Box

Box

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní

USA, 2009, 111 min

• Fr

Pacient vyrobil zařízení jehož funkce je neznámá. Pacient doporučuje dát zařízení do domovů.... Tak tak, někde letos Santa naděloval dřív! Nač se dlouze rozepisovat. Je to o tom, jestli zmáčknout nebo nezmáčknout. Strach? Z čeho? Tenhle mimozemskej projekt nedopadl zrovna nejlíp. Chybí mi technické finesy, přesvědčivý herci, ale hlavně příběh, který by přinesl nějaké zajímavé a šokující odhalení. Místo záhad jen tajemné pronásledování, umírající známí a neznámí, zjevující se tajemné postavy se vzkazy – nebudete mi věřit, je to NUDA !!! Nastavovaný příběh zaujme jen na začátku, protože nápadu říkám ano! Je hodně znát, že tohle byla ,,jen“ povídka, u které to mělo zůstat. Nevěrohodné herecké výkony, nepřesvědčivé vyznění sobeckosti či chamtivosti lidí vedoucí k záhubě mě nutí napsat, že tohle za vidění nestojí! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * Víte že? Film vznikl na základě povídky Button, Button od Richarda Mathesona, který je také autorem knihy Já,legenda?(21.2.2010)

Kelly se přestal opájet vlastní pochybnou genialitou a vrátil se zpět na zem, aby naservíroval velmi protřelý a vychytralý žánrový hybrid, který táhne atmosférou pobledlých sedmdesátek, morálními dilematy a démonickým Frankem Langellou. Netrápí dlouhým vysvětlováním, jen dává vzpomenout na Kubricka a přímo míří na bránu. Výborný závěr.(22.12.2009)

Kurva, Kelly, už se rozhodní! Tahle Lynch resurrection ti moc nesedla a o Southland Tales ani nemluvím! Nekombinuj milion žánrů a nehoň nad sebou.(21.3.2010)

Hmm. Tak o pár rokov bude Kelly z najväčšou pravdepodobnosťou režírovať nejakú komixovú adaptáciu. Ale aby som to zbytočne nepreťahoval. Tak aké nádeje do vás film na začiatku vloží, tak chladnými vás nechá v závere filmu. Síce kvalitný, no nijak extra výnimočný thriler, ktorý je tak trochu nafúknutou bublinou. Nejakú výpovednú hodnotu nečakajte. (6/10)(2.4.2010)

• psy.cho

Prvotný nápad sa mi veľmi pozdával. Tajomná krabica s ešte tajomnejším obsahom. Ale ako film plynul, tak som sa začal nesmierne nudiť a jediné čo som chcel stlačiť, bolo STOP. Kelly ako keby sa stratil a sám nevedel, kde ten film chce nakoniec dotiahnuť. Trochu vylepšíl dojem z filmu záver, ale moc mu to nepomohlo.(7.11.2011)