Box

The Box

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 111 min

• psy.cho

Prvotný nápad sa mi veľmi pozdával. Tajomná krabica s ešte tajomnejším obsahom. Ale ako film plynul, tak som sa začal nesmierne nudiť a jediné čo som chcel stlačiť, bolo STOP. Kelly ako keby sa stratil a sám nevedel, kde ten film chce nakoniec dotiahnuť. Trochu vylepšíl dojem z filmu záver, ale moc mu to nepomohlo.(7.11.2011)

• EdaS

Není to tak strašně sebežroutské jako Southland Tales, digitální kamera vypadá v sedmdesátkách překvapivě skvěle, ale od poloviny je to už bohužel zase ten rádobymystik a psudovizionář Kelly, kterého fakt nemusím. Diaz asi musela být hodně zoufalá, když v tom chtěla hrát.(8.12.2009)

• Oskar

Tři lidé, tajemná skříňka s tlačítkem, slib pohádkových peněz a hrozba smrti jako splátky dluhu. Dokud se film drží těchto záchytných bodů, je docela poutavý a příjemný. Povídka Richarda Mathesona údajně končí okamžikem, kdy se hrdinové rozhodnou a tlačítko zmáčknou. V předloze je tedy asi důležitější a zajímavější, co je k tomu vede, jak si svůj čin předem obhájili atd. Látka na dvacet, maximálně třicet minut. Richard Kelly se ptá, co bylo dál. Napadají mě různé způsoby, kam se taková zápletka dá rozvinout a ne, nemuselo to být á priori blbé. Ale je. Za prvním obratem v ději už se příběh pohybuje na tak labilní půdě, že je otázkou času, o co kde zakopne a roztříští se na kusy. Tak se i stane (nejednou), ale to není vše. Jak děj postupuje, přibývá v něm významného pomrkávání Velkého Kazatele, který svému publiku cosi závažného sděluje. Dělá to rétorikou sveřepého jehovisty a protože se současně nápadně zhorší řemeslná kvalita filmu a vnitřní integrita jednajících postav, mám podezření, že se v určité fázi natáčení usoudilo, že scénář nefunguje a narychlo se přepisoval. Donnie Darko pro mě není nijak zásadní film, proto jsem od The Boxu neočekával nic určitého a jediný předsudek, s kterým jsem k němu přistupoval, se týkal Cameron Diaz, kterou nemám v oblibě. Skutečně se mi zdá velmi špatná, ale nakonec váhám, zda z toho vinit ji, nebo hloupost zadání. 30%(19.7.2010)

• Fr

Pacient vyrobil zařízení jehož funkce je neznámá. Pacient doporučuje dát zařízení do domovů.... Tak tak, někde letos Santa naděloval dřív! Nač se dlouze rozepisovat. Je to o tom, jestli zmáčknout nebo nezmáčknout. Strach? Z čeho? Tenhle mimozemskej projekt nedopadl zrovna nejlíp. Chybí mi technické finesy, přesvědčivý herci, ale hlavně příběh, který by přinesl nějaké zajímavé a šokující odhalení. Místo záhad jen tajemné pronásledování, umírající známí a neznámí, zjevující se tajemné postavy se vzkazy – nebudete mi věřit, je to NUDA !!! Nastavovaný příběh zaujme jen na začátku, protože nápadu říkám ano! Je hodně znát, že tohle byla ,,jen“ povídka, u které to mělo zůstat. Nevěrohodné herecké výkony, nepřesvědčivé vyznění sobeckosti či chamtivosti lidí vedoucí k záhubě mě nutí napsat, že tohle za vidění nestojí! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * Víte že? Film vznikl na základě povídky Button, Button od Richarda Mathesona, který je také autorem knihy Já,legenda?(21.2.2010)

I když má tenhle snímek takhle závratně nízké hodnocení, mě nadchnul. Ať už tím, že byl vsazen do roku 1976 a opravdu jsem věřila, že ten film se v té době odehrává, což se nestává tak často, aby to bylo přesně tip ťop každým detailem, nebo příběhem samotným, který byl více než vtahující. Richard Kelly je pro mě podivín ostatně jako postava Franka Langelly, podivín, který to ale myslí dobře. A umí... námět prostě super!(15.12.2009)