Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

KitFisto

The box má zajímavý námět toť vše. Strácel jsem se v ději. Střihy byly uplně šílené. Nemastnní a neslaní herci. Mile mě překvapil Frank Langella protože v kombinaci s tou divnou hudbou z něho šel opravdu strach. ()

lennyd

Norma (Cameron Diaz) a Arthur (James Marsden) Lewisovi jsou úplně obyčejný manželský pár. Jednoho dne dostanou podivný dárek - dřevěnou krabici s tlačítkem a s informací, že více jim o tomto daru poví nějaký pan Steward (Frank Langella). Ten opravdu přijde, a předloží Lewisovým zajímavou nabídku - pokud tlačítko stisknou, dostanou okamžitě milion dolarů v hotovosti, ale někdo - jim neznámý - zemře. Oba se musí hlavně vypořádat se svým svědomím, jestli dokáží za milion dolarů zabít, i když neznámého, člověka ... Pro mne je tento film snad největším zklamáním roku. Dle upoutávek (které v době, kdy byl film v kině, do nás rádia tlačila co hodinu), textu distributora i ostatních náznaků mělo jít o perfektní psychologické drama. A opravdu, v první třetině filmu se takto film prezentuje (a já začal uvažovat o velmi kladném hodnocení). Ale v dalším ději se do filmu začalo tlačit to sci-fi, mimozemšťani, tajné i netajné služby, a celý děj šel někam do kytek - sice se mi podařilo v něm neztratit, ale jen za cenu maximálního soustředění (nemá si divák náhodou u filmu odpočnout?). Potěšila mne Cameron Diaz, že by i jí začalo docházet, že už role teenage dívek či akčních hrdinek musí nechat mladším, a její parketou budou ženy v domácnosti... a tady jí ta role docela sedla.. Tak či onak, nechal bych pouze základní zápletku a té bych film věnoval... ()

Raven0

Kelly to zase zvoral. Zpočátku tíživé, s atmosférou jako řemen... Postupně příliš přepálené, zavánějící trapnou béčkovostí. ()

majxik

Musim se přiznat že mě tento film dosti překvapil, Cameron Diaz v takovémto snímku jsem si nedokázal představit a na konec jsem byl překvapen poměrně mile, i když jsem byl místy i zaražený mysteriozností filmu. ()

PetrVabruscak

Dovolim si Richarda Kellyho nazvat mistrem symboliky. Ono myslet pouze na své blaho a nechat kvůli tomu někoho umřít, je neustále se opakujícím obrázkem světových dějin. ()

venison

První polovina filmu mě celkem bavila, opravdu jsem se těšila na rozuzlení.. Bohužel pointa byla tak zoufalá, že tím celý film naprosto zazdila a druhá půlka filmu se skoro nedala dokoukat :-/ ()

ywo666

Rozporuplný film, poktorom som si nebol istý, či je dobrý alebo zlý. Dobré scény sa nájdu, ale občas som mal pocit, že to dokopy nedáva zmysel. Na csfd je to mierne podhodnotené. 3* ()

Pavlínka9

Pamatuji si, že jsem film viděla již v roce 2009. Byla to pro mě bomba podobně jako krabička, kterou obdržel daný pár na Vánoce....Jen si také vybavuji, že tam pro mě vyvstaly určité otazníky a nejasnosti, které se tam objevily znovu dnes, kdy jsem se odhodlala na daný film znovu podívat....Diaz a Marsden jsou skvělý pár a Langella v podobě záhadného pána, který obchází domy a zjišťuje morální úroveň párů v 70tých letech minulého století - zní to skvěle a má to výborný předpoklad...Ale stále mi tam něco nesedí. Ano - usadilo mě to do křesla natolik, že jsem nedokázala odtrhnout oči, děsivé výrazy mnoha lidí, u kterých jsem nechápala spojitost dlouho dobu (dokonce doteď) a "světlo" jak v bazénu, tak celkově všude...Je to takové nevyjasněné, což je na jednu stranu dobré, ale na druhou mi to přijde nedodělané. Atmosféra filmu je skvělá -jak ponuré prostředí, které vyniká šedivou barvou a záhadností jediného tlačítka - ale i tak si to hraje na něco, co to není....Snaží se to působit velkolepě, digitálně, ale chybí tomu trochu financí a tak 40minut času, který se ve filmu vleče a kdyby to bylo patřičně svižné, bylo by to také o něčem jiném....Doufám, že až se na film podívám za několik let znovu, změním alespoň trochu názor... ()

Antek

Další mysteriózní thriller od nadějného režiséra (tím prvním bylo Proyasovo Proroctví -- paradoxní je, že tento příběh měl natáčet právě tvůrce Donnieho Darka) a další zklamaní. Richard Kelly by se tak moc rád stal moderním Davidem Lynchem, že zapomíná vyprávět příběh. Místo toho vedle sebe skládá krásné (ale zcela zbytečné) obrazy, jež ovšem vůbec nefungují jako celek. Roztříštěná mozaika dle povídky Richarda Mathesona (jejíž původní konec je ve filmu naznačen Marsdenovou otázkou: "Znáš mě?") je nudnou variací na další Invazi, navíc neúměrně natahovanou na celovečerní délku. Kelly se dostal do stádia (které měl okamžitě opustit po vizuálně krásných, ale naprosto prázdných Southland Tales), kdy věří, že vše, co z jeho pera vkročí na plátno, je geniální bez ohledu na to, zda-li je schopen to vysvětlit. A někdy opravdu není. U Donnieho jsme mu to odpustili, protože to byl ojedinělý zážitek. Čím dál víc to ale vypadá, že se jednalo jen o vzácnou shodu okolností. The Box je pouze křečí umělce, který ztratil soudnost ... a nic na tom nezmění ani naprosto dechberoucí atmosféra 70. let. Napiště mu někdo scénář. A když se bude chtít opět chopit pera, tak jej tím prázdným fasciklem praštěte pořádně přes hlavu ... ()

popkec

"Pokaždé když zmáčknete tlačítko zemře jeden člověk kterého neznáte a vy dostanete jeden milión dolarů" The Box nabízí zajímavé téma a ačkoli jsem nic extra nečekal byl jsem celkem příjemně překvapen. Pokud jste viděli některé předchozí Kellyho filmy tak máte zhruba představu o tom co točí ALE tohle je úplně jiné. Začátek je svižný, po chvíli ale nastupuje nudnější část filmu a závěrečná čtvrthodina opět exceluje. Velké plus za herectví Cameron Diaz, hudbu a námět, škoda jen že zpracování nebylo úplně na jedničku. Závěr filmu je ale přesto výborný. ()

zdenny

Myslel jsem si, že půjde o skvělý existencionální film. Tedy o film, kdy si divák klade filosofické otázky na různá témata ve filmu se objevující. V tomto ohledu film začal skvěle a hodně toho sliboval. Mohu mu odpustit skříňku, která byla uvnitř naprosto prázdná, mohu mu odpustit člověka, který měl "plno zaměstnanců" ale také "plno zaměstnavatelů". Mohu mu odpustit úvahu, že "pokud mne zabijete, na mé místo dosadí někoho jiného" - on byl přece jediný, který přežil úder blesku - tudíž bych řekl nenahraditelný s velikou silou (ála "Watchmen"). Dobře, to vše dokážu prominout. Nedokážu ale odpustit ty hovadiny ze CIA, NSA, NASA a kdo ví co ještě dalšího. A to zabralo dobrých 60 procent filmu. Kdyby tady tyto zbytečné odbočky tvůrci vypustili, byl by film minimálně na čtyři hvězdy. Které nemohu dát, když mi film dal to, co jsem požadoval, jen ve 40 procentech své stopáže. Důležitá otázka: Jak bych se zachoval já, kdybych takovouto nabídku dostal? Kdyby měl díky mému zmáčknutí tlačítka zemřít kdokoli na světě, koho neznám, tak vyvstává otázka teroristů: "Mám dobré důvody a je mi jedno, kolik lidí pro mou věc zemře". Pokud ale tajemný pán neřekl, že další na řadě bude nynější "testovaná" rodina, porušil tím pravidla, které sám vymyslel. Přesunul totiž rovinu filmu do megalogie "Saw", kde trestal ne pro diváka tak krutým způsobem, ale způsobem s fatálními následky. Konečné rozhodování je jasné - buď život můj nebo život mého dítěte. Netřeba rozebírat. Za důležitou zmínku ale stojí, že ze tří párů tlačítko zmáčkla vždy žena. Myslím, že na to by měl být vypracován průzkum, který by potvrdil nebo vyvrátil scénáristovu myšlenku, že z manželského páru je vždy žena ta, které jde hlavně o peníze. ()

Aven

Tváří se to kdovíjak moralisticky a mysteriózně a přitom jde o povrchní a scénáristicky odfláklou jednohubku. ()

Moviemaker

Opravdu nechápu zdejší hodnocení, já jsem byl téměř celý film tak napjatý že jsem nezvedl ani zadek ze židle. S kždou novou scénou se mi v hlavě tvořili stále nové otázky. Těd jestli to brát dobře nebo špatně, tak na jednu stranu nevím o co tam pořádně šlo a na tu druhou je to v představivosti každého z nás. Mám dvě možnosti. První nechám si to projít hlavou. Druhá odpovím ihned. Takže za čtyři ()

Jolinar

Veškerá vytříbenost a působivost stylizace filmu nemění nic na tom, že v polovině pořádně nudí a pointa je dost lehce odhadnutelná. ()

vendysek

Kelly se mění v čase a dostává neustále silnější odpich. Žánr za žánrem, v první části s omamně dobrou atmosférou, v té druhé s působivou poctou danému literárnímu žánru. ()

Master19

Je fakt, že jsem se chvílemi bál. Opravdu. Bohužel v druhé půlce film "tuhne" a z toho, co tam postavy najednou kouzlí se obrací oči vsloup. Cameron to retro příliš nesluší, ale ustála to. Hodnocení je nakonec mírně nadsazené, protože kvůli atmosféře se na Krabici podívat vyplatí. ()

Andreas83

Mé hodnocení je o půl hvězdičky menší tak že dva a půl. Námět je povedený a začátek vskutku zaujme ale potom se to všechno nějak zamotá a zadrhne. Přiznám se že jsem se občas i nudil a pořád nechápu proč je to zařazeno i do kategorie horor ! ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi