Zamkněte dveře. Zabdněte okna. Něco číhá v mlze! Kdysi navedli občané rybářského městečka Antonio Bay loď boháče Blakea v husté mlze na skaliska, kde ji po ztroskotání vyloupili. Po sto letech se Antonio Bay chystá na oslavu svého založení, do ulic však vtrhne zrádná mlha a s ní přízraky šestice utonulých námořníků v čele s Blakem! Přicházejí, aby pomstili svou smrt... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Madax

Musím uznat, že mě tento film poněkud zklamal, když jsem ho nyní viděl znovu po několika letech. Dost mi vadilo, že nebezpečí neohrožuje celé městečko, ale pouze několik jeho obyvatel. Zbytek městečka zůstal tak jaksi nezasažen, třebaže strašlivá kletba měla dopadnout na všechny - zvláště, když se ve městě konala oslava, což je v podobných filmech vždycky úžasná příležitost k masakru. ()

ForzaJuve

Před 10 lety bych tomu dal asi plných 5*, ale teď už dám jenom 3. Když jsem si ho koupil na DVD, těšil jsem se na skvělý horor, ale nevím proč, film na mě nezapůsobil tak jako předtím. Někde jsem četl, že pracovali i na tehdejší dobu s velmi malým rozpočtem (nevím však kolik to bylo, sorry mandes), výsledek je uspokojující, ale nic víc a nic míň. ()

EnneX

Celkově dobře natočený horor, který mu ale chybí to správné napětí. Upřímně jsem se skoro nebál a občas nudil. I přesto určité pasáže jsou výborné. ()

da-a

V té mlze něco je - a nechtějte, aby vám to přišlo zaklepat na dveře. V jednom z nejlepších hororů Johna Carpentera jsou na pořadu dne smrt, prokletí i chladná pomsta. Hlavním originálním prvkem Mlhy je - příhodně - mlha. Carpenter tentokrát netočil další Halloween (ačkoli přítomnost J. L. Curtisové měla při promu funkci prezentovat ji jako "volné pokračování") a svůj nový (v komiksech z padesátých let inspirovaný) horor svázal s ve své podsatě jednoduchou, až fantazijně přímou premisou zla šířícího svou osudnou vůli napříč vodami a domovinami provinilého města, přičemž na ztvárnění chodu života v něm (přiblíženého upokojivě konejšivým hlasem Adrienne Barbeau) věnoval dostatek prostoru, aniž by se každou další scénou nepřestal přibližovat k velkému střetu s nadpřirozenem. Největším trumfem se mu však (dle plánu) nestaly postavy, ale samotná zářící matérie, kterou personifikuje jako zlo samo s vlastní vůlí, usazenou jako originální a hybnou sílu celého snímku. Co ovšem Mlze vyneslo absolutní hodnocení, je hlavně jedinečná Carpentrova režie, jež svou bohatostí, nápaditostí, smyslem pro nevšední tempo a z něj odvouzenou unikátní atmosféru tvoří takřka dokonalý recept na perfektní hororový zážitek. Mlha je film, který evokovuje strach totálním napětím a eskalací. Pravděpodobně se nebudete klasicky bát, ale setkání s přízraky z mlhy je natolik uhrančivé, že se zrakem ani neodtrhnete. A to je umění, které svede jen pár mistrů oboru. John Carpenter k nim právem patří. ()

Snooper

Jedno z největších zklamání, co jsem zažil na poli tohoto žánru. Carpentera uznávám jako zkušeného harcovníka, který umí divákovi řádně pocuchat klidné spaní. Místo koncentrovaného strachu zůstalo u pohádky, kterou na začátku vypráví senilní námořník. Dvě hvězdy z úcty k režisérovi... ()

E.T.Martin

V osmdesátých letech natočil Carpenter své nejlepší filmy. Mlha je ale dobrou předzvěstí, že Carpenter umí. Dokáže nastolit atmosféru, ve zkratce vykreslit hlavní postavy, dokonce i pár lekaček se divák dočká. ()

john986 odpad!

V soucasnosti pro me naprosto nekoukatelny, katastrofa. Asi bych se nemel u hororu u tech "vypjatych" scen smat a neverit vlastnim ocim. ()

F2003F

Carpenterova klasicky funkčná atmosféra sa drží k príbehu celkom vhod, zvyšok pôsobí len ako lacný tv film. Nevýrazné postavy a prostredie, chladne podané charaktery bez štipky predstavenia. The Fog sa nesie dejom presne ako obsah, bez duše a citu. Nevydáva zo seba nijaké emócie ani vplyvy, nezaujme a nedokáže ani čokoľvek zanechať alebo vytvoriť. Že mohol vzniknúť takýto divný schod medzi kultovým Halloween a majstrovským Thing je asi omyl produkcie a tvorcovskej nápaditosti. Aspoň, že je to krátke lebo inak by sa tento nezvládnutý, miestami amatérsky výkvas nedal ani pozerať. Geniálne Shining vyšlo v rovnakom roku takže moje nároky (voči schopnému tvorcovi) sú nanajvýš opodstatnené a tu nebolo predvedené absolútne nič než načrtnutá zručnosť v sile podania. Označenie béčko by filmu lichotilo. ()

Vital

Skvělá atmosféra hustnoucí mlhy,se skvělou hudbou a se scénou,kdy jde Adrienne na maják ráno a pohled na skaliska a na moře, bylo neskutečně kouzelné,a ještě její kouzelný hlásek,kdy hlásá v rádiu večerní vysílání,nemyslím tím dabing,ale originální znění.Vskutku senzační horůrek od tvůrců Halloweenu. ()

Monniques

Ok, to by šlo. Horory já ráda, i když tento nebyl zrovna moc hororový a taky žádný můj šálek kávy, přesto hodnotím trojkově. Pěkná atmosféra, přiměřené herecké výkony a mlha dobrá. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook