Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

foundation

Na Hmle je jednoznačne najlepší úplný začiatok. Ďalej sa z toho stáva síce atmosférou dobrá ale moc rozvláčna záležitosť kedy je feeling z filmu síce dobrý ale nestačí to celé ťahať do nejakej horrorovej bomby. Taká tá pohodová klasika. ()

hribisko

Původně snad prý chtěli ti olezenci trochu zahákovat prdel Míšovi Bayovi, ale v té mlze prý ztratili směr a tak prý museli vzít zavděk jinší prdelí. Chudák Tonda Bay. Ale jsou to fakt jenom neověřené informace z kdovíjaké prdele. Ale vám je to stejně asi u prdele, co? ()

Hightower

Předně musím napsat, že jsem rád, že Carpenter se dopustil omylu, který dále neopakuje (týče se mordování obyvatelstva Antonio Bay). Neboť to, co předvedl na začátku, by dle mého mínění z filmu činilo divadlo. Jde o to, že na počátku jsou zavražděni tři rybáři, přičemž je vidět, jak nástroj, jimiž jsou zamordováni, po vniknutí do jejich těla nezpůsobí žádnou reakci, jakoby byly pánové snad naplněni vzduchem, či co. Až na toto malé faxu pas se dá napsat, že se jedná o film k táboráku, neboť tam také patří klasické duchařské povídačky. Nemyšleno však ve zlém, ba naopak, musím napsat, že se mi zamlouval, ač to nerad koukám na horory. Osobně bych jej zařadil do klasických hororů, kde je ještě všechno v relativním pořádku. ()

Cryptkeeper

Jedna z nejhustších hororových atmosfér,jakou jsem kdy viděl. Parádní herecké obsazení. Důkaz toho,že dobrý horor nedělají 3D efekty,ani jump screeny...Carpenter prostě umí! ()

Biopler

Horor so zápletkou, ktorá je žoviálna báchorka, ťažko uspeje. Triky lacné, ale prevedenie rozpínajúcej sa hmly, čuduj sa svete, čarovné. Nebolo sa čoho báť, možno len výkonov hercov, to sa však nestalo, hrali obstojne. Carpenter ma teraz zaujal maximálne hudbou. ()

Kingjiri

John Carpenter je skvělej filmař, takže dokáže pomocí kamery a hudby vytvořit napětí nebo mysteriózně-strašidelnou atmosféru i ve filmu s takhle slabym příběhem. Celá zápletka mi totiž přišla hodně tuctová a nenápaditá. Prostě jsem čekal, že filmařskou působivost celýho bijáku podtrhne aspoň nějaká překvapivá mrazivá pointa a ono nic. Zklamání z dramaturgie dokázala trochu zmírnit taky střídmá stopáž. Bez Carpentera za kamerou by se z Mlhy nejspíš vyklubala pořádná blblost, díky němu se jedná o sympatickou žánrovou jednohubku, která by však s pořádnym příběhem měla na mnohem víc, což rozhodně zamrzí. PS: Jamie Lee Curtis je tu jenom do počtu a tahle Mlha nemá s Kingovou adaptací nic společnýho. ()

FoxMulder

Atmosféra v kombinaci s perfektně padnoucí Carpenterovou hudbou by se dala krájet. Tohle jsou věci, co Carpentera zdobí. Co ho ale nezdobí, je přílišná americkost snímku; malé dítě ani jeho svobodná matka prostě nemůžou být zmasakrováni. Ke konci navíc krvežízniví piráti působí jako sebranka důchodců, kteří neobelstí ani dveře. ()

Werde

Děsivá atmosféra ve filmu opravdu vládla.Ale u hororu mě osloví hlavně vražedné scény s pořádnou porcí lekání. A bohužel jich Mlha moc nenabídla. ()

Alexandre

The Fog je film, který jsem z Carpenterovy tvorby viděl jako první. Jeho styl mě oslovil už v začátečních minutách a nepřestal překvapovat. To městečko se pro tenhle horor snad přímo zrodilo. Prostředí je první věc, která mě na filmu velmi zaujala, scénář byl výborný a postavy sympatické. Jak houstla mlha, tak s ní houstla i atmosféra. No zkrátka lahůdka, rychle musím poshánět ostatní Carpenterova díla. ()

vlado90

Konečne som videl aj tento kusok a mozem povedat ze som fakt spokojny skvela hudba, skvely pribeh a aj prostredie a hlavne sa my pacily masky. Takže davam 90% kadze sa to trosku vlieklo. ()

Brinkley

Osmdesátkovou Mlhu považuju a hodnotím jako slušně natočené béčko s příjemným hereckým obsazením, k němuž mě váže především nostalgie a to tak silná, že dávám subjektivní čtyři hvězdy. Šlo totiž o můj vůbec první filmový horor a já hrůzou zalézala pod židli. Ale pro jistotu už se na ni dívat znovu nehodlám, určitě bych body srážela. ()

Hellknight12

Čo vy na tento dokument?   Je to krátky a stručný dokument v ktorom sa človek dozvie veľa zaujímavých informácií o filme Hmla. Dokument má 28 min a každá minúta je dobré využitá. Ako bonus k DVD je to fajn. Celý dokument iba v angličtine a bez tituliek. https://m.youtube.com/watch?v=yMG3_srD5wA Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. Tales from the Mist: Inside 'The Fog Dokumentární / Krátkometrážní / Horor USA, 2002 Dokumentární snímek, který odkrývá pozadí natáčení Carpenterova snímku THE FOG a místy jej porovnává s dnes již kultovním hororem HALLOWEEN. Formou ukázek, rozhovorů a záběrů z natáčení se divák může dozvědět více o režisérské práci Johna Carpentera a jeho díle. ()

Robbi

Jsou filmy, které jsou prostě řemeslně dobré. Stejně jako třeba pro nás nikdy nezestárne auto, ve kterém jsme se učili zdolávat nástrahy řidičského umění nebo magnetofon, na jehož stále se zhoršujících páscích jsme hltali první rockové pecky si vzpomeneme na první pokoutní videokazety s x-tou kopií s monotónně jednohlasným dabingem. Přijdou filmy dokonalejší, efektnější, ale těžko opravdovější. Není to jen nostalgie, co mě k tomuto filmu vrací, prostě mu věřím. Už jen proto, že se na nic netváří splní to, co od něj čekáte. ()

Nixon

Příběh a jeho vyústění mi přijde nemastný neslaný, to je hlavní a taky jedna z mála chyb, společně s trochu samoúčelnými lekačkami a stylem "objeví se tajemná věc a do minuty je jinou osobou vzpomenuta ve spojitosti s nějakou legendou". Co se týče formy, není co vytknout. Stejně jednoduché záběry s pomalým střihem jako v HALLOWEENU, Carpenterova tajuplná hudba a fajn herci. 60-70% ()

IronRocky

Carpenter prostě horory umí. Mlha má skvělou atmosféru a hlavně dobrou hudbu. Film má docela i dobrý děj. U filmu jsem byl pořád napjatý a nenudil jsem se. Chvílemi mi šel mráz po zádech. Akorát závěr filmu mohl být lepší. ()

xenopus

No dostalo se mi do ruky dokonce dvd s tímto filmem. Po shlédnutí filmu jsem ani neměl chuť na sledování bohatého bonusového příslušenství. Za atmosféru a hudební doprovod dvě hvězdy, ale nejsem schopný tolerovat osmdesátkovost vizuálu a absenci hrůzu nahánějících momentů. Ale což, u hororů jsem se vždycky tak trochu nudil, u tohoto "klasického kusu" tomu nebylo jinak. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook