Box

Box

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 111 min

• choze

Po slibně atmosférickém rozjezdu přijde hromada průhledných haluzí vrcholících jednou z nejprovařenějších point.(26.11.2010)

Bacha tenhle komentář bude trochu spoileroidní :) Zase je to podivné, ale velmi hezky retro stylizované a porce onanie a přemrštěnosti se oproti Southland Tales snížila tak na 20%. Na stupnici divnosti si toto může podat ruku třeba s tím Donnie Darkem. Teď už ale k filmu. Líbilo se mi tam to morální dilema a i některé další motivy "testování" (asi) mimozemskou rasou (zvanou zaměstnavatelé) za tiché podpory NSA. A také se mi líbilo to samotné zakončení, které sedí jako prdel na nočník. Tudíž je alespoň ta hlavní, thrillerovitá, část filmu uspokojive zodpovězena. Ten zbytek mi trošku připoměl příběh Half Life 2 s rasou Combine, která jedná pomocí zástupců zde na zemi. Co se hereckejch výkonů týče tak James Marsden velmi dobrý, Frank Langella perfektní a Cameron Diaz mi tam moc neseděla. 70%(10.4.2010)

• psy.cho

Prvotný nápad sa mi veľmi pozdával. Tajomná krabica s ešte tajomnejším obsahom. Ale ako film plynul, tak som sa začal nesmierne nudiť a jediné čo som chcel stlačiť, bolo STOP. Kelly ako keby sa stratil a sám nevedel, kde ten film chce nakoniec dotiahnuť. Trochu vylepšíl dojem z filmu záver, ale moc mu to nepomohlo.(7.11.2011)

První hodina pro svoji tajemnou a skličující atmosféru (až Lynchovskou) za sto, ovšem ve druhé už jsem si připadal dost ztracený mezi všemi těmi nastolenými otázkami a nevýraznými odpověďmi. Moje první setkání s Richardem Kellym a jeho tvorbou se zas tak moc nepovedlo.(31.1.2010)

• kiddo

Byla ta záhadologická šaráda zapotřebí? Nebyla. Mysteriózní kulisy a nudně tradiční žánrové rekvizity jsou nahodile rozházeny jen kvůli vnějšímu pozlátku, ale nijak film vnitřně neobohacují, neposouvají a pro tu základní myšlenku „buďme morální, jinak se nám to vrátí a nakope nám to prdel“ nejsou NIJAK potřeba. Holt z krátké povídky materiál na celovečerák neudělám tím, že ji „vylepším“ zfetovaným Santa Clausem, hvězdnou bránou nebo šíleně se chechtajícími teenagery. Za půlhodinovou realisticky laděnou moralistní verzi z Twilight Zone bez všech těch studentíkovských „cool“ sračiček jsem mnohem raději. PS: Cameron Diaz nezvládá nikoli proto, že by nestačila na roli, ale proto že je krátká na imitaci buranského jižanského přízvuku, a kdyby se místo na tuhle holou zbytečnost (vysokoškolská angličtinářka mluví jako holka od krav, a to jako jediná z celého filmu?) musela soustředit čistě jen na postavu, vypadalo by to hned jinak.(18.2.2010)