Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

Blue.Poison

Roztomilá tvářička Cameron Diaz v hororovém thrilleru? Přesně tohle mi blesklo hlavou, když jsem viděla upoutávku. Ale po prvních pár minutách filmu, jsem začala od své prvoplánové kritiky ustupovat. Příběh byl perfektně uveden a já čekala, co z toho vyleze. Bohužel se všechno postupně zamotávalo do čím dál větší slátaniny na pomezí sci-fi a polosnových blábolů, napětí se vytratilo a zbylo cosi neidentifikovatelného. Ve výsledku za špatný dojem nemohla Diaz, která tu prapodivnost herecky ustála, ale celý námět. ()

Mishqo

znelo to zaujímavo ale spracované to bolo na hovno...nudil som sa jak fras...ani známi herci nepomohli..avšak atmosféra resp. hudba boli naozaj dobré ()

fefee

Veľmi zaujímavý a svojim spôsobom originálny film, s vypätou atmosférou ktorý nedáva moc priestoru na hlbšie dotiahnutý záver, no nič nemeniac na tom že jeho pozostatky zostanú v hlave diváka ešte doznievať dlho po tom čo ho uzrie. Dosť neocenený film. ()

Angelic-77

Po Apokalypse jsem se zdráhal podívat na další Kellyho dílo, protože jsem se obával zklamání či jakési překombinovanosti. Naštěstí to byla zbytečná starost, jelikož The Box je přesně ten film, který mi jednoznačně sedl. Jeho filozofie spočívá v tom, že každý čin má svůj následek a pokud člověk není schopen obětovat svou vlastní touhu pro dobro lidstva jako takového, pak náš druh nemá šanci na přežití. To je dlouhodobý globální problém, na který chtěl Kelly právě prostřednictvím tohoto snímku upozornit a to se mu podařilo na výbornou. ()

svobik

Zhruba první dvě třetiny velmi zdařile budované napětí a atmosféra, obojí se však začne ztrácet po odhalování až moc "přepointované" skládačky, která vyeskaluje někam do absurdna. Závěr ale vcelku potěší a Frank Langella zase jednou rules. 65% ()

Ichabod

Skvělá atmosféra a Cameron Diaz, která mne příjemně překvapila jsou největšími tahouny filmu. Trailer bohužel hodně klamal tělem, takže film si ještě před uběhlou třetinou filmu přejde do jiného žánru a bohužel mne přestane zajímat protože už není vůbec nepředvídatelný ačkoliv pár zvratů ještě proběhne nejde o žádný zázrak. Donnie Darko asi bohužel byla náhoda a Kelly jde pomalu ale o to jistěji někam za Lynchem kam jej odmítám následovat. ()

Krosmen

Víc než dvě ani ťuk. Docela jsem se těšil až na tohle mrknu,ale to co jsem viděl, přátelé! To nebylo jen o nevyužitém potenciálu, to byla doslova a do písmene ....(pod třemi tečkami představme si neurčitý počet určitě sprostých a polosprostých slov, která jsou obvyklá pro charakterizování filmu, který SKUTEČNĚ za moc nestojí). Jedna * je za nápad a ta druhá za zbytek - herce,efekty atd. atd. ()

ghatos

Zvláštní počin, který není pro každého. Oceňuji velmi špatnou odhadnutelnost příběhové linky (aspoň do 2/3 filmu). To pomáhá vytvořit tajemnou atmosféru. Je to slepenec nesourodých žánrů. Morální dilema "zmáčknutí knoflíku a lehce získaných peněz" není originální. The Box díky určité modifikaci dokáže rozehranou partii dovést do přehnané roviny. Mě se tato verze testování morálního koeficientu lidí zamlouvala. Na konci je to už skoro absurdita, ale to je úmysl, aby divák měl silný zážitek. Celkové skóre? Téměř 70%. ()

s.e.p.p

Po třetí za velice krátkou dobu jsem u filmu ( stejně jako u The Lovely Bones a The Law Abiding Citizen ) při první půlce doslova vrněl blahem a u druhé jsem jen nevěřícně kroutil hlavou jak se dá všechno hodně rychle poslat do háje... 50% ()

blackJag

Slibná výchozí pozice, za kterou konec konců kope i pointa, packuje ve snaze držet v každé scéně permanentní napětí. Zatím co v dobré většině tato hustota funguje, v tom nevelkém množství působí nechtěně komicky a narušuje rytmus vyprávění. Diazové a Marsdenovi je potom těžké spolehlivě uvěřit ohromné vypětí, kterému jsou jejich postavy vystaveny, a s kterým nadále pracují, aniž by si byli vědomi, že herecky selhávají. Nejslaběji vyznívají právě v závěru, kdy celou pointu dokonce ohrožují. I přes tyto výhrady hodnotím ale nakonec mírně nadprůměrně. Režisér Kelly sice nedosáhl kultovní pozice jako u DONNIE DARKO, ale vyléčen z dojmů o domnělé genialitě vyhnul se naštěstí bohapustému zmatku jako u předešlého "opusu", který český distributor označil (příhodně) jako APOKALYPSA. Jednoduchý nápad, obstojnou pointu a z většiny intenzivní atmosféru nelze neocenit. 60% ()

Mr.Dogman

Film mě, jako nejspíš všechny ostatní, zaujal svou myšlenkou. Otázka získat peníze na úkor někoho jiného je věčná a naleznete ji skoro všude. Tady byla ale zpracována velmi tajemně a to se mi líbilo. Film byl celý tajemný, ale problém je že byl překombinovaný a někdy i hluchý. Atmosféra, kterou Kelly navodí na začátku, je příjemná (dá-li se to tak říct) a provádí nás celým filmem. Ale než se začne něco dít, trvá to celkem dlouho, a vlastně si ani nejsem jistý, jestli se tam něco pořádného dělo. Vždy se začalo něco vysvětlovat, ale hned se muselo přidat něco nového, aby to nebylo náhodou moc jednoduché...Určitě si ale budu pamatovat brilantní konec. ()

Guzo

Bohužel asi není nic, čím by pro mě byl tento fiilm zajímavý - vše včetně příběhu, zasazení do sedmdesátých let (proč?), herci, režie, hudba.. mi přijde plytké a nezáživné. První polovinu se navíc nic moc neděje, pak se to trochu zlomí a začínal jsem si říkat, že by se z toho nemusel vyklubat úplně špatný film, ale vývoj scénáře to dorazil. 3/10 a to mám Cameron rád. ()

zigíš

s tou pokorou je mi kelly sympatický (!) uvedomil si, že zo ´southland tales´ už preťápol (ani nie tak vkus ako divákovu -teda moju- trpezlivosť) s krabicou formálne podkuruje hitchovi aj toho herrmanna tam počujem ..inak ilúzia sedemdesátek dokonalá (!) atmósférická dobovka mysteriózno i scifíčko - kelly (takmer) ako z čias donnie darka ()

klima777

Tak tentokrát prostě NE. Chtěla bych říci: Ukázka decentní filmařiny. Jenže neřeknu. Mimozemšťani, osud, soucit, posmrtný život, bla, bla, bla, bla. Vše v naprosto rigidním podání. Moralisující Kelly. Sebejistý Kelly. Kelly manipulující divákem. Kelly (možná) pohrdající lidmi. Hnusná záležitost s kazatelskou ambicí v pseudo-intelektuálním, formálně lákavém kabátku. Děkuji, nechci. ()

MI-380

Pochmurná hitchcockovská atmosféra prostupuje celé tohle do SF posunuté temné podobenství o tom, že nic není zadarmo a že za chamtivost se musí tvrdě platit. Perfektní přesun do sedmdesátých let, jistá režie, solidní herecké výkony, některé scény zbytečně protahované, celkově studené, odtažité, ale i napínavé. Na čsfd podhodnocené. 70%. ()

mrx.friend

Škoda. Na začátku jsou karty rozdány velice dobře a lze očekávat povedený mysteriózní thriller. Ale v polovině se žánr obrací o 180° a noří se do jiných vod a to je pravděpodobně jádro problému. Kdyby se úvod táhnul do konce ve stejném duchu a poslání oné tajuplné krabice se rozvedlo spíše detektivní formou, film by ve finiši nepůsobil tak rozporuplně. Namísto toho vytahuje *SPOILER* světlo a mužíky z blesku. Ono je téma a myšlenka toho, že "ti nahoře" podrobují náš lidský rod různým zkouškám a zkoumání, pro mě osobně vždycky zajímavá, ale kdyby nebyla natočená tak chaoticky a nesrozumitelně jako tady, určitě by to celkově dopadlo líp. ()

zolo23

Príjemné prekvapenie. Síce som tento námet už niekde videl(len si neviem spomenúť kde) tak som bol napätý až do konca. Cameron Diaz veľmi nemusím,ale v tejto snímke ju musím pochváliť za skvelý herecký výkon. Ano je to morálne dilema, ale pýtam sa : kto by to nestlačil? My ľudia sme už taký... ()

JančiBači

Je fajn vidiet Cameron Diaz aj v takomto filme.Mala by sa častejšie vyberat na výlet do týchto žánrov. Film je od začiatku velmi zaujmavy, kladie dôraz na herectvo Diazovej a Marsdena a dusí nás atmosférov 70 tych rokov.V záplave komerčných vyvraždovačiek konečne niečo čo má štýl . ()

Composter

Velice slušný rozjezd opět zhatil uondaný dojezd... Nápad, který Kelly rozehrál, mne připoutal k sedačce a já hltal první polovinu filmu s neskrývaným nadšením. Téma čin-následky zde dostává monstrózní nádech. Mysteriózno a pocit nemožnosti ovlivnit věci kolem sebe jsou velmi silné a první dvě třetiny filmu je děj příjemně napínavý a celkem nepředvídatelný. Ovšem sci-fi vsuvka a rozuzlení celého toho šmodrchance, za to by nebyl pyšný ani průměrný díl Krajních mezí. Škoda - v Kellym se skrývá pěkně nebezpečný talent, který má blízko k tomu, aby slušně znepokojoval. To by ovšem musel slevit ze své sebestřednosti a své náměty nechat rozpracovat kvalitním scénáristou. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi