí mestečkom. Celkom ma dostalo, že bola v mnohých prípadoch do záberov dodaná až neskôr, pre zjednodušenie natáčania totiž obtekala len model ulíc. Hm, vyšlo to! ()

akcul

Pro mě osobně nejstravitelnější film Johna Carpentera, jehož retro horory nějak zvlášť nemusím. Atmosféra je poměrně zajímavá, jen ke konci ztrací film na tempu. Velkými plus jsou určitě hudba a krásně exteriéry. Průměr! ()

VojtisekII

Zatímco v Halloweenu bylo zlo koncentrováno do jednoho subjektu a bylo tedy dokonale personifikováno, tady je zlo nejasné a depersonifikované (jako mlha). Dvě různé cesty ke stejnému cíli. ()

maldoror16

Druhý veleluxusní, atmosferický horor od Johna Carpentera, který sice nedosahuje kvalit, geniality a uhrančivosti o 2 roky pozdější The Thing, přesto jde o prvotřídní záležitost. Film těží hlavně z působivé a ultrahutné atmosféry, oproti The Thing má slabší děj a postavy a především závěr, který mi u the Thing svou nejednoznačností, depresivností a naléhavostí vyvrtal díru do hlavy:) Každopádně těžkotonážní hororový nářez a jeden z nejlepších hororů (takových těch "čistších", bez příměsí, ala "bububu" a tak) vůbec. Jasných 90%. ()

elanista1

Velmi dobry hudobny podklad, taka zmiesanina Halloweenu a Veci. A to je tak priblizne vsetko, co mozem pochvalit. Ja neviem, ja som sa cely cas neskutocne nudil a ziaden strach som nepocitoval, iste naznaky strachu boli len na konci v kostole. Sarkazmus: Asponze zena z radia mala prijemny hlas aj vzhlad, inac neviem co by som robil, dlhocizna scena v majaku, kde bolo asi tisickrat povedane KBA Antonio Bay mi doslova trhala vnutornosti. Carpenter urcite natocil lepsie "VECi". ()

gotham

Já Johna Carpentera respektuji jako velkého tvůrce, ale jeho tvorba mi prostě nějak nesedí. Věc je excelentní, tou si mě získal, ale další filmy byly buď špatné nebo přinejlepším průměrné, stejně jako Mlha. Tu samozřejmě srovnávám s remakem od Darabonta, ten to natočil famózně, je tam mnohem více dramatických až hrůzyplných scén a také skvělé vyvrcholení, což v originálu od Carpentera nenajdu. Tohle je pro mě druhá liga, bohužel. 40% ()

Brucey

The Fog je jeden z tých filmov, pri ktorých stačila jediná projekcia a hneď som si ich zamiloval. Hmla je podstate zložená z vecí, ktoré ako milovník béčkových hororov milujem a aj po rokoch si ju púšťam a výborne sa bavím. Najväčším (a pre mňa asi aj jediným) mínusom je scenár, ktorý sa mi ako radovému divákovi páčil pre jeho jednoduchosť, ale ako kritikovi prišiel, no, akoby som to len povedal... nedotiahnutý do konca. Ničmenej skvelá carpenterovská réžia v spojení s úžasnou atmosférou robí z filmu nezabudnuteľný zážitok hodný svojho kultového statusu. ()

Agonie

Má to strašně hustou atmosféru (hustou jako mlha; heheh), ale scénář je dost slabý a pořádně nefunguje. Dokáži si to představit s lepším scénářem, že by to byla pořádná jízda, ale bohužel no.. ()

Nikolas__

No tak jsem si konečně řekl že je na čase si tuto poloviční klasiku doplnit, a to i přesto že mi pár ostatních Carpenterových hororů vyloženě nesedlo (? ?). Nechal jsem se zlákat těmi 70ti procenty na Horror.cz, a vrhnul jsem se na to. Pár hezkých záběrů tu je, ale je to celé strašně zbytečně roztáhlé (hudba je dobrá, ale u Carpentera bych jí čekal lepší), takže mě to zase spíše zklamalo. Aspoň se povedl vzhled záporáků. Bohužel jsou tu ale neustále přítomné hrozné postavy a nepřesvědčivý herci. Závěr dojem trošku zlepšuje, i tak to na lepší než průměrné hodnocení nesahá. PS: Mimochodem všimly jste si jak jsou si hlavní theme songy Halloweenu, The Fog, a Prince of darkness podobné?? ()

J.Mayen

Pro mě slabší Carpenter. Mám od něj oblíbenější jiné snímky. I když mě tahle Mlha v dětství dokázala vystrašit, dnes se spíš pousměju a občas se přiznám kroutím hlavou… ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook